Страница 141 от 354 ПърваПърва ... 91131139140141142143151191 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,101 до 2,115 от общо 5308
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    7
    #2101

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    В нашата фирма няма табелки И когато имаше , пак никой не е записвал мощността в BTU на модела , поради всичките причини , които изброих по-горе. При нас описвате помещението ,а ние Ви предлагаме машинка , която да Ви свърши работа. Повечето тук работим така.Който иска си взима модела , прочита темите в интернет и отива да се набута с една Мидеа в TechMart (примерно).
    Колегите наоколо са съгласни с тази скала за оценяване на климатиците , те също я практикуват.
    Моля не ни изселвайте от пазара всички , щом клиентите са доволни , вашето "техническо" мнение не е меродавно

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #2102

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от freezz Виж публикацията
    До колкото помня , на самата машина Mitsubishi J227 пишеше МОДЕЛ 2007 , както и модераторът по-назад спомена , това не е година на производство, а тогава излиза модела. На колко години е самия климатик и как е работил е мистерия
    Друго : Mitsubishi е много търсена марка и по правило вървят една идея по-скъпо от Sharp , а Plasmacluster има почти всеки Sharp . Не казвам ,че последния е по-лош модел , дори напротив , но е недооценен сред клиентите и е по-евтин модел при нас поне.
    Колкото до цената , точно за J227 колегата отсреща (не искам да споменавам фирмата му ) ми прочете конско ,че при него бил 720лв +180лв монтаж = 9 стотака , т.е. направо ги давам без пари :D

    При мен точно и новите и по-старите модели са на една цена , така че , който хване промоцията с новия , както колегата по-горе , се радвам за него
    Друг въпрос е до колко е от значение годината на модела и дали условията, при които са работили не са по-важни. Аз лично имам наблюдения на повече(или поне същия относителен дял) изгорели компресори от новите модели( Hitachi NJ , National H22*A , Toshiba 22*BD) отколкото на старите баракуди .

    Аз лично работя в по-малкия офис на фирмата, когато не съм на огледи , който е 55 куб . м.(партер на плочки с 10 кв. м. витрина) и се грея с Hitachi 22ка 2002г. модел . Охлаждането му е по-лесно и от отоплението , въпреки че пече слънце вътре до 13-14 часа.Обичам да го давам за пример на клиентите , които твърдят какъв хубав Panasonic ще си купят от Технополис за 1000лв вместо нашите антични трошки :D
    Мицубиши с означение 227 е ПРОИЗВЕДЕНО 2007 .. ако беше произведено 2008 модела му би бил 228 .. така че не всичко е "божа работа" както БТУ-тата ,иска се четене щото вие продавачите или не разбирате или умишлено заблуждавате клиентите.. Саньото ми е купено чисто ново от Варна клима - познай за колко БТУ-та го продаваха - 14ка ! щото на отопление вдигал 4.3кВ а това са около 14000 бту .. е няма такива малоумници и ще излъжат всеки който няма представа от тия означения
    VeleV.Klima, SPSt, bobbyap и 1 други харесват това.

  4. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    7
    #2103

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    @bagerista9

    Ако разликата в цената не е съществена взимай 285EADR , иначе и двата ще ти вършат работа.




    [QUOTE=SPSt;741856]
    Цитат Първоначално публикувано от freezz Виж публикацията
    @Kasap

    Това си е чиста проба заблуда /да не използвам по-силна дума/ на клиента. Касапа много точно е описал как се преобразуват kW в BTU. Така, че 22-ка може да се обяви като 7-ца, а не като 10-ка. Всичко друго са свободни съчинения на търговец имащи за цел да си продаде по-лесно стоката и не отчитащ факта, че не всички клиенти са баламурници и веднага ще му се "вържат". Да има и такива, които ще се "вържат", но това ще е еднократна покупка и след това търговецът ще бъде "похвален" пред всички роднини и познати, а доста често и рекламиран чрез Гугъл. За съжаление по лични наблюдения повечето търговци го правят този номер, особено, когато са обявили различни цени за монтаж на различните мощности климатици. Това как бихте го окачествили?
    Хората са доволни и се ХВАЛЯТ на съседи и близки . За това работим вече толкова години .
    А аз да попитам всички толкова ревностни критици на япончетата КОЛКО ОТ ТЯХ МОНТИРАХА? Колко от тях видяхте да работят ? Колко гаранции обслужихте?
    И колко "12ки " на 220v по 1000лв размразихте зимата при положение ,че вътрешните тела са на по 12 кв. стаи ?????????

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #2104

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от freezz Виж публикацията
    Хората са доволни и се ХВАЛЯТ на съседи и близки . За това работим вече толкова години .
    А аз да попитам всички толкова ревностни критици на япончетата КОЛКО ОТ ТЯХ МОНТИРАХА? Колко от тях видяхте да работят ? Колко гаранции обслужихте?
    И колко "12ки " на 220v по 1000лв размразихте зимата при положение ,че вътрешните тела са на по 12 кв. стаи ?????????
    Ми то като те слушам, само К2У-та да си слагаме и да си пеем. Клиенти си има за всичко и не виждам защо се ядосваш.
    А както се казва то не може само вотра употреба или ако мога да цитирам "колата втора употреба, жената втора употреба, поне климатика да не е втора употреба "
    mirandi одобрява това.

  6. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    7
    #2105

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Мицубиши с означение 227 е ПРОИЗВЕДЕНО 2007 .. ако беше произведено 2008 модела му би бил 228 .. така че не всичко е "божа работа" както БТУ-тата ,иска се четене щото вие продавачите или не разбирате или умишлено заблуждавате клиентите.. Саньото ми е купено чисто ново от Варна клима - познай за колко БТУ-та го продаваха - 14ка ! щото на отопление вдигал 4.3кВ а това са около 14000 бту .. е няма такива малоумници и ще излъжат всеки който няма представа от тия означения
    Топли ли те / охлажда климатика ? Да ? На отопление 4.3x 3414 = 14680 btu . Не случайно на старите Haier-и (за новите не знам) си пишеше BTU Heating и BTU Cooling . Всеки го интересува различно , когато клиента иска нещо да го стопли естествено ,че ще гледам btu на отопление , а не това на охлаждане , което се задава като основното в модела на климатика , но ВИЕ не четете какво е написал @Kasap

    И аз не съм само продавач , монтирал съм поне 1000бр от тези машини и достатъчно от 220V ,за да мога да направя едно добро сравнение и да знам как да представя машината на клиента , така че да вземе правилната и да остане доволен от нея . Естествено говорим за нормални клиенти , не за псевдо-техници и безделници.
    Технополис са отворили широко врати за подобни клиенти , там знаете ,че 12ката е 12000бту на охлаждане , но дали ще ви стопли вече наистина е "божа работа"

    Аз спирам да отговарям ,защото вече изгубихме "добрия тон " (нещо , което изобщо не исках ) .
    Поздрави!

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #2106

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    той топли щото съм го оразмерил правилно .. ако го бях набухал в 30 квадрата като за 14ка ще чакам да стопли .. недей си мисли ,че сме против машините на 100 волта напротив но сме против да се лъже с мощностите - 9ка ,12ка - това са НОМИНАЛНИ БТУТА НА ОХЛАЖДАНЕ И САМО ТОВА ,ама колко е на отопление че се бил развъртал до толкова и за това е 14ка - това е чиста измама
    VeleV.Klima, SPSt, kalcheff1 и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #2107

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Е аз пък почнах този занаят с ритани чайници и преминах на нови и хич не желая да слагам стари пръчки колкото и да ги хвалите.
    А това че нямате табелки на климатиците сте за една проверка и яка глоба.
    mirandi и P.Hristov харесват това.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #2108

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Като гледам накъде вървят нещата, скоро ще има почистване на темата.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2109

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    freezz, очаквах, да коментирате след като представяте даден климатик спрямо максимума му на отопление, каква цена вземате за монтаж и как това кореспондира с добри търговски практики!

  12. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #2110

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Е аз пък почнах този занаят с ритани чайници и преминах на нови и хич не желая да слагам стари пръчки колкото и да ги хвалите.
    Ами тогава защо продължаваш да пишеш в тази тема?
    До колкото си спомням преди доста години изрева че не можеш да се оправиш с кодовете за грешки на Шарп и ги заряза употребяваните. Не че са по-лоши от тези които продаваш сега.
    Това че не можеш да се справиш с ремонта на електрониките на японките не е повод да ги плюеш.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #2111

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Не ги плюя знам какво е да сложиш нова машина и да забравиш а употребяваните току виж проявят характер и не тръгне. А дори и да не мога да се оправя има хора дето се справят с електрониката. Но истината е че втората употреба ви носи много по голяма печалба и затова я продавате.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #2112

    Red face Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от freezz Виж публикацията
    ... На колко години е самия климатик и как е работил е мистерия
    ...При мен точно и новите и по-старите модели са на една цена , така че , който хване промоцията с новия , както колегата по-горе , се радвам за него
    Друг въпрос е до колко е от значение годината на модела и дали условията, при които са работили не са по-важни...Обичам да го давам за пример на клиентите , които твърдят какъв хубав Panasonic ще си купят от Технополис за 1000лв вместо нашите антични трошки :D
    Точно тази мистерия определя количеството на профирактиката (вложени материали и труд). Ако нов и стар модел са на една цена, значи новият модел е работил прекалено много или старият почти не. Третият възможен извод си спестявам, за да не те обидя. Вариантът за 1000 левова машина от техното, пред 12-годишна антика, с несменен (рециклиран) компресор, е по-добрия. Клиентите ти са прави с твърденията си, дори да става въпрос за евтин Дайкин.

    Цитат Първоначално публикувано от freezz Виж публикацията
    ... Нямам никакви наблюдения върху обслужването , познавам част от персонала , но нищо повече.
    В предишен пост ги защитих от едни коментари преди 10тина страници ( поне така мисля ) , в които се споменаваше ,че дават различни цени поради някакви невероятни конспиративни причини , но може и да не съм разбрал / да не съм прав...
    Отново казвам ,че наблюденията ми са в София , тук поне според клиенти , които твърдят ,че са обиколили навсякъде нямало други , които да дават 3 години( обикновено дават 12-18месеца) и повечето вътрешни тела са критични . Колеги взимат от Пловдив и казват , че сервиза им дава 1 година , във Варна сигурно е различно.
    Това с профилактиките наистина е много кофти за клиента , но не измисляме ние правилата...
    Сделка при нас , а и при тях се прави по следния начин : Отиваш >Гледаш>Капарираш ...
    Няма по-важно нещо за старите машини от обслужването. Никаква конспирация няма в различните цени, зависят от "количеството" на обслужването. Колкото е по-дълга гаранцията на стара машина, толкова е по-голям риска за търговеца. Рискът се заплаща по някакъв начин. Било то и като профилактика.

    Цитат Първоначално публикувано от freezz Виж публикацията
    ...Аз спирам да отговарям ,защото вече изгубихме "добрия тон " (нещо , което изобщо не исках ) .
    Поздрави!
    Добрият тон е хубаво преходно нещо и от всички нас зависи, дали ще се възобнови и за колко дълго. Важното е клиентът да има възможност да влияе по някакъв начин на обема на профилактиката, т.е. сделки да могат да се извършват още преди машината да започне да се обслужва. Не всички имат еднакви изисквания за гаранция и продължителност на употреба на старото съкровище. Редно е да заплащат различна цена. За да не се налага да ходят до техното за 1000- левов Панасоник или 800 - левов дайкин.

    Приятен уикенд и успехи в продажбите

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Като гледам накъде вървят нещата, скоро ще има почистване на темата.
    Поизчакай малко, може и да завие...

  16. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #2113

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Не ги плюя знам какво е да сложиш нова машина и да забравиш а употребяваните току виж проявят характер и не тръгне. А дори и да не мога да се оправя има хора дето се справят с електрониката. Но истината е че втората употреба ви носи много по голяма печалба и затова я продавате.
    Не зная колко е печалбата при европейско/китайските, но при японските никой не ни дава гаранционни платки, модули и компресори. Всичко се внася от чужбина. Не е като да ти дойде в кашонче и само да го пльоснеш на стената.
    Зад тази цена се крие страшно много висококвалифициран труд. За радост има много клиенти, които го оценяват.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Ако нов и стар модел са на една цена, значи новият модел е работил прекалено много или старият почти не. Вариантът за 1000 левова машина от техното, пред 12-годишна антика, с несменен (рециклиран) компресор, е по-добрия. Клиентите ти са прави с твърденията си, дори да става въпрос за евтин Дайкин.
    dodo, въобще не си наясно с нещата..
    Цената се определя главно от класа на климатика, а не от годината на производство. Нормално е по-стар висок клас климатик да е по-скъп от по-нов, но по-ниско в класацията. И няма как да се прогнозира с точност по-новият колко е работил и да се определи цената по това. Класа е важен и отдаваната мощност.
    И къв рециклиран компресор те гони? Това да не е Мидея, на която на третата година маслото и е черно. При японските климатици на 20-тата година маслото е прозрачно.
    blue1, Aleksandars, DUNDURMA и 2 други харесват това.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #2114

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Това, за класовете, е ясно. С някои неща наистина не съм на ясно и не го крия. Питам си. Лошото е, че ти въобще не си наясно с компресорите. И с маслата, също. Мога да ти дам един жокер, например защо потъмнява маслото на автомобилите? Каква е разликата в основните функции на двигателното и компресорното масло
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 01-10-15 в 22:58.
    VeleV.Klima одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #2115

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    На система с въртящи се елементи, маслото може да е светло само ако не е работила
    Другото са приказки от 1000 и една нощ
    VeleV.Klima и mkukas харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе