Страница 7 от 12 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 180
Like Tree1Одобрявам

да спирам ли климатика?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #91

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от mirowski
    Velev, като цитираш, упоменавай източника си! Ако всеки почне да го прави... Kaк ти се струва информация, поднесена по този начин
    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Публикувано е в друг форум.
    И какво като е в друг форум? В правилата на форума на http://www.tehcomservis.com е написано ясно:
    1.13. Нетърговското използване на материалите на форума се допуска само при споменаване на форума като източник на информация, а също името (псевдонима) и e-mail адреса (ако е достъпен) на автора на информацията.
    И там, като опитен тв екстрасенс, си казал на потърпевшия, че щом климатикът му е втора употреба и всеки ден го включва и изключва, то това означава, че "ресурсът на компресора е свършил". Пък той човекът се изплашил и взел, че сам си оправил дребния проблем, който въобще не бил от включ-изключ-а или компресора.

    Риторично, колко ли така са изпращели с ужким осъществени скъпи ремонти в сервизи, пък иначе им свършили работа за 5 мин./лв. Нямам впредвид теб, може да си изключение.

    Хай със здраве!

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    6
    #92

    Re:да спирам ли климатика?

    Да спирам или да не спирам , това е въпроса , аз лично моя не го спирам,това му е работата зимата да ме топли , лятото да ме охлажда.Пък като се счупи нали тези в сервизите и те трябва да работят и тези по магазините да имат оборот

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #93

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    Ама под колко * външна Т става това ? Тошо при мен при +1 нищо не прай. Доста под нулата ли ?
    17. COMPRESSOR PREHEATING
    When the outdoor heat exchanger temperature is lower than temperature and the heating operation has been stopped for 30 minutes, power is applied to the compressor and the compressor is heated.
    (By heating the compressor, warm air is quickly discharged when operation is started.)
    When operation was started, and when the outdoor temperature rises to temperature or greater, preheating
    is ended.
    (Table 11 : Preheating Operation / Release Temperature)
    Temperature Temperature
    FUJI 12LRQ 41°F(5°C)/ 45°F(7°C)

    От сервизното на FUJITSU ASU9/12RLQ, AOU9/12RLQ, ASU18C/RL, AOU18C/RL .

    Лично съм го видял при FUJI 12LGC, включва подгряването когато:
    1. Компресора е спрян за повече от 30мин.
    2. Външната температура падне под 5гр. (според точността на термометъра)
    3. Изключва подгрева когато външната стане над 7гр.(според точността на термометъра)
    По време на подгрева консумира 25,4W (по електромер)
    Ако се изключи климатика, като преди изключването е бил в режим различен от "HEAT" подгряването май няма да се включи. Не съм го пробвал. Може това да се окаже вероятен проблем.
    Примерно: Някой може да си включва климатика на AUTO, или друг по-заблеян когато изключва климатика бутне режима без да иска и след това да го изключи.
    Жената вместо да дигне температурата, не гледа много много и чат, вземе че го изключи.
    Когато се изключи от дистанционното добре, ама от мрежата - хич не е добре.
    Като спре тока за 3, 4, 5 или повече часа е интересно, какво да се прави? - Аз бих го дръпнал от контакта (за да не изтърва момента на идване на тока).
    Като дойде стабилно тока включвам в контакта и го изключвам от дистанционното (до 2мин. - иначе на третата минута ще стартира компресора, а той е незнайно колко студен). При това не е ясно дали ще включи подгряването веднага или ще започне след 30мин. (аз ще видя по електромера), ще изчакам поне 1 час подгрев и включвам. За 1 час със 25Wh ще се повиши температурата на 1 литър вода с 25градуса. Ще преценя според условията колко да го чакам де.
    Ако е -20 гр. може и 2 часа , зависи и за колко време е нямало ток.
    Отделно не е сигурно дали подгряването работи коректно.

  5. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #94

    Re:да спирам ли климатика?

    "изхвърлените " от подписа не щат да подгряват при +1*, +2* и двата, а тази Т* за града е нормална. Не намирам и сервизни документации в нета, да се опитам да разгадая какво става. То и да намеря, голяма файда ще е с тоя японски Довечера ще проверя бургазката гордост какво прави, че ми стана любопитно дали грее компресора, като е изключен .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    81
    #95

    Re:да спирам ли климатика?

    От това, което успях да разбера е, че има привърженици на спирането и неспирането на климатика. Аз съм с Fujitsu Nocria 14-ка. Да го спирам ли през деня или не? Излизам от вкъщи към 10ч. и се прибирам към 17.00. От 10 до 17ч. климатика го оставям да работи на 20 градуса,като се прибера го качвам на 25. Чудех се дали да го спра в 10 и да настроя таймера да ми включи климатика в 16.00 на 22 градуса.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #96

    Re:да спирам ли климатика?

    Не го спирай, даже гониш голяма разлика. Аз ако наистина желаех 25 вечер, денем не бих позволил да падне под 22. Наваксването е именно при най-висока мощност и най-висок COP и ти отива икономията, реализирана през деня.

  8.  
     
  9. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #97

    Re:да спирам ли климатика?

    За нокриата-тя си е Фуджицу и си има подгрев на компресора.Разбира се при много студено е по добре все пак да не я изключваш.За Калчев и Тошибата му ще споделя ,че подгрева на компр. на този модел ,ако го има, може да се вкючва и при 0 град. или при отриц. температури.За пример на SKVP-E се вкл. при около о град.,за разлика от по-старите евро модели Дайсейкай,които започват подгрев още при положителни температури.Важно е да се отбележи ,че те за разлика от SKVP-E са с друг по-стар модел компресор (двойнороторен пак) ако това води до нужда от разлика при подгряването.Разликата между по-старите и новия SKVP-E по отношение на подгрева съм я прочел в сервизните им.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    81
    #98

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от boy
    За нокриата-тя си е Фуджицу и си има подгрев на компресора.Разбира се при много студено е по добре все пак да не я изключваш.За Калчев и Тошибата му ще споделя ,че подгрева на компр. на този модел ,ако го има, може да се вкючва и при 0 град. или при отриц. температури.За пример на SKVP-E се вкл. при около о град.,за разлика от по-старите евро модели Дайсейкай,които започват подгрев още при положителни температури.Важно е да се отбележи ,че те за разлика от SKVP-E са с друг по-стар модел компресор (двойнороторен пак) ако това води до нужда от разлика при подгряването.Разликата между по-старите и новия SKVP-E по отношение на подгрева съм я прочел в сервизните им.
    Какво да разбирам "при много студено"? Сега през деня около 5-6 градуса.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #99

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от ivo75
    Какво да разбирам "при много студено"? Сега през деня около 5-6 градуса.
    Оставяй го на 20 градуса.Така е добре.Фуджитсуто като се развърти за колко време прави от 20 на 25 градуса??

    Мощни са си фуджицата макар и една част от тях за сметка на по-шумно външно тяло.На 20 градуса е добре, иначе =повече ток.През нощта и сутринта преди работа няма смисъл от 22 градуса.Не го пипай.Аз за октомври за офиса имам 14.75лв с един малък хладилник, лаптоп, скенер, принтер и лампи(когато е мрачно времето), като през деня 22-23 градуса 8 -9 часа, през останалото време 16 градуса и е доста добър комфорта.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    81
    #100

    Re:да спирам ли климатика?

    Ами от 20 до 25 достига много бързо. През нощта също го слагам на 20 и сутринта към 7 часа го покачвам до 25 ама постепенно, първо на 22 след 15 минути на 24 и т.н. Пробвал съм директно на 25 ама след като работи около 30 минути се дефроства.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #101

    Re:да спирам ли климатика?

    Никой така и не успя да предостави препоръка в сервизно ръководство, а и въобще, от който и да е производител, климатикът да не се спира или поне да не се спира при зимни условия (както и обратното). Отново си оставаме в сферата на предположенията и субективните преценки...

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на b.shterev
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    144
    #102

    Re:да спирам ли климатика?

    Ех, ама и ти - не си ли чел книжката на твоя климатик? И защо продължаваш да си мислиш, че тук повечето си измислят? Ето - дано останеш доволен. Съвсем произволно хванах тази книжка и веднага ти я показвам. Дори и самия текст е почернен - защо ли??? Ако и този път не ти е достатъчно... И защо не се разрови в нета да погледнеш разни инструкции, досега можеше сам да си отговориш на въпросите си.



    Uploaded with ImageShack.us

    И това е записано в малката ( рекламна ) книжка - не съм поглеждал по-големите бумаги съпровождащи климатика, но и там вероятно ще е още по-добре обяснено.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #103

    Re:да спирам ли климатика?

    При така създалата се ситуация ще снимам външното на единия хитак-изгоря компресорът.
    Умря хайванчето от един път-ново външно и готово.
    Ще снимам което пожелаете от външното тяло-мога и да го разглобя.
    Причината за смърт-Спиране и пускане при ниски температури.
    Снимки до утре.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #104

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от b.shterev
    Ех, ама и ти - не си ли чел книжката на твоя климатик? И защо продължаваш да си мислиш, че тук повечето си измислят? Ето - дано останеш доволен. Съвсем произволно хванах тази книжка и веднага ти я показвам. Дори и самия текст е почернен - защо ли??? Ако и този път не ти е достатъчно... И защо не се разрови в нета да погледнеш разни инструкции досега, можеше сам да си отговориш на въпросите си.



    Uploaded with ImageShack.us

    И това е записано в малката ( рекламна ) книжка - не съм поглеждал по-големите бумаги съпровождащи климатика, но и там вероятно ще е още по-добре обяснено.
    И тая снимка защо си я плеснал сега? Подиграваш ли ни се?

    [edit]Редактирал си я с по-качествена...

  18. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #105

    Re:да спирам ли климатика?

    Ферди, поиграй си с флекса да видим вътре в копресора какво е станало Ммм, това вече е малко респектиращо. И отново колко ниски са опасно ниските температури, щом японските ми дръвчета отказват да се подгряват при температури градус-два над нулата, а едното дръвче е само на две годинки, логично е дръпнатите да са помислили за това поне при него. Дано цитираната малко по-горе температура от снимката от -3 * е правилната. Надявам се натова, понеже в еднаквото упътване за всички клими на една много калпава варненска фирма пише, че се "ЗАБРАНЯВА " изключването на машините при температура под +7 *. Така че, аз на БГ измислени книжки не вярвам.
    Че няма да ги държа включени съм категоричен. Едното с високия минимум изпада веднага в он-офф, на 19 *, а другото ми трябва само за 2-3 часа да подгрее спалнята преди да си легна. Ами конвенционалките ? Тая Осака 33 -ка на работа ако не я спирам ще ми изгори чергата на края на месеца.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 12 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как да демонтирам климатика си?
    От to6ko76 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 63
    Последно: 06-03-19, 06:10
  2. Защита на климатика
    От blekota във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 32
    Последно: 15-09-14, 13:19
  3. Климатика не топли
    От zaqza във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 15-12-12, 21:47
  4. Има ли проблем с климатика?
    От Николай Стефанов във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 26
    Последно: 30-03-11, 23:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе