Страница 306 от 354 ПърваПърва ... 256296304305306307308316 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,576 до 4,590 от общо 5300
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #4576

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Satmar Виж публикацията
    Здравейте, съфорумци. Предстои ми съвсем скоро избор между к2у и нови климатици. До момента имам 3 бр. к2у и 1 бр. нов климатик. Сега ще оборудвам голям апартамент само на клими - 4 бр. и започвам да се чудя кое ще бъде по-изгодно в крайна сметка. За мен сега почти всичко е от значение, но предимно - колко ще работят, колко са икономични, каква е цената на инвестицията. Най-близките нови клими по показатели и цена до к2у са със scop 4.8 и съответно цена 1450 лв. с монтаж за 9ка с номинал 3.6 /730w конумация/ и 1600 лв. за 12ка с номинал 4.2 /1000w консумация/ За к2у ми предлагат приблизително с по 250-350 лв. по-евтини и малко по-икономични /100-150w по номинал/ алтернативи, които обаче се очаква да работят поне 5-10 години по-малко от новите. Имам смесени чувства към к2у от опита ми до момента и предимно положителни при новите машини от средния клас. Та чудя се сега има ли смисъл да инвестирам повече средства в нови клими при подобни цени и очакван живот на машините при условие да кажем, че ще се изберат относително запазени к2у. Моля за съвети.

    - - - - - - - - - -

    За климафрост: не съм очарован. Иначе като монтаж е среден 3, обаче да не ти се налага да си искаш нещо от тях. Няма да ти се получи работата. Те не са вносители и откъм рез. части нямам идея дали са мотивирани да поддържат продадените си машини. Купувал съм от тях. не бих купил отново.
    Не знам за кое искаш съвет? Имаш и К2У и нов, което значи, че имаш наблюдения и върху едните и върху другите. Като чета разбирам, че клониш повече към нови? Питай в темата за новите!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Разград
    Мнения
    81
    #4577

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Дилемата ми за 3 климатика е следната:
    - 3400 лв. за к2у с живот 5-7 години (евентуално), с cop над 5.4 средно
    - 4600 лв. (по оферта) за нови клими с живот 10-15 години и scop 4.8

    Първоначалната инвестиция за нови в момента ме затруднява и бих я направил само ако наистина си заслужава. Основният въпрос е дали си заслужава.
    Този пост е редактиран от Satmar; 23-09-19 в 18:17.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #4578

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    10-15.... шеги.....

    Изпратено от моят K9 с помощта на Tapatalk
    SPSt, ruuni9 и slavimaster харесват това.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4579

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    И как го сметнахте този прогнозен живот?
    Звездите ми го говорят?

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Aleksandars, DUNDURMA, SPSt и 1 други харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Разград
    Мнения
    81
    #4580

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Ако приемем, че животът на една нова машина от такъв клас е 20 години и тези, които се предлагат са на по 10-15 то осават да кажем 5-10 без да смятаме колко реално са работили. Въпреки всичко не ми се навлиза в дебат по тази тема а по-скоро по финансовата част на нещата. Сега се сещам, че гаранцията от 3 години на к2у от фирмата важи само ако се прави всяка година профилактика от по 50 лв. или иначе казано в дългосрочен план + 100 лв на машина за да имат 3 години гаранция.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #4581

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Вярваш ли Маро в магий....Поредните изказвания на хора, които хал хабер си нямат от материала....

    Изпратено от моят K9 с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4582

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Satmar Виж публикацията
    Въпреки всичко не ми се навлиза в дебат по тази тема а по-скоро по финансовата част на нещата.
    Ако въпроса е финансов, то няма икономическа изгода от покупката на свестен климатик.
    SPSt, rosswen и dimjek харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Разград
    Мнения
    81
    #4583

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Иначе клоня към к2у заради първоначалната инвестиция. Наистина по-сериозна сума ще ме затрудни.

    - - - - - - - - - -

    От последните коментари да разбирам твърдо к2у. Това беше въпросът и получих отговора.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #4584

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Satmar Виж публикацията
    Дилемата ми за 3 климатика е следната:
    - 3400 лв. за к2у с живот 5-7 години (евентуално), с cop над 5.4 средно
    - 4600 лв. (по оферта) за нови клими с живот 10-15 години и scop 4.8.. .
    Дилема изобщо няма, SCOP 4,8 имат цепениците. SCOP и COP нямат много общо помежду си. 10-15 години (при това, с клизма) изкарват високия клас машини, цената на която на бройка е над 2000 лева. Така че 3 машини с ресурс 10 - 15 години излизат с монтажа на 7000 лева. Моторчетата за клапите им имат ресурс от 3 до 5 години, ако се ползват по предназначение през лятото. Ремонтът или подмяната на бройка, заедно с профилактиката, може да надмине 100 лева за бройка. Така че една корекция на бюджета или заданието няма да е лоша. Търговците обичат да спестяват доста неща на потребителите. Много от тях си монтират сами машините, без да са технически грамотни или да знаят как се прави.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4585

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Моторчетата за клапите им имат ресурс от 3 до 5 години, ако се ползват по предназначение през лятото. Ремонтът или подмяната на бройка, заедно с профилактиката, може да надмине 100 лева за бройка.
    Додо ама и ти се правиш на шаман... От 2007-ма не съм имал проблем с втулки, моторчета или лагери. Нито на нови японки, нито на К2У. Дори из форума не съм срещал много оплаквания по темата.

    П.С. Обективността изисква да спомена, че имам един изгорял компресор, но ми го смениха. И той беше на нова машина.
    edi1, Aleksandars, SPSt и 3 други харесват това.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #4586

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Касапе, може само при дайсейкай да са проблемите с клапи и мотори. Никога не са били силната им страна на Тошиба.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #4587

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Производителите вече нямат интерес да произвеждат машини, които да карат по 10-15 години, всички машини с означение ЕКО, са олекотени, със спестенени материали съответно с форсиран компресор вероятно ще изкарат около 5 години. Тези които са с 10 години гаранция, са с гаранция само за компресора, нарича се лимитирана гаранция. Вероятността след изтичане на 3-тата или след 5-тата година да възникне проблем в електрониката е доста голяма. Освен това има други важни възли в климатика които могат да дефектират.Вероятността една машина произведена 2010/2012 година да работи по-дълго от една нова машина е доста по-голяма. Съгласен съм да плащам всяка година 50 лева за профилактика, но не профилактика от типа почистване на топлообмениците, а замерване на работните параметри на машините, проверката на количеството фреон и т.н.
    rosswen одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #4588

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Анкетьоре, с риск да ме квалифицират пак като шаман искам да напомня, че след третото разхерметизиране, домашния климатик става пътник. С доста голяма вероятност, имайки пред вид особеностите на новите фреони. Така че по-внимателно с разкачването на вътрешните тела и пълните профилактики. Доста пресилено е да се правят ежегодно.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  17. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #4589

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Ако се събира фреона със станция за събиране на фреон, не виждам как би се нарушила херметичността във външното тяло...? Освен това може да не разбирам, но логически така трябва да се събира фреона от машината да се прехвърля в празна бутилка под налягане и да се измерва на контролна везна. Така няма куцо и сакато да се занимава с тази дейност, а само квалифициран персонал - все пак става дума за работа със съдове под налягане. След като се измери на контролна везна фреона се връща обратно във външното тяло. Цялата процедура не би трябвало да разхерметизира системата. След това се свързва с вътрешното тяло и се вакумира преди фреона да бъде пуснат отново. Все пак това би трябвало да се случва не за щяло и нещяло, а при промяна на работните показатели на машината.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #4590

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Хм, и какво излезе сега - да се топлиш на климатик не било евтино?
    rosswen и Genadi80 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе