Страница 315 от 354 ПърваПърва ... 265305313314315316317325 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,711 до 4,725 от общо 5297
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #4711

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Боби, цялата им докумендация съм получил от тях, без да съм я искал. Даже с по 2 дистанционни. Питам тук, защото снимката долу не ми подсказва много.


    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 08-11-19 в 09:25.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    34
    #4712

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Това ако ви свърши работа. Обикновено под надписа Хитачи на външното тяло пише и PAM, но тук го няма.
    Прикачени файлове Прикачени файлове
    dodo_pv и Genadi80 харесват това.

  4. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #4713

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Нямат PAM. То не им и трябва при такъв малък размах на мощността.





    Прикачени изображения Прикачени изображения
    ivan74 и Genadi80 харесват това.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #4714

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Румба, PAM има отношение към ефективността на работата на асинхронен електромотор при ниски обороти и много високи натоварвания. Отразява се и на шума им от магнитострикцията. Имам MHI 20ZM-S, което е без PAM контрол и работи доста по-шумно от гореспоменатите хитачита на 100V. Затова се усъмних, че управлението на компресорите им не е същото. Преводите ми от японски са ужасни.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #4715

    Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Румба, PAM има отношение към ефективността на работата на асинхронен електромотор при ниски обороти и много високи натоварвания. Отразява се и на шума им от магнитострикцията. Имам MHI 20ZM-S, което е без PAM контрол и работи доста по-шумно от гореспоменатите хитачита на 100V. Затова се усъмних, че управлението на компресорите им не е същото. Преводите ми от японски са ужасни.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Еми вземи си ZSX, те са с PAM и twin rotary компресор + много фреон и големи топлообменници. Все хубави неща.
    Външното ще го разбереш, че работи, когато застанеш пред него, да ти духне перчема, иначе няма как.
    dodo_pv одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #4716

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    То много неща имат значение, за да работи тихо компресора. Честота на ШИМ, вид импулс след инвертора, тегло на компресора и дебелина на стената, както и как са устроени тръбите около компресора, да гасят резонанси. Утежнявания на различни места и хубава звукоизолация. А с РАМ-а гарантират по-стабилна работа на компресора при висока мощност, както и коригират количеството върната реактивна енергия в мрежата (cosФ).
    При твоите наистина няма нужда. На такива малки мощности слагаха РАМ на първите Хитачита след 2000г. и бяха с четири проводника на клемореда.

    А бе кефи се на хубавите климатичета. Каквото им трябва си го имат.
    dodo_pv, Kasap, SPSt и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #4717

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Еми вземи си ZSX, те са с PAM и twin rotary компресор + много фреон и големи топлообменници. Все хубави неща.
    Външното ще го разбереш, че работи, когато застанеш пред него, да ти духне перчема, иначе няма как.
    Рос, не съм убеден, че двойно по-високата цена на мицубишито си заслужава за добре изолирано малко помещение с перфектна дограма, с една външна стена, по средата на сградата. Поне да имаха плазма и прахосъбирачка тези MHI. На хартия са с почти еднаква ефективност, ще погледна колко им е фреона на тия хитачита, да не са объркали нещо по таблиците.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #4718

    Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Рос, не съм убеден, че двойно по-високата цена на мицубишито си заслужава за добре изолирано малко помещение с перфектна дограма, с една външна стена, по средата на сградата. Поне да имаха плазма и прахосъбирачка тези MHI. На хартия са с почти еднаква ефективност, ще погледна колко им е фреона на тия хитачита, да не са объркали нещо по таблиците.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Не си заслужава, разбира се. Дори и да имаше плазма, пак не си заслужава. Поне според мен. Колкото и "ефективна" да е една машина, то в малко, изолирано помещение трудно ще си "избие" ефективността. В такива случаи се гони само комфорт и тишина...и да топли в студа, разбира се. 3 лева на месец няма да ги разбереш. Ама тези неща, предполагам ги знаеш по-добре от мен.
    Този пост е редактиран от rosswen; 09-11-19 в 00:01.
    dodo_pv одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4719

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    dodo, да не изхвърли хевито от спалнята?

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #4720

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Не съм, работи си. Ма хитачитата са по-хубави засега, поне за местния климат.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    19
    #4721

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте, имам едно въпросче преди седмица се нанесохме в новия (стар) апартамент а миналия декември благодарение на Сашо си имам две mitsubishi та sv287 за хола и sv227 в спалнята.
    Та откакто сме тука не ги спирам, днес ми се наложи да вържа един контакт в спалнята и спрях бушона като преди това угасих 227 цата от дистанцията след като си свърших работата дигнах бушона пуснах го и влизам след 1 час в спалнята и го гледам духа с всичка сила студено и зелената лампа мига. Изгасих го изчаках 2 - 3 мин и го пуснах пак тръгва върти клапата и след 20-30 сек почва да мига и да духа силно студено отворих прозореца да видя не върти вънка тялото. На какво може да се дължи тази аномалия.
    Ето кратко клипче ако може да се разбере нещо.
    Вънка не е спряло да вали трети ден това да му влияе по някакъв начин.

    https://photos.app.goo.gl/h3YxSzAGfzQ684vV9


    Едит-1:
    Тръгна оставих го няколко часа без ток и се оправи нещо се е ошашкал.
    Този пост е редактиран от slavimaster; 26-11-19 в 12:34.
    Rumb@ta одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    17
    #4722
    Здравейте, имам нужда от вашата помощ и съвет.
    Ползвах вече 12г една машина Sanyo на 100v MJ228LV (вътр. тяло). Не е с много нисък разход на ел. енергия или свръх тиха работа затова не съм споделял мнение за него.
    От миналата седмица го заварих не топлещ и с мигащ диод (като при размразяване). При смяна на режимите скед ок. 2.5 мин. се чува цъкане на реле и отново започва да мига диода.
    Има няколко копченца под капака, при тяхното прецъкване светва 1-я диод и се чуват писукания 1-3.
    До момента сравнително по веднъж на сезон ми се е случвало при големи натоварвания да спре да духа топло, а отвън компресора да работи на макс, най-често след размразяване. Оправяше се със смяна на режимите след ден два почивка (обяснявах си го с проблем с "клапана", който управлява посоката на фреона (съжалявам но толкова разбирам от клими).
    Молбата ми е, ако вие сте или познавате човек, който да може да диагностицира толкова стара машина на 100в за град София, да ми изпратите телефонен номер или да се свържете с мен на 0889299669 - Борислав или ако има нещо, което сам да мога да направя. Благодаря
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от bvenkov; 09-12-19 в 11:25.

  16. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #4723

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте имам нужда от малко помощ относно превод на дистанционно.Това е модела на климатика и дистанционното. Става въпрос за основните функций.Благодаря предварително.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #4724

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 6.jpg‎ (175.0 KB, 642 Прегледи)
    Genadi80 и ivan9494 харесват това.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #4725

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Има нещо неоригинално на горните снимки, на прима виста: дали батериите, дали дистанционните...

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе