Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 83

Климатици за нискоенергийна къща.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #31

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    E, това е пример за супер КОП на минимум: 900 отдава, а консумира 75 вата, КОП=12 Високо отдаване, супер ниска консумация!

    П.С. Между другото европейската Нокрия имаше КОП=10, ама май само на каталог :rolleyes:

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #32

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    Според мен, при добра изолация, просто трябва да се търсят надеждни машини с ниски минимуми без да се фетишизира КОПа. Има много такива, особено на 100V - като ще се дават пари, поне да се дават за истински и надеждни машини.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    90
    #33

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    pilot съгласен съм ,че са при определени условия,но това важи за всички и ще взема решение след като сравня всички.Извинявай,че бавно схващам ама защо да не са правилни,нали гледаме какво консумира и какво отдава.Според моите разбирания просто едните ще работят по често он/оф което за мен не е сериозен проблем ако климатика тръгва плавно.Иначе то около нулата и под нея важи за повечето клими.Aleksandars и pilot само кажете кои машини визирате.toni34al не е достатъчно май само да са надеждни,защото Mitsubishi Electric MSZ-FD25VA го дават с коп на мин. 3.13(pilot да не би да е вгрешка този потребител с измерен коп 4.7 или каталожните данни да са грешни?),а аз съм сигурен,че 2/3 от времето ще работят в мин."Мисля и размишлявам със месеци.В деведесет и девет от случаите изводите ми са погрешни. На стотния път съм прав"Айнщайн
    Този пост е редактиран от mhifjme; 21-09-12 в 11:54.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #34

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    Ето за FD: https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...6%D0%B8-7.html
    В някоя тема имаше измерено и 320 вата, ама не ми се търси. Както и да е, Коп=4,5.
    Като имаш бюджет погледни някоя върхова нова "японка". Там КОП-а е висок, не само на минимум
    Този пост е редактиран от pilot; 21-09-12 в 15:30.

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #35

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    mhifjme,по твоите сметки трябва да бягаш,като дявол от тамян от върховите модели на Саньо на 100v.,които имат COP =2 на минимум,а са доста добри климатици. :rolleyes:

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    90
    #36

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    Така е за съжаление.Аз когато започнах преди около месец да разглеждам климите в нета си мислех взимам най новите модели с най висок коп и готово.Да ама не.За това търся помощ тук.Между другото какво им е толкова върхово на тези модели с коп 2 на мин.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #37

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    Не схващаш ли иронията. Тези климатици харчат ток на минимум, малко повече от европийски модели на стен-бай.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    90
    #38

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    Не не схващам.Съжалявам,че майката природа ми е дала само толкова интелект.Откъде да знам колко харчи на стен бай един климатик?
    Този пост е редактиран от mhifjme; 24-09-12 в 14:55.

  11. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #39

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    mhifjme,ето ти параметри примерно на модел саньо SAP-DX28R,който има в режим отопление:
    отдаване 3,6kw.(0,1~7,6kw)
    консумира 575w.(50~1900w)

    И този климатик има COP=6,26,но на минимум е 2,което не го прави никак лош-напротив,и клими с такива параметри са точно за добре изолирани жилища да няма он/офф ефекта.Та бягаш от малкия коп на минимум,а същевременно търсиш машина да отдава малко-всичко е до сметките в отдаването/консумация за което ти писаха и по горе.

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #40

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    човек ако наистина имаш толкова изолация - помисли за една контролируема вентилация, така ще ти отпаднат загубите от проветрението, както и ще си докараш къде къде по-чист и по-неопушен въздух /поне при мен народа се топли на кюмюр и всяко едно проветрение е мамата си %@$/.

    поразгледай малко как става отоплението и вентилацията в пасивните къщи - според мен ще си доста близо до тях и може да почерпиш идеи как да го направиш.

  13. Junior Member Аватара на bdjon
    Тук е от
    Sep 2007
    Живее в
    sofia
    Мнения
    27
    #41

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    Слагай си FVXS25F -работи без грешка а и ще ти свърши работа . А и като визия стои много добре.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #42

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    Аз като се дърлех с тоя и оня из форума,бая преди да взема Дайсекай5-ците,ми се наби в главата едно,дето май ще е вярно,а и доста тук го споделяха-КОПА НЕ ТОПЛИ!И все си мисля,че най-добре е момъка да започне от там-НАЙ ДОБРОТО В МОМЕНТА НА ПАЗАРА!.....Па колко му е Копа,в минимум в максимум.....Божа работа!Правилно се е завъртял около SX8,продължавам да мисля,че това е най доброто за момента!.....На мен просто не ми стигна смелост да ги взема като купувах моите клими,не,че съм направил грешка,ама тогава никой нямаше такъв,с две думи достраша ме да рискувам!.......А гледам сега и цените са нормални!.......А най-големия майтап е,че дори още не съм монтирал Дайсекаите,ей така ,стоят си в кашончета в едно гаражче в Пловдив и чакат......вътрешните предстенни облицовки!...Е,тая година зимъс ще е!....Какво да се прави,гурбетчийски истории-отпуск зимата при -?0 градуса!ма то и занаята ми е такъв!......Орисия!

    - - - Обновено - - -

    Нека внеса и едно уточнение-визирам само нови машини за европейскя пазар,т.е. за БГ!.....Нямам пред вид нито сто волтовите климатици,нито тези втора употреба!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    90
    #43

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    diksanal може да не го прави лош за теб(зависи от гледната точка),но за мен не е нищо особенно щом копа му е две където на мен ми е нужен поне 4.5.Предпочитам висок коп и он/оф отколкото нисък минимум и нисък коп.Ако не е възможно нека някой специалист да каже.Може при он/оф пак да пада копа знам ли.estqwerty ще помисля по въпроса, но вече гипс картона е шпаклован на всякъде и едва ли ще стане(не че е кой знае какъв проблем да го свалим отново,но си е играчка).С проветряването нямам проблема като при теб.bdjon това ми един от вариантите просто не знам дали когото работи често он/оф не пада и копа,но като цена качество този климатик май няма конкуренция.slovaka най-доброто се оказа доста разтеглено понятие.Хитачито най ми допада за сега по моите изисквания,но ако някой смята,че греша ще се радвам да сподели мнение.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #44

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    Mhifjme, има хора, които харесват висок минимум зимата и аз също, други пък харесват нисък. За лятото май сме единодушни около ниския минимум:rolleyes:
    Това дали он/офф работа ще влиза в преразход не е ясно, защото не можеш да изчислиш точно каква мощност ти трябва, защото мощността на климатика спада под 7-8 градуса като цяло т.е и минимума. Възможно е и климатик с нисък минимум да работи он/офф, защото топлозагубите са минимални и изключва преди обявения на хартия минимум. Може и да работи и значително над минимум при отрицателни температури. Затова не е важен КОП-а само на минимум, ами и при различните отдавани мощности на инверторния климатик. Примерно за Тошиба има в инженерната книга такива таблички за отдаване при различно натоварване на компресора и различни температури.
    Така, че вземаш този климатик, койти ти допада, като прецениш + и - на моделите, защото после може да не ти хареса препоръчан климатик от някого и да те е яд. Всеки има различни виждания за нещата и е нормално един да търси едно " примерно Висок КОП на минимум", а друг нещо друго.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    90
    #45

    Отговор: Климатици за нискоенергийна къща.

    Да току що ги намерих тези таблички и гледах конкретно Toshiba Ras 10 PKVP-E Super Daiseikai5.Просто нямам думи в добрия смисъл естествено за производителите на тошиба.До сега не съм виждал(може и да има естествено) друг производител така подробно да е дал как работи климатика при различни условия.Вярно не вярно хората са ги дали поне толкова ясно,че няма как да не ги сложа в първата си тройка за сега.Само не разбрах дали е включено размразяването,защото ако не е данните може да се корегират и до 20% в КПД-то.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе