Страница 150 от 354 ПърваПърва ... 100140148149150151152160200 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,236 до 2,250 от общо 5300
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2236

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от ilian Виж публикацията
    Те ми дадоха, но трябва да го снимам и ще разбереш защо задавам въпроси. Аз пък ще питам има ли изобщо фирма, занимаваща се с такива климатици, която да дава подробни описания на ДУ?
    аз получих перфектен превод на новия си японски климатик от Пловдив клима - книжка оформена добре с картинки от ПДФ-а който е оригиналния мануал ,мануала е по подробен но там има и доста излишни неща .
    bobovo, necata2 и spas.slavchev харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    94
    #2237

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    При новите е друго, там са задължени да имат преведени описания мануали и тн. При втората употреба вече минават извън закона и разчиташ на продавача да излезе човек.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2238

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    мне е това причината .. просто някои фирми го правят както трябва ,а други не .. за това и климатика ми е закупен от 300 км
    DUNDURMA, Kasap и vadim харесват това.

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2239

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от ilian Виж публикацията
    При новите е друго, там са задължени да имат преведени описания мануали и тн. При втората употреба вече минават извън закона и разчиташ на продавача да излезе човек.
    Новите машини за японския пазар, които се внасят са доста "по-извън" закона от вторите употреби.
    Kasap, tony34al и spas.slavchev харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    94
    #2240

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Направих това с настройката за изразходената енергия. Остава да се поровя да видя и другите за какво са. В "упътването" пише че този бутон който е МЕНЮ е за намаляне на ампеража.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #2241

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Новите машини за японския пазар, които се внасят са доста "по-извън" закона от вторите употреби.
    И каква е разликата, та новите машини за японския пазар да са доста "по-извън" закона спрямо втората употреба?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2242

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    rukar, приеми на доверие твърдението на Ац, Да не навлизаме в подробности и да цапаме темата...
    Някой ако иска на лични да ти обясни.

  10. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2243
    Цитат Първоначално публикувано от rukar Виж публикацията
    И каква е разликата, та новите машини за японския пазар да са доста "по-извън" закона спрямо втората употреба?
    Поствал съм вече закона, не възнамерявам да го правя отново. Най-общо като разлика, втора употреба не попадат в регламента, в който са описани изискванията, на които трябва да отговаря оборудването (било то климатици или друго), което се внася и продава на територията на ЕС.
    spas.slavchev и rukar харесват това.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2244

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от ilian Виж публикацията
    Направих това с настройката за изразходената енергия. Остава да се поровя да видя и другите за какво са. В "упътването" пише че този бутон който е МЕНЮ е за намаляне на ампеража.
    В това подменю имаш минимум 10 позиции - първата е за настройка на ампеража. Там има и опция за настройка, как искаш да ти работи аспирацията - дали да се включва заедно с плазма филтъра или не, а и с каква сила да тегли.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #2245

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от ilian Виж публикацията
    При новите е друго, там са задължени да имат преведени описания мануали и тн. При втората употреба вече минават извън закона и разчиташ на продавача да излезе човек.
    Няма такова писано задължение, купих нов японски Дайкин Уруру Сарара и получих съвсем елементарен превод, дори се наложи два пъти да им се обаждам. Дори не им беше точен превода, защото са преписвали от предишен модел, а ДУ е различно и не съответстваха бутоните - пълна пародия за отбиване на номер Всичко опира до професионализъм и желанието на ръководството на фирмата да обслужи подобаващо клиента. В болшинството от случаите целта е да ти са приберат парите и после се оправяй както можеш. За Пловдив клима съм слушал доста добри отзиви, но когато търсих варианти за въпросната нова машина от тази фирма пък ми съобщиха,че не могат да ми издадат фактура за посочената в сайта им цена и трябва да си доплатя още 20% ДДС?! И съм решил,че следващия ми климатик ще бъде закупен от братя Щереви.
    Този пост е редактиран от rukar; 21-10-15 в 12:50.
    Alexi, Bivola, vadim и 1 други харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #2246

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Аз не съм специалист, но това за фактурата +20% ДДС, не означава ли, че уреда е вкаран в България един вид контрабандно. Де факто търговията на "нов климатик за японски пазар" все е по процедурата "втора употреба".

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2247

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Означава, че сивият сектор продължава да процъфтява.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #2248

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Аз не съм специалист, но това за фактурата +20% ДДС, не означава ли, че уреда е вкаран в България един вид контрабандно. Де факто търговията на "нов климатик за японски пазар" все е по процедурата "втора употреба".
    Не знам какъв е начина на внос при тези японски ел.уреди /щото има и внос на нови хладилници Тошиба, Мицубиши/, но в крайна сметка има фирми, които предполагам съвсем легално внасят такава техника, защото аз си получих фактура с вкл.ДДС за избрания от мен климатик от друга фирма на цена, посочена в сайта им. И то това стана без никакви уговорки. Просто аз им съобщих,че искам фактура по ДДС и ми отговориха, че няма никакъв проблем да се състави документа. Лично аз си мисля, че голяма част от фирмите искат да работят в сивия сектор и да не плащат данъци за сключените сделки. В същност за да бъда съвсем точен от 6 фирми, които предлагаха въпросния модел климатизатор към края на миналата година се оказа,че само 2 фирми са посочили в сайта си цената на уреда с ДДС и бяха готови да издадат фактура без усложнения. А някои от фирмите посочваха цена с ДДС, но като поставих въпроса за фактура се оказа "мисия невъзможна". Ето така в нашата икономика продължава да процъфтява сивия сектор.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #2249

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Вярно, че не е по темата, но ми е интересно. Как официално се внася "нова" техника, която май не отговаря на изискванията за такава техника в ЕС. Все си мисля, че канала за внос е точно на "втората употреба".
    VeleV.Klima и rukar харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #2250

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Вярно, че не е по темата, но ми е интересно. Как официално се внася "нова" техника, която май не отговаря на изискванията за такава техника в ЕС. Все си мисля, че канала за внос е точно на "втората употреба".
    VanDan, това, че не отговаря на изискванията не означава лоша или некачествена техника. Точно обратното: откакто смених двете ми европейски клими с употребявани от Япония климатизацията на тези помещения се промени коренно, и като комфорт , и по отношение на консумираната ел.енергия. А относно новите клими от Япония мисля, че е излишно да пиша как работят, какви функции имат и т.н. все положителни неща. Така, че всеки има право да си избере какво да купува. И в други ми постове съм писал, че и при европейските климатици има много добри, дори отлични машини.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе