Страница 260 от 354 ПърваПърва ... 210250258259260261262270310 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,886 до 3,900 от общо 5297

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #3886

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    С колегата от пост #3882 Aleksandars.
    Или колегата ceco.bojkov
    Този пост е редактиран от bobovo; 06-12-17 в 19:04.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3887

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Нещо много тихо в тези теми! Я малко да ги посъбудим. Имам въпрос на който се надявам някой от по-запознатите да отговори.
    Понеже в други теми се завъртя въпроса за дефростите, та и аз се сетих за нещо, което ми направи впечатление миналата седмица. Съществува ли изобщо такова животно като "топъл дефрост"? Питам, защото миналата седмица, когато в София валя големият сняг, в Пловдив вечерта валя доста силен дъжд и температурата беше малко над 0гр. Тошибата работеше на 280-300W, но в един момент погледнах дисплея и видях 100W. Реших, че няма логика, понеже минимумът вече се беше вдигнал. Единственото обяснение беше, че е влезнал в дефрост. Отидох близо до вътрешното тяло и разбрах, че турбината не върти. Повдигнах ръка към клапата и противно на очакванията ми усетих топъл полъх /не струя/. Та възможно ли е това-при дефрост да не се усеща хлад от вътрешният топлообменник, а топлина. Ако не, какво може да е обяснението на това явление? Не е бил спрял, защото тогава консумацията е 10 W.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    59
    #3888

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Нещо много тихо в тези теми! Я малко да ги посъбудим. Имам въпрос на който се надявам някой от по-запознатите да отговори.
    Понеже в други теми се завъртя въпроса за дефростите, та и аз се сетих за нещо, което ми направи впечатление миналата седмица. Съществува ли изобщо такова животно като "топъл дефрост"? Питам, защото миналата седмица, когато в София валя големият сняг, в Пловдив вечерта валя доста силен дъжд и температурата беше малко над 0гр. Тошибата работеше на 280-300W, но в един момент погледнах дисплея и видях 100W. Реших, че няма логика, понеже минимумът вече се беше вдигнал. Единственото обяснение беше, че е влезнал в дефрост. Отидох близо до вътрешното тяло и разбрах, че турбината не върти. Повдигнах ръка към клапата и противно на очакванията ми усетих топъл полъх /не струя/. Та възможно ли е това-при дефрост да не се усеща хлад от вътрешният топлообменник, а топлина. Ако не, какво може да е обяснението на това явление? Не е бил спрял, защото тогава консумацията е 10 W.
    Имам 3 Тошиби, но при дефрост консумацията е доста над 100 вата /между 370 и 450вата/. Поне аз не знам да имам топъл дефрост при Тошиба.
    Специалистите да кажат.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3889

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Колко време изкара на 100W?

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3890

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Не зная кога е започнал. Продължи още около 5 мин. след като го видях.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #3891

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Попадал съм на такава екстра в спецификациите на някоя нашина, но не мога да си спомня каква марка беше. Има такова нещо като топъл дефрост, но дали пдр-а има си нямам и на идея.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3892

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от С.Мезинов Виж публикацията
    Попадал съм на такава екстра в спецификациите на някоя нашина, но не мога да си спомня каква марка беше. Има такова нещо като топъл дефрост, но дали пдр-а има си нямам и на идея.
    Не мисля, че в инструкцията за експлоатация има чак такава подробност, но за всеки случай довечера или утре ще проверя. Имам машината от година и половина и досега не беше ми направило впечатление. Тя рядко дефроства и още по-рядко аз разбирам, понеже няма отделна индикация за дефроста.

  10. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #3893

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Този е с топъл дефрост:





    Sharp ay-w22sx

    SPSt, Тошиба имат перфектният контрол на мощността, което включва и управлението на турбината спрямо компресора. Така трябва да работи, както описваш, но ако е достигнал зададената.

    ПС: Сега видях - "турбината не върти"... Да не се самопочиства нещо с йони?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3894

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Значи има подобно понятие. Въртеше ми се нещо, че съм чел за такива машини.
    Румба, за пръв път го виждам със спряла турбина и консумация 100W. Рядко, но се случва, когато вдигне минимума и е достигнато заданието, да изключи компресора и да върти само турбината с консумация 10W. Тези 100W ме учудиха и затова попитах. Запази ми един такъв Шарп. Утре ще мина да го взема.
    Не мисля, че се е самопочиствал, защото тогава притваря предният панел до 1 см. или нацяло го затваря. Пък и не знам при "Отопление" дали го прави.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #3895

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Хванал си го точно след размразяването,когато е набирал преди да духне топло.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3896

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Да, това ми звучи правдоподобно.
    Този пост е редактиран от SPSt; 10-12-17 в 17:49.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3897

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Какво размразяване, ... 5 мин чудене на 100W и топъл полъх... друго е.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3898

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Всъщност не бих се заклел за времето-не съм гледал часовника. но, че държеше 100W известно време без да върти турбина съм сигурен.

  17. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #3899

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Тази сутрин се събуждам и се заслушах в работата на Тошиба-та. И не само тази сутрин. Работи на някаква супер ниска степен, едва долавям шума от струята. Външна температура в момента-3гр, влажността 100%. Работи на такива ниски обороти, че чак дразни! Лежа и се чудя? Добре бе мамка му, каква е тая несправедливост? Някой се оплакват, от шумове, тракане, виу-миу, форсажи... Мен защо ме ощетиха така с тази машина? Викам си - Какво ли се дразня? Каквото - такова! За тези пари - толкова! Ай, че трябва да ставам. Успешен ден на всички!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3900

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Прецакали са те. Дали са ти егати скучния климатик. Да не можеш два реда да напишеш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 13:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 09:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 17:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 15:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 22:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе