Страница 149 от 354 ПърваПърва ... 99139147148149150151159199 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,221 до 2,235 от общо 5302
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    94
    #2221

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Не, външното беше първото нещо което погледнах. Измекярска работа, почти няма почтенни хора вече, всеки гледа да те изклати. Като цяло съм доволен, в това време дори неспира, слиза на 120 вата, ще видим при зимни условия как ще е. Иначе шарпа си цъка он оф постоянно в момента както е 10 градуса, а минимумите са им горе долу идентични хартия.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #2222

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от ilian Виж публикацията
    Не, външното беше първото нещо което погледнах. Измекярска работа, почти няма почтенни хора вече, всеки гледа да те изклати. Като цяло съм доволен, в това време дори неспира, слиза на 120 вата, ще видим при зимни условия как ще е. Иначе шарпа си цъка он оф постоянно в момента както е 10 градуса, а минимумите са им горе долу идентични хартия.
    На хартия минимумите може да са същите, но при работа Тошибата ще отвее Шарпа... Трудно се намира друг климатик освен Тошиба така реално да си доказва техническите минимуми. А за малко помещение това е разкошен климатизатор.
    tony34al одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    94
    #2223

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Да вече го забелзох това Знам че има хора с такива климатици тук, нека да кажат нещо по въпросите които ме интересуват.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    50
    #2224

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Аз съм с 251 sdr, предполагам си забелязал, че като го спреш от бутона се активира самопочистване, при повторно натискане на стоп бутона, се изключва почти веднага. И при моят модел също забелязах че няма автоматично настройване на клапите.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #2225

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от ilian Виж публикацията
    Преди няколко дни ни монтираха 285jdr може ли да ми кажете някои неща.
    1во - преди още да разуча дистанционното натиснах нещо знам ли и аз, но след като изключиш климатик почва да работи вентилацията докато не я спреш. Това така ли е по принцип или по погрешка съм натиснал нещо и може да се изключи.

    2ро - плазмения филтър и йонизатора заедно ли се ключват? Като натисна бутона за йонизатора се включва и аспирацията, това така ли трябва да е?

    3то - доколкот разбирам няма някакви готови позиции на клапите, а както ги нагласиш от бутона с натискане и мърдат по малко?

    4то - в това меню което отчита разход на енергия отчита 1,2,3,4 но каква мерна единица е това? И не на последно място, след като си тръгнаха техниците започнах да махам лепенките дето са слагали в магазина и единия стикер който беше на вътрешното тяло беше залепен върху модела, разлепям аз и какво да видя 255jdr! Обадих се веднага на монтажниците и казвам така и така, те викат вътрешното тяло е едно и също на 255 и 285. Това така ли е?
    На 1-вото питане ти отговори колегата с 251 SDR, на моите Тошиби UDR / GDR се случва същото - предполагам, че при твойта машина ще е така.
    На 2-рото питане - плазмата и йонизатора мисля ,че се включват заедно , а също може да се активира и аспирация - съответно може да включиш аспирация, а да се изключи плазма и йонизатор
    На третото - си открил отговора сам
    На 4-тото - мярната единица е японски йени, заводската настройка е цената за 1 квт ел.енергия при 22 йени - може да се промени като се влезе в съответното подменю

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    94
    #2226

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Ясно, изясни ми се мисля. Благодаря за изчерпателните отговори. Ако не е проблем, може ли да кажеш как се променя стойността.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #2227

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Имам превод за тези настройки ,но за UDR серията /2010г./. Ще го напиша утре сутринта, че машината е монтирана в офиса ми и превода също е там. Ако е същата последователност ще можеш да си настроиш стойността в съответствие с цената в България. Ако се получи и имаш ватметър ще може да си направиш контролна проверка дали замерванията ще ти съвпаднат или най-малкото поне какво отклонение има.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    50
    #2228

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    На моя 251 SDR успях да го настроя, зададох му 20 йени на киловат, като средна стойност. Ако може да снимаш дистанционното, за да ти кажа как го направих при мен.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #2229

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    ilian, настройката на това което те интересува, става по следния начин. От бутона メニュ (меню), чрез стрелките за настройка на таймер за спиране (切), стигаш до третата позиция означена с този символ - 単価. Потвърждаваш че искаш да редактираш с бутона 予約 и със стрелките настройваш стойността която искаш и потвърждаваш отново с 予約 за да бъде запомнена настройката.
    Един въпрос - превод на менюто не ти ли дадоха и обяснение как се работи него?
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 20-10-15 в 18:50.
    Alexi и rukar харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    94
    #2230

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Те ми дадоха, но трябва да го снимам и ще разбереш защо задавам въпроси. Аз пък ще питам има ли изобщо фирма, занимаваща се с такива климатици, която да дава подробни описания на ДУ? Предполагам ти го правиш, но освен теб. Всеки ти хвърля общите неща по ДУ режими и температурата, на никой не му се занимава за повече. Добре, че го има този форум, много мерси Сашо за описанието, като съм в нас ще го пробвам това. Забелязах също като е включена плазмата жужи малко неприятно, като поработи малко спира, по някое време пак зажужава и така. Говорих с фирмата, която го сложи, казаха всеки си има различно възприятие към шум, ще дойдем трябва да се чуе и да се прецени нормално ли е това. Та така и тази фирма отива към черния списък ми се струва, но ще видим.
    Този пост е редактиран от avenger; 20-10-15 в 13:31.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2231

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от ilian Виж публикацията
    Та така и тази фирма отива към черния списък ми се струва, но ще видим.
    "Тази фирма, онази фирма..." 3 оплаквания за два дни! Колко човека трябва да се "нахлебят" още?
    Че кажете й името накрая!

  14.  
     
  15. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #2232

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    В тая държава всеки мълчи.Постоянно се говори за некачествени храни и услуги,но незнайно защо всеки мълчи за името на фирмите.Казвайте ги нека остават без работа,тогава може и да оценят клиента.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    94
    #2233

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Първите хубустници с които си приключих отношенията бяха Алимарклима. Сегашните са D&D trade. Казвам изобщо не се притеснявам.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #2234

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    При условие, че останеш недоволен /разочарован/ от тази фирма мисля, че е добре хората за разберат коя е тя. Така, ако някой от тази фирма чете нещата тук във форума може да се замисли и да промени отношението към бъдещите клиенти. Имам взаимоотношения с 4 различни фирми при доставка и монтаж на климатизатори и всички до сега са дали непълни и кратки описания на ДУ и начин на работа. Доколкото виждам във форума и от доволни клиенти на Alexandars само те предоставят подробни обяснения и преводи за работа с машините. Похвала за такъв професионализъм и отзивчивост.
    vadim одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    94
    #2235

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Абсолютно си прав. Жалкото е че скоро невиждам да тръгнат да се оправят нещата. Всеки иска да изкара едни бързи пари.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе