Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 83

Климатици за нискоенергийна къща.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #16

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    Цитат Първоначално публикувано от mhifjme Виж публикацията
    Не знам къде гледаш,но аз имам един лъскав каталог на панасоник за климатици 2012 и там са го дали 3.54 на мин-3.85 макс.Каталога е на бг.Ще ми се минимума да е поне 4.5.
    Колегата Климамаркет ще ти каже кой модел на Панасоник имаше КОП-6 на минимум,че той е по Панасониците.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #17

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    Според мен с тази изолация не са ти нужни климатици във всяка стая. Моите Национали имат КОП 8 в минимума си и топля с един климатик 3 стай когато на вън температурата е не е под 0 градуса. Изолацията ми не е на твоето ниво така че няма да имаш проблем с отопление и охлаждане с 3 машини например. Оптимизирай разположението на климатиците по добре а не да мислиш да слагаш 6 климатика. Винаги можеш да добавиш климатици после ако е нужно.

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #18

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    Цитат Първоначално публикувано от slovaka Виж публикацията
    Аз на твое място бих постъпил така-половината с климатици,другата половина с конвектори,особено там където ще се спи!
    +1

    сметките няма да са кой знае какви, обаче остава проблема с охлаждането лятото.

    имам познат добре изолиран с адакс - вайкаше се много на февруарска сметка 32 лева това за целия апартамент. какви проблеми имат хората

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #19

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    В стаите от 15 квадрата по един тошиба RAS-10SKVR - Daiseikai , а за стаите от 20 квадрата по един Toshiba, RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6 .


    Що се отнася до термопомпата въздух -вода, то считам, че тя би била успешно изпълнена само ако е с подово изпъллнение на отоплението, което автоматично води до монтажа на ттъбите и една немалка част от елементите й след грубия строеж, преди замазки на пода и шпакловки. За такава къща с около 105 квадрата отопляема площ само на стаите + евентуално отопление и на коридори бих избралМини чилър Daikin модел EWYQ011ACV3 отопление/охлаждане .

    Термопомпа/чилър изпълнен само с радиатори/конвектори трудно би се справил с отоплението особено в зима като изминалата.
    За тази термопомпа ще е необходимо място отстрани или отзад на къщата.

    според мен един миничилър/термопомпа ще доста по ефективен и икономичен за цялата къща от 6 броя климатици, тъй като 1. ще отоплява най-студената част зимата-пода на къщата; 2. и по пътя не естествената конвекция ще пести от разхода на вентилаторите/турбините на 6 вътрешни тела стремящи се принудително да превъртат въздуха през себе си и да го закарат до студеният под който да затопли(ако изобщо може); 3.ще работи само един к омпресор и 1 електроника, вместо 6 компресора и 6 електроники на 6 климатика; 4. когато краката са топли на останала част от тялото му е топло и добре ...5.комфорта на отопление с подово отопление няма конкуренция в лицето на отоплението с климатици създаващи принудително движение на въздуха...

    Разбира се лятото за охлаждане във всяко помещение ще трябва да има и по един конвектор да охлажда въздуха, защото само с пода няма кака да стане.


    Успех в избора.
    Този пост е редактиран от justify; 19-09-12 в 14:52.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    90
    #20

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    Slovaka-Живял съм в апартамент с 4 бр. климатици и не ми e било дискомфортно,явно е субективно това което казваш.Pilot ако имаш предвид,че ще ми работят он /оф и това не ми пречи.chachato КОП 8 в минимума това е супер,но проверил ли си дали е вярно."Февруарска сметка 32 лева това за целия апартамент".Дано не те обидя,но това ми се струва меганевъзможно.Колко е голям този апартамент?justifi абсолютно си прав за всичко,обаче не ми се ще да съм зависим само от една машина,защото все пак е машина.Въпреки това имам достатъчно време да обмисля отново всички варианти.Тошибите които си ми писал са също добри опции.Благодаря на всички отзовали се засега.
    Този пост е редактиран от mhifjme; 19-09-12 в 13:40.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #21

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    +1

    сметките няма да са кой знае какви, обаче остава проблема с охлаждането лятото.

    имам познат добре изолиран с адакс - вайкаше се много на февруарска сметка 32 лева това за целия апартамент. какви проблеми имат хората
    Брейййййййй, че икономичен този адакс, то излиза, че твоят познат е имал консумация от около 280 вата на час и то само при условие, че в 22 часа е дърпал шалтера и до 6 часа е карал изобщо без ток.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #22

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    Аааааа,що бе,може и майсторите от ЧЕЗ да са помогнали!.......Тогава не 32 а 3.20 може и да е месечната сметка!.....Майтап,не искам да обидя никого!......

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    90
    #23

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    Някой може ли да ми каже дали този климатик Daikin FTXR42E Ururu-Sarara ще се справи в 40 кв м помещение.Гледам,че копа на мин. е близо 6 което ми е перфектно.Също и до -20* го дават.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #24

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    Цитат Първоначално публикувано от mhifjme Виж публикацията
    Някой може ли да ми каже дали този климатик Daikin FTXR42E Ururu-Sarara ще се справи в 40 кв м помещение.Гледам,че копа на мин. е близо 6 което ми е перфектно.Също и до -20* го дават.
    Къде отиде ти, може би? За тея пари, вземаш две 9-10-ки висок клас, които ще вършат по-добра работа, както и Нокрия+пари за ток. Имаше тема с отзиви за Сарарата, потърси.
    Този пост е редактиран от pilot; 20-09-12 в 21:06.

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #25

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    блуе1 : а бе ако не бях видял фактурата нямаше да повярвам то вярно че и само спи там и има кой да го топли но ... черно на бяло. за този месец моята сметка беше 240 лева.

    по темата :
    миналата зима слагахме един прозорец на един клиент къде беше наслагал 40 санта вата на скатен таван и го преправеше студио. джама с кран го вдигаха
    та поразпитах с какво се е топлил , излезе че не е влязъл още но температурите не са падали под 10 градуса без да е топлено, а тази зима при мен се задържа седмица с температури под -20 -25.
    та за колко ще вдигне още 10-тина градуса?
    и то само критичните 20 дни които е супер студено.
    а адакса няма пад на мощността както климите.

    колега платил си си веднъж за изолация. няма смисъл от кой знае какви клими.
    ако има при за пилеене - хитачи sx8.
    ако са дайкин сарари - намери връзка спести наполовина и си ги поръчай от UK но нямат коп машините освен най-малката.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    90
    #26

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    Значи адакс едва ли ще си сложа,защото мисля да поддържаме 24-25*,затова и съм слагал такава изолация,а над 20*,всеки градус качва значително сметката,сигурен съм,че знаете."За тея пари, вземаш две 9-10-ки висок клас, които ще вършат по-добра работа"-Не знам кои модели имаш предвид,обаче повечето които гледах в минимума където очаквам да ми работят климите не ми допада копа,а дайкина който съм посочил е супер точно там.Вярно ,че е луда пара,но днес примерно ги имам парите и в тези динамични времена нямам гаранция,че утре пак ще имам,а и най вероятно разликата с по евтин ще я похарча за по големи глупости.Всичко до тук е размисъл.Както писах имам достатъчно време да обмисля всичко и прибързани решения няма да взимам.Хитачито до сега не съм го заглеждал,не знам по каква причина ,но сега като го погледнах също е супер вариант.В мин. коп невероятен,ако е верен.Благодаря на отзовалите се досега.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #27

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    копа на минимума е важен , но зависи и колко топлоодава на на този минимум, те постояно се джурка машината не е само минимум максимум и номинал.
    ако е машина с нисък минимум ще се джурка някъде под номинала, ако е с висок ще бачка он-офф като конвенционалка и тогава язък за парите.

    едно предложение от мен примерно, има и по-нови/добри :
    http://www.varnaklima.com/index.php?...product_id=370
    но трябва да се счупиш с завъртулките по дистанционното. ако решиш че можеш да го преодолееш получаваш върха на сладоледа.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    90
    #28

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    Да този и той е много як,обаче хиточито ми разби тиквата.В мин. 9 коп.За сега ми е фаворит.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #29

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    Пак ти казвам тези сравнения на Коп-а на минимум не са правилни, защото машините имат различно отдаване.
    Ето ти машините: с нисък минимум: Toshiba 10SKVP2, КОП 5,6 ( 500 отдава; конс. 90 - каталожни данни)
    с висок минимум :Mitsubishi FD25, КОП 4,7 ( 1500 вата отдава; конс. 320 - измерено от потребител)

    Ако си правиш сметка по минимумите на машините няма да ти излезе сметката, защото това не е конвектор.
    Пък тези данни дето ги четеш са при определени условия, а реалността е друга, особено около нулата и под нея.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #30

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    Ако търсите висок COP при минимум, търсете нещо с такива параметри...
    Параметри на климатизатора при 35°C външна температура(27° в помещението):
    Охлаждаща мощност: 2.2 kW (0.9 ~ 3.0), 7500 BTU (3070 ~ 10240)
    Консумирана електроенергия: 355 W (80 ~600)
    COP: 6.19 (min 11.25, max 5)(коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 7°С външна температура(20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 3.2 kW (0.9 ~ 5.8), 10920 BTU (3070 ~ 19780)
    Консумирана електроенергия: 535 W (75 ~ 1415)
    COP: 5.99 (min 12, max 4.09)(коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 2°С външна температура(20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 4.2 kW, 14340 BTU
    Консумирана електроенергия: 1150 W
    COP: 6.10 (средна стойност)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе