Страница 6 от 12 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 180
Like Tree1Одобрявам

да спирам ли климатика?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #76

    Re:да спирам ли климатика?

    По отношение на това, което казах, че съм виждал в сервизните да пише, че при отрицателни не трябва да се изключва.Поразрових да видя, къде съм го срещал, но в тези, които имам в къщи на хартия - за ХИТАЧИ, ДЖЕНЕРАЛ и ТОШИБА е ставало дума за отводняването при отрицателни температури.Ще поровя и в другите сервизни за другите модели, които имам в електронен вариант, дали там някъде не съм го срещал.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #77

    Re:да спирам ли климатика?

    Програмата за подгряване на компресора при инверторите Midea е следната с леки вариации при различните модели.

    При току що включен в контакта климатик и външна температура по-ниска от +3° подгряването се включва. При неработил над 3 часа компресор и външна температура по-ниска от +3° подгряването се включва. Подгряването се изключва при външна температура по-висока от +5° или при включване на компресора. Програмата не е насочена много към икономии, защото не я интересува каква е температурата на компресора.
    ---------------------------------------------------
    MSV1-18HRDN1
    Compressor preheating function.
    1) Preheating permitting condition:
    If T4(outdoor ambient temperature)<3℃ and the machine connects to power supply newly or if T4<3℃
    and compressor has stopped for over 3 hours, the compressor heating cable will work.
    2) Preheating mode:
    A weak current flows through the coil of compressor from the wiring terminal of compressor, then the
    compressor is heated without operation.
    3) Preheating release condition:
    If T4>5℃ or user turns on the machine and compressor runs, preheating function will stop.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #78

    Re:да спирам ли климатика?

    При втората употреба съм виждал какво ли не така че не е странно. Тази система при конвенционалите на мидея датчика са го сложили при вентилатора а там е все студено аз на моите съм го преместил при компресора.
    А относно спирането да споделя мой клиенти с мидея инвертор миналата зима го спират както спирали конвенционала в другата стая и на сутринта се обаждат че климатика не тръгва. Та се наложи да го отворя и подгрея с пистолет горещ въздух и тръгна сутринта помня че беше -12гр. Казах им че гасят ли го повече няма да стъпя да го подгрявам и цяла зима не се обадиха.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #79

    Re:да спирам ли климатика?

    @Edi1


    @Velev от едни стари коментари гледам, че едва ли се касае за единичен случай, и може би не е точно заради втората употреба.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #80

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от mirowski
    @Edi1


    @Velev от едни стари коментари гледам, че едва ли се касае за единичен случай, и може би не е точно заради втората употреба.
    А заради какво щом не е че са втора употреба? Работил съм със такива клими от там започнах още когато първите който се внесоха бяха със жични дистанционни.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #81

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    А заради какво щом не е че са втора употреба? Работил съм със такива клими от там започнах още когато първите който се внесоха бяха със жични дистанционни.
    Не знам, исках да кажа, че не е дефект, получен при предишно ползване, а нещо специфично за този вид к-ци - на 100 V.
    Може би подгряването при тях го има, независимо от външната температура, взаимствайки oт казаното от Valen1.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #82

    Re:да спирам ли климатика?

    До вчера климатика работеше добре на отопление. Сега при включване развърта вентилатора на вътрешното тяло и след време включва компресора, шума от който е доста по-силен и различен от обикновенно и изобщо не топли. Преди около месец климатика беше преместен от техник от една стая в друга и си работеше нормално. Моля за съвет какво мога да проверя аз преди да викна сервиз.
    Ето и един който вече е усетил негативите от вкл. и изкл. на климатика.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #83

    Re:да спирам ли климатика?

    Velev, като цитираш, упоменавай източника си! Ако всеки почне да го прави... Kaк ти се струва информация, поднесена по този начин:
    След няколко прочетени теми във форума реших да измеря бобината на четирипътника или както там се нарича. Извадих буксата, измерих 500 ома и като я закачих пак реших да го включа и климатика тръгна нормално.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #84

    Re:да спирам ли климатика?

    Публикувано е в друг форум.

  12. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #85

    Re:да спирам ли климатика?

    Абе колеги, всички твърдите, че проблем при включването на климатика може да възникне при отрицателн температури. А ако температурата е между 0 и 10 градуса? Питам защото чувам малко по-странен шум при включването на климатика в този диапазон, отколкото, когато температурата е над 10 градуса.

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #86

    Re:да спирам ли климатика?

    Проблем може да възникне и при следните условия.

    Вечер температурите падат повече. Сутрин температурата на въздуха започва леко да се повишава. Топлообменника реагира по-бързо на повишаващите се температури, защото термично е по-малко инерционен за разлика от компресора. Течният фреон се предвижва натам където температура/налягането са по-ниски тоест към компресора. Ако при тези условия климатика е току що включен в контакта и му се подаде команда за тръгване или отделно дори и да е включен в контакта, но ако компресора няма подгряване възниква вероятност за проблем.

    Много добър документ обясняващ добре опасностите при предвижване на фреона при неработеща система, заливане на компресорите с фреон, смазване, задиране, износване на механичните детайли и други проблеми.

  14.  
     
  15. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #87

    Re:да спирам ли климатика?

    Да такае но както знаете почити при всички модели има предвидени трапове преди и след компресора имено за това служат да кондензира в тях масло и течна фаза на остатачния фреон които се намира в тръбите така или иначе без подгрев на компресора и в него кондензира в много малки количества фреон на дъното като се омесва с малото при роторните е по опасно защотото компресорната част е отдолу а при скроловете е изнесена горе на високо

    Ето тук на българси статия от данфос http://www.danfoss.com/Bulgaria/News...2050B855B.html

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #88

    Re:да спирам ли климатика?

    Апропо, блокирал скрол някой виждал ли е по такава причина?

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #89

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Апропо, блокирал скрол някой виждал ли е по такава причина?
    Да. Не сме го отваряли за да разберем причината.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #90

    Re:да спирам ли климатика?

    Блокирал не, но спиралите бяха все едно кoтка си е острила ноктите по тях. По повърхността, където контактуват основите и спиралите, има някакъв материал за уплътнение, по него има няколко много финни отвори, по които минава масло за смазване. Като остане без масло става весело...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 12 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как да демонтирам климатика си?
    От to6ko76 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 63
    Последно: 06-03-19, 06:10
  2. Защита на климатика
    От blekota във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 32
    Последно: 15-09-14, 13:19
  3. Климатика не топли
    От zaqza във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 15-12-12, 21:47
  4. Има ли проблем с климатика?
    От Николай Стефанов във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 26
    Последно: 30-03-11, 23:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе