Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 180
Like Tree1Одобрявам

да спирам ли климатика?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #61

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от mirowski
    ... Не се съмнявам, че не говориш наизуст, но може ли препратка? Знаеш: недоверието - висша форма на доверие.
    ...
    @geozap, защото не ми се ще да пействам линкове към многократно повтаряни предположения, превърнали се даже във "факти", с които при спорове за клими хората се замерят, тук или другаде.

    Когато някой твърди нещо - дай линк. Когато трябва ти да дадеш не ти се ще. Не ги пействай, просто ги напиши. Ако нещо е повторено многократно, не се превръща автоматично във "факт" за замеряне при спорове. Още по малко ги превръща в причини за блокиране на компресор, па било то и теоретични.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #62

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от j_bojkov
    Никъде не съм казал, че не го спирам. Засега го спирам, но като паднат още малко температурите не ми се рискува. А дали е едно и също, не е. Тошо спрян от дистанционното харчи средно 35-40 W на час
    Как ги пишите тез цифри- незнам, моя седи цял ден на 15W на енерджи минитора и почна да се включва като се скри слънцето. Не съм ги спирал от 2 месеца, само миналата неделя за почистване.

  4. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #63

    Re:да спирам ли климатика?

    То joro_bul ,на тебе ти отчита консумацията само от климатика-в случая вътрешния вентилатор,а j_bojkov отчита и загубите от трафа,и ако уреда му е верен -не са малко.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #64

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Не е нормално само трафа да дърпа толкова-върти ти и турбината сигурно,а и плазмата работи ли?А и при спрян от дистанционното климатик, ли ти показва толкова?-ако да,не трябва да е толкова.
    Да, при спрян от дистанционното климатик ми показва толкова. За 2 часа, сега последно, пак е дръпнал 70 W

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #65

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от j_bojkov
    Да, при спрян от дистанционното климатик ми показва толкова. За 2 часа, сега последно, пак е дръпнал 70 W
    Вероятно имаш включени таймери. Изключи ги и измери консумацията без тях.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #66

    Re:да спирам ли климатика?

    Тази консумация е от подгряване на компресора има я при доста марки климатици и тя се пуска от външния датчик отзад на климатика. Мерил съм при мидея и при фуджицу и когато датчика го задържа в ръка изключва напрежениято към компресора.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #67

    Re:да спирам ли климатика?

    V. Klima, под колко * горе-долу започва това подгряване. Има ли разлика в марките ? Ехиий, как няма да са железни Мидейките- имат си външен, някои и вътрешен нагревател
    Изглежда, че при колегата консумацията си е такава независимо от сезона ?!

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #68

    Re:да спирам ли климатика?

    Правил съм замерване при стария модел на мидея MSG-12HRI и при Фуджи 12LGC мисля че и новите модели на мидея са така пуска се напрежение от 36-40волта на намотките. Предполагам и Тошиба е така защото мидея ползват технолигия наТошиба но по стара.
    Днес дори си свързах на моята огледална Мидея MSV1-12HRN1 нагревател с термо управление свален от един друг климатик и при студен компресор дърпа 25вата като загрее и спира подгрева.

  11. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #69

    Re:да спирам ли климатика?

    Ама под колко * външна Т става това ? Тошо при мен при +1 нищо не прай. Доста под нулата ли ?

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #70

    Re:да спирам ли климатика?

    Не знам под колко мерил съм ги миналата зима беше си студено. А този дето съм го свалил с термо управлението днес включи при около 3-5гр.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #71

    Re:да спирам ли климатика?

    При ДЖЕНЕРАЛ-а доколкото помня, включва подгряването под +10 градуса.При ХИТАЧИ май беше +8.Не знам при ТОШИБА как е, никъде не пише.При МЕ , ако е включена функцията, консумира 50 вата при температури под +20 градуса.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #72

    Re:да спирам ли климатика?

    Хубаво, подгряване през зимата, ами през лятото - все си отчита едни 50-60 Wh?

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #73

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от mirowski
    Хубаво, подгряване през зимата, ами през лятото - все си отчита едни 50-60 Wh?
    Не е нормално, това втора употреба ли е? Може външния датчик да си е изменил съпротивлението.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #74

    Re:да спирам ли климатика?

    И един от моите (втора употреба) харчи по толкова лятото. Ама поне знам защо...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #75

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Не е нормално, това втора употреба ли е? Може външния датчик да си е изменил съпротивлението.
    Аха, с траф, но не е от него, защото рядко уредът за секунди показва 0 W.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как да демонтирам климатика си?
    От to6ko76 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 63
    Последно: 06-03-19, 06:10
  2. Защита на климатика
    От blekota във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 32
    Последно: 15-09-14, 13:19
  3. Климатика не топли
    От zaqza във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 15-12-12, 21:47
  4. Има ли проблем с климатика?
    От Николай Стефанов във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 26
    Последно: 30-03-11, 23:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе