Страница 224 от 354 ПърваПърва ... 174214222223224225226234274 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,346 до 3,360 от общо 5297
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    77
    #3346

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Добро утро може ли превода на дистанционо за toshiba ras 405 edr, че го загубих .

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3347

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3




    Заповядай! Благодарностите към ceco.bojkov.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от SPSt; 24-02-17 в 18:02.
    Alexi одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    77
    #3348

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    благодаря !

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    4
    #3349

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Търся съвет за климатик, видях, че има хипер инверторни японски климатици втора ръка на доста прилични цени, но има толкова модели, че нямам на представа каква е разликата и кой е подходящ (Mitsubishi, Hitachi, Sharp, Daikin, National.....). Помещението е 20 квадрата, 50 куб.м. ще се ползва за охлаждане, тъй като предстои да ми се роди дете лятото, ми се иска при високи температури поне да сваля леко температурата в помещението(хол), видях, че имат и различни екстри като йонизатори и пречистващи филтри, дали вършат някаква работа ? Също така ме интересува дали трафа, който се ползва за преобразуване на напрежението се нагрява (имам един рисивър в къщи със стар траф и при включване в мрежата загрява и се получава бръм така, че чинно го изключвам). Стаята е изолирана и с добра дограма , ако има значение.
    Този пост е редактиран от pepone; 20-03-17 в 16:16.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    65
    #3350

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    На лични!
    Този пост е редактиран от avenger; 25-03-17 в 20:48.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3351

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Нещо такова или още по-добре с DR в името. Трафа се слага отвън /най-добре зад външното тяло/ и не го мислиш.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #3352

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    pepone, предвид факта, че ще използвате машината в режим охлаждане, необходима Ви е машина която да отдава номинално в режим охлаждане 2.2~2.5 kW. Друг е въпроса дали искате модела да има някакви допълнителни функции.

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    4
    #3353

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Относно функциите, въпроса ми беше дали вършат работа ионизатор, филтрите за алергии,полени, аспирацията. А и в случай, че вършат дали тази им функция не се е прецакала след като са втора ръка. Все пак въздуха ще достига и до бебе и ако тези функции за пречистване помагат ще е доста хубав вариант. Живея в Сф и знаете какво е качеството на въздуха.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #3354

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Ако машините са проверяват качествено, всичко по тях ще работи...

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    25
    #3355

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Предвиждам смяна на стария си Панасоник CU12DKE, който сдаде багажа. Ще се отоплява и охлажда стая с обем от 70 кубика, южна, с много прозорци (около 11 кв. м.), Варна.
    Първо ме бяха насочили към някои европейски 18-ски и нокрия 14, но на всичките, които харесах вътрешните тела са дълги над 890 мм, а единствената стена, на която може да се постави вътрешното тяло е ъглова и с дължина 890 мм. Затова реших да сложа японски климатик втора употреба с по-късо вътрешно тяло.
    Харесал съм си една Тошиба RAS 361 JDR. Чудя се дали ще се справи с отоплението на стаята (т.к. е с номинал 4,2 kw, като на кубик ще се падат по 60 w), или да търся по-голям подобен, например 40-ка.
    Видях на същото място и Тошиба RAS 361 PDR, но на по-висока цена и ми стана интересно защо е така, при условие, че PDR e по старо поколение от JDR? Какви са всъщност разликите между JDR и PDR като функции и екстри.
    Този пост е редактиран от sdkoleff; 25-03-17 в 20:26.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3356

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Разликата в годините не е с едно поколение, а с една фискална година. Разликите, които забелязах:
    1. JDR няма изходяща аспирация, за разлика от PDR.
    2. JDR е с по-лоши COP и EER.
    Може да има и други разлики, но трябва да се прочете подробно мануала.
    Провери обезателно дали и двете машини са с оригиналните дистанционни.
    Ако имаш възможност да платиш цената и машината е добре обслужена, по мое мнение е по-добре да вземеш PDR. Имам същата машина и е без забележки.
    Ще ти топли тези 25-26 кв.м. без проблем. Разликите във външния вид на вътрешните тела са минимални. Като дължина двете тела са еднакви - по 790 мм.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    25
    #3357

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Благодаря, явно PDR са по-класни машини, а и това око, което е при JDR на практика няма да ми върши работа заради ъгловото разположение на вътрешното тяло. От друга страна стаята е всекидневна с кухненски бокс и аспирацията при PDR ще помага за миризмите.
    Остават само съмненията с мощността. При площ от 28 кв.м., съчетани със сравнително високи топлозагуби, липса на топлещи съседи и сравнително зиморничавата жена се чудя дали да не се презапася и да попитам за една 40-ка от DR сериите, или ще ми дойде голяма?

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3358

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Не зная какви са ти топлозагубите, но максимум от 7.3 kW на отопление не е малко, имайки в предвид и климатът във Варна. От друга страна при DR с минимум 45 W няма как да е голям климатика. Може и да бъркам, но така си мисля. Ако ще търсиш 40-ка, гледай да е 402, защото максимума на 401 е 7,7 kW /срещу 9,6 на 402/. Обаче при К2У обикновено вземаш каквото има и е най-близо до това, което ти трябва.
    За миризмите няма да минеш без отделен аспиратор, но плазмата помага. Аспирацията също, но само тя не е достатъчна за кухня. Тръбата е ф24 или ф30.
    Този пост е редактиран от SPSt; 26-03-17 в 18:31.
    tony34al одобрява това.

  17. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #3359

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Аз в същата квадратура съм с 28-ца и при -19гр. нямаше ядове. Би трябвало с 36-ца да нямаш никакви проблеми с отоплението.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    25
    #3360

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Ясно. Определено ще е DR -ка след 2008 г., пък да видим какво ще ми предложат местните търговци на к2у. Що се отнася до аспирацията, и в момента имам мощен кухненски аспиратор, но е шумен . Мисля си, че тази на климатика ще ми върши работа за остатъчните след готвене миризми.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе