Страница 4 от 12 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 180

да спирам ли климатика?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #46

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от j_bojkov
    Тошо спрян от дистанционното харчи средно 35-40 W на час
    Ами извади го от контакта!!!.

    Всъщност е по-добре да го оставиш да си работи. Остане ли къщата студена след това каквото и да използваш ще трябва да харчиш повече за да я стоплиш. Много хора си мислят че спестяват като не използват, ама веднъж изтинали бетона и тухлите искат много отново да се стоплят, а пък ти ще чакаш.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #47

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    Ами извади го от контакта!!!.

    Всъщност е по-добре да го оставиш да си работи. Остане ли къщата студена след това каквото и да използваш ще трябва да харчиш повече за да я стоплиш. Много хора си мислят че спестяват като не използват, ама веднъж изтинали бетона и тухлите искат много отново да се стоплят, а пък ти ще чакаш.
    При мен го няма този проблем с изтиването. Все още дори в спалнята, където не отоплявам, температурата не е падала под 20.5°

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #48

    Re:да спирам ли климатика?

    Това е временно явление. То всичко е временно в този живот, но в момента спалнята дърпа топлина от бетона. Като изтине бетона той ще дърпа от спалнята. Трябва да знаеш, че всеки два кубични метра бетон искат един киловат за да повишат своята температура с един градус. Обратното също е валидно, т.е. засега бетона те топли и все още няма зима. Виж колко е дебела плочата, умножи по квадратите и ще получиш колко бетон има отгоре и отдолу, а след това мисли как ще го стоплиш след като сега разчиташ само на него.

    Като дойде зима първо ще трябва да топлиш студения бетон пък после ти ще се топлиш.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #49

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    Това е временно явление. То всичко е временно в този живот, но в момента спалнята дърпа топлина от бетона. Като изтине бетона той ще дърпа от спалнята. Трябва да знаеш, че всеки два кубични метра бетон искат един киловат за да повишат своята температура с един градус. Обратното също е валидно, т.е. засега бетона те топли и все още няма зима. Виж колко е дебела плочата, умножи по квадратите и ще получиш колко бетон има отгоре и отдолу, а след това мисли как ще го стоплиш след като сега разчиташ само на него.

    Като дойде зима първо ще трябва да топлиш студения бетон пък после ти ще се топлиш.
    Колега, това не ми е първа зима все пак. Не ми трябват изчисления. Само ще ти кажа, че в най-студените дни температурата в спалнята, не пада под 15°, а в хола, където е Фуджо, сутрин(климатика вечер е намален на 16°) е не по-ниска от 18°. Така, че може да има и хора, които са по-добре от мен, но аз нямам големи топлозагуби

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #50

    Re:да спирам ли климатика?

    Надявам се че това не е за сметка на съседите, които си включват своите консуматори.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #51

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от j_bojkov
    Тошо спрян от дистанционното харчи средно 35-40 W на час
    Тодорчо да не е с траф случайно, че гледам е от японската моделна гама, а? Тази консумация ти идва от трафа!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #52

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Тодорчо да не е с траф случайно, че гледам е от японската моделна гама, а? Тази консумация ти идва от трафа!
    Точно така е. Само, че когато беше топло харчеше по 25-26 W, а сега 35-40. Така, че икономията от по високия COP на японските машини отива на вятъра. Осбено при по-малки и топли стаи като моята

  10. Junior Member Аватара на b.shterev
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    144
    #53

    Re:да спирам ли климатика?

    Ползвам климатиците от подписа ми вече 8г. Първите 6г. без никаква изолация, отдолу и отгоре няма кой да ме топли, 12-та в хола бе слаба и не смогваше и затова работеше нон-стоп, а 9-та в спалнята прекалено мощна за помещението и работи on/off. Нея я спирах и пусках само вечер, независимо колко градуса е било навън.
    От 2г. съм вече с PVC дограма, външна изолация 5см стиропор и изолация на таваните гипсокартон с 5см вата. 12-ката в хола вече е достатъчна и не се мъчи, 9-ката е вече още повече преоразмерена и пак си работи работи on/off, независимо че е с 0,6 минимална мощност. Продължавам да я ползвам само вечер, но когато падне под 0-та вероятно ще я оставя да си работи постоянно и нея. Така направих предишната зима и сметките ми за ток намаляха наполовина в сравнение с първите 6г., а тока поскъпна няколко пъти през това време. Само не мога да разбера дали това е изцяло заради изолацията и дограмата или донякъде и заради факта, че вече не ги спирам и двата климатика, когато застудее. 12-ката работи постоянно от около месец.
    За информация - от гр. Пловдив съм.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #54

    Re:да спирам ли климатика?

    Комбинация от двете е . Изолация + правилно използване на климатиците.

  12. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #55

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от j_bojkov
    Точно така е. Само, че когато беше топло харчеше по 25-26 W, а сега 35-40. Така, че икономията от по високия COP на японските машини отива на вятъра. Осбено при по-малки и топли стаи като моята
    Сигурен ли си за консумацията ? Трафовете при при мен папкат 16-17 W. След като изключа Тошко от дист., самия той + трафа папкат максимум 40 W за около 10 ина минутки, след което се чува едно леко " цък " и косумацийката пада отново на 17 W. Едва ли са ми сложили някакви по-качествени трафове, на фона на другите допуснати излагации. Зиме-лете, все толкова. Снощи, при +2 * гледах, дали няма да се включи някакво магическо подгряване при изкл. от дистанционното и щепсел в контакта и да набъбне консумацията, но явно не е достатъчно студено или фамилията на Тошо е калпава. Но така или иначе винаги накрая дърпам от щепсела.
    За високия коп на джапанките, един климаджия ме обезпокои сериозно, като ми каза, че копът при тях е даден при 3 m тръби, а при европейките той е даден при 7 m и ако се приравнели условията всичко е на кантар, само дето в единия случай давам същите пари за 5-6 годишен таралясник с траф, а в другия - получавам чистонов ( например от някакво промо ). Това ми звучи доста правдоподобно.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #56

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от mirowski
    ...
    Познавам достатъчно хора, за да твърдя, че никой от тях няма "изгорял" компресор толкова години, заради включване на ниска температура. Повечето са офиси, които всяка сутрин, независимо колко е външната температура, пускат климатиците си - от известни и тотално неизвестни марки. И не ползват масло за трафове.
    Със сигурност обаче, ако бяха прочели мненията на някои от форума, компресорите щяха да им се повредят.
    ...
    Ако вероятността, да те изнасилят на тъмна улица в забутан квартал е 0,001% и това се случи, то изнасилването за теб ще бъде 100%, независимо какво твърди статистиката. Та горе долу и с компресорите е така...


    Цитат Първоначално публикувано от mirowski
    ...
    Ох, дано се вясне някой със завършени хладилна или отоплителна техника, който не е спал в час, и да се приключи с митовете и предположенията - има наистина причини, поне на теория, поради които компресорът може да блокира при ниски температури, но нека професионалистите да кажат. Не че подценявам търговците и монтажниците...

    Явно "такъв няма да се вясне", та поемай инициативата в свои ръце и дай да видим, как стоят нещата дори и само на теория
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1321093860[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    ...За високия коп на джапанките, един климаджия ме обезпокои сериозно, като ми каза, че копът при тях е даден при 3 m тръби, а при европейките той е даден при 7 m и ако се приравнели условията всичко е на кантар, само дето в единия случай давам същите пари за 5-6 годишен таралясник с траф, а в другия - получавам чистонов ( например от някакво промо ). Това ми звучи доста правдоподобно.

    Тоя направо изби рибата. Затова ли много "разбирачи" монтират с тръбен път 0,5 до 1м. Така сигурно вдигат СОР до към 8 -12. Ама така е, простотията върви по хората, не по гората... Аман от Кумчо Вълчовци .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #57

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    Сигурен ли си за консумацията ? Трафовете при при мен папкат 16-17 W. След като изключа Тошко от дист., самия той + трафа папкат максимум 40 W за около 10 ина минутки, след което се чува едно леко " цък " и косумацийката пада отново на 17 W. Едва ли са ми сложили някакви по-качествени трафове, на фона на другите допуснати излагации. Зиме-лете, все толкова. Снощи, при +2 * гледах, дали няма да се включи някакво магическо подгряване при изкл. от дистанционното и щепсел в контакта и да набъбне консумацията, но явно не е достатъчно студено или фамилията на Тошо е калпава. Но така или иначе винаги накрая дърпам от щепсела.
    За високия коп на джапанките, един климаджия ме обезпокои сериозно, като ми каза, че копът при тях е даден при 3 m тръби, а при европейките той е даден при 7 m и ако се приравнели условията всичко е на кантар, само дето в единия случай давам същите пари за 5-6 годишен таралясник с траф, а в другия - получавам чистонов ( например от някакво промо ). Това ми звучи доста правдоподобно.
    За консумацията на трафа съм сигурен. Дори и сега в момента го напича слънцето и пак дърпа 33 W.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #58

    Re:да спирам ли климатика?

    Edi1, то кой производител или търгаш няма да иска по-бързо да му амортизират стоката, за да си похарчи новата? Не се съмнявам, че не говориш наизуст, но може ли препратка? Знаеш: недоверието - висша форма на доверие.

    Цитат Първоначално публикувано от j_bojkov
    Никъде не съм казал, че не го спирам. Засега го спирам, но като паднат още малко температурите не ми се рискува. А дали е едно и също, не е. Тошо спрян от дистанционното харчи средно 35-40 W на час
    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Тодорчо да не е с траф случайно, че гледам е от японската моделна гама, а? Тази консумация ти идва от трафа!
    Абе не знам кой беше обещал - Blue ли беше, кой ли... не помня - да открие кое точно изразходва тази мощност при стендбай. Така и си остана с обещанието. Определено, не е трафчето, защото на моменти при мен уредът показва zerowatt за няколко секунди, при спрян от дистанционното к-т. Друг също го беше потвърдил.
    Някакви по-правдоподобни идеи?

    Цитат Първоначално публикувано от b.shterev
    Така направих предишната зима и сметките ми за ток намаляха наполовина в сравнение с първите 6г., а тока поскъпна няколко пъти през това време. Само не мога да разбера дали това е изцяло заради изолацията и дограмата или донякъде и заради факта, че вече не ги спирам и двата климатика, когато застудее. 12-ката работи постоянно от около месец.
    За информация - от гр. Пловдив съм.
    Само в Невърленд може няколко пъти да поскъпне тока, но сметките ти да паднат наполовина, от преди поскъпването

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Комбинация от двете е . Изолация + правилно използване на климатиците.
    Деяне, под "правилно използванe на клиmатиците" да разбирам ли климатици, работещи целогодишно, без да бъдат спирани? Ти освен, че си модератор, да не би да се занимаваш и с продажби/монтажи?

    @geozap, защото не ми се ще да пействам линкове към многократно повтаряни предположения, превърнали се даже във "факти", с които при спорове за клими хората се замерят, тук или другаде.

  17. Junior Member Аватара на b.shterev
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    144
    #59

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от mirowski

    Само в Невърленд може няколко пъти да поскъпне тока, но сметките ти да паднат наполовина, от преди поскъпването
    Деяне, под "правилно използванe на клиmатиците" да разбирам ли климатици, работещи целогодишно, без да бъдат спирани? Ти освен, че си модератор, да не би да се занимаваш и с продажби/монтажи?
    Извинявай ти тук като форумния трол ли се изявяваш или просто ти е скучно у вас пред компютъра. Що не прочетеш първо какво съм писал - ама всичко - да помислиш и едва тогава сам да си отговориш откъде ми намаляха сметките за ток.
    Има ли смисъл някой да ти обясни какво е правилно използване на климатиците или сам ще си прочетеш упътването на климатика ти. Няма нужда да ми отговаряш.

  18. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #60

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от j_bojkov
    За консумацията на трафа съм сигурен. Дори и сега в момента го напича слънцето и пак дърпа 33 W.
    Не е нормално само трафа да дърпа толкова-върти ти и турбината сигурно,а и плазмата работи ли?А и при спрян от дистанционното климатик, ли ти показва толкова?-ако да,не трябва да е толкова.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 12 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как да демонтирам климатика си?
    От to6ko76 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 63
    Последно: 06-03-19, 07:10
  2. Защита на климатика
    От blekota във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 32
    Последно: 15-09-14, 14:19
  3. Климатика не топли
    От zaqza във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 15-12-12, 22:47
  4. Има ли проблем с климатика?
    От Николай Стефанов във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 26
    Последно: 31-03-11, 00:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе