Страница 149 от 221 ПърваПърва ... 99139147148149150151159199 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,221 до 2,235 от общо 3301
Like Tree9Одобрявам

Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    3
    #2221

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    zigzag По мое виждане от това което сте написали водещото при избора при вас е цената на климатика, а не разхода на ток...

    Ако имате друго мнение отговорете в следващия си пост на тези въпроси и тогава или ще ме опровергаете или ще потвърдите казаното от мен.
    Да цената е водеща реално.По скоро за отопление ще се ползва среден етаж.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #2222

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    джъсти просто културно казва,че за тези пари е доста трудно за нещо качествено.

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    3
    #2223

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA
    джъсти просто културно казва,че за тези пари е доста трудно за нещо качествено.
    ок колко пари трябва да добавя за да се вмвестя в рамките на що годе добър климатик и ако може дайте пример.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    11
    #2224

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Здравейте отново.
    Вече втора седмица се чудя какъв климатизатор да избера,затова ще се опитам да дам максимално точни данни

    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът- жилищно.
    2.За охлаждане, за отопление или и за двете(цялосезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатикът-цялосезонно ползване-охлаждане и отопление.

    3. Каква е:

    а) квадратурата и кубатурата на помещението-27.42 м2,70 м3.
    б) вида на дограмата и стъклопакета(дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид)-ПВЦ(4-ри камерна,обикновен стъклопакет).
    в) квадратура на прозорците-5.21 м2(от които 3.78 м2 с външни ролетни ПВЦ щори).
    г) изложението на помещението-изток.
    д) етаж на помещението в сградата, особености(мансардно, мезонетно, има портал и в коя част е или други особености)-3-ти етаж(над мен все още никой не живее).
    е) какво е предназначението на помещението- всекидневна + коридор + бяня(ще прикача схема за да стане по-ясно).

    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение-апартамент.

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата-Варна.

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима-26 гр./26 гр.


    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията-стени и таван(пак не схемата).

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви- Да.TV,PC,хладилник.

    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик-2500 лв.

    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане-на тях разчитам.

    10. Имате ли съпруга приятелка -Да.

    Отначало се бях насочил към това - http://www.**********************/klim...kai6-1079.html , после се зачудих дали ще е достатъчно мощен,после минах към това - http://www.**********************/klim...ocria-814.html , и започнах да се чудя дали пък не е прекалено мощен, и после към това - http://www.**********************/klim...jx-s-1466.html , иии оплетох конците.Щеше ми се да е Тошиба-та ама....
    Моля за Вашите мнения.
    Благодаря предварително.
    Поздрави.

    П.П.Ще сменям Самсунг-а.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    25
    #2225

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    с 2500 ще стоиш зимата на студено трябва да развържеш кисията

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2226

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dizel
    с 2500 ще стоиш зимата на студено трябва да развържеш кисията
    Дали? http://powerclima.com/index.php?page=details&id=107

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    11
    #2227

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dizel
    с 2500 ще стоиш зимата на студено трябва да развържеш кисията
    Изобщо не желая да звучи високопарно поста ми.Просто в момента разполагам с тези средства и мисля да ги вложа в качествена машина,затова и моля за компетентни мнения.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #2228

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    alex di избирай между General-Fujitsu, AWHZ14LBC Nocria и тошиба 6 дайсекай , не за друго а защото имат повече екстри от мицубишито. И двата ще свършат идеална работа и няма да се напрягат в тази квадратура дори при -10 -15 градуса(тъй като по схема хола е 21 и половина квадрата, а ако в тези квадрати са включени и стените ...).

    От двата избери кой ти е по на сърце.

    Тошибата има плазма филтър, но няма прахово самопочистване на филтрите и не е мощен колкото НОКРИЯ-та.От друга страна тошибата може би ще е с по-тихо външно и вътрешно тяло.

    П.П. Добре дошъл в Шатрата на полк. Муамар Кадафи

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    11
    #2229

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    alex di избирай между General-Fujitsu, AWHZ14LBC Nocria и тошиба 6 дайсекай , не за друго а защото имат повече екстри от мицубишито. И двата ще свършат идеална работа и няма да се напрягат в тази квадратура дори при -10 -15 градуса(тъй като по схема хола е 21 и половина квадрата, а ако в тези квадрати са включени и стените ...).

    От двата избери кой ти е по на сърце.

    Тошибата има плазма филтър, но няма прахово самопочистване на филтрите и не е мощен колкото НОКРИЯ-та.От друга страна тошибата може би ще е с по-тихо външно и вътрешно тяло.

    П.П. Добре дошъл в Шатрата на полк. Муамар Кадафи
    Стените не са в квадратурата,това е чистата площ и обем.Но на мен идеята ми е да си държа отворени вратите към коридора и банята и така се получава квадратура от 27,42 м2 и обем 70 м3.Като Sanyo-то ше помага от спалнята.

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2230

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    +1 за Nocria

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2231

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Alex di, тъй като вътрешното реално ще ти е в 21 м2, то според мен Нокрията ще ти е некомфортна, като шум и въздушна струя.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #2232

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от alex di
    Изобщо не желая да звучи високопарно поста ми.Просто в момента разполагам с тези средства и мисля да ги вложа в качествена машина,затова и моля за компетентни мнения.
    И според мен избора е: Нокрия 14. Писал си, че искаш да поддържаш зимата 26С!

  16. Banned
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    223
    #2233

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    някой беше писал:
    Разбрах че машината е хубава когато :
    1. Има нисък минимум.
    2. Има висок максимум.
    3. Не прави излишни дефрости над -20 гр.
    За топла изолирана вътрешна стая 13 м2 се насочих към Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA като цена-качествои много хвалби от фирми. Притеснява ме дали отговаря на 1. и 3.? или предложете друг подобен по цена.
















  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    25
    #2234

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    fujitsu 12le супер са тази зима само те не спираха при -23 вътре 26
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1344883140[/time]_________________________________________________

    някой специалист да потвърди
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1344879652[/time]_________________________________________________

    1350лв с монтажа е

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #2235

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от kaki
    някой беше писал:
    Разбрах че машината е хубава когато :
    1. Има нисък минимум.
    2. Има висок максимум.
    3. Не прави излишни дефрости над -20 гр.
    За топла изолирана вътрешна стая 13 м2 се насочих към Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA като цена-качествои много хвалби от фирми. Притеснява ме дали отговаря на 1. и 3.? или предложете друг подобен по цена.
    Минимума не е нисък, при отрицателни температури вече не е от значение, стига да не търсиш 22 градуса ,а повече.
    Дефрости прави на всеки 2,5 часа при минус 20, с продължителност 6-8 минути средно, понякога и повече но той сам си решава кога има нужда.
    Максимума на хартия не е висок но в най-студеното време топли най-много, т.е в по-топло време не показва какво е максимум.
    Имам 25-ца и 35-ца, вторият взех година след първия , така че съм доволен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе