Страница 60 от 354 ПърваПърва ... 1050585960616270110 ... ПоследноПоследно
Резултати от 886 до 900 от общо 5308
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #886

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Абе друго си е да виждаш силата и икономията с очите си.
    SPSt одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #887

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Харесва ми като опция, но наистина няма да е основното при търсенето. Определящи ще са възрастта и параметрите, но при наличието на тази екстра, по-лесно ще се настройва режима на работа.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #888

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    точно аспирация,йонизация и МА........Я ти трябват като екстри,а настройките ги прави за комфорт,а не за малък разход.колкото до годините(които не са маловажни де) това трябва да се гледа най-малко(има много примери във форума за стари машини).както си споменал-ПАРАМЕТРИТЕ са най-важни.

  5. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #889

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Щом има енергиен монитор, значи и параметрите му са Ок. Аз не съм срещал слаба машина с такава екстра.
    SPSt одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #890

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    Щом има енергиен монитор, значи и параметрите му са Ок. Аз не съм срещал слаба машина с такава екстра.
    Виж как се сещаш оти питам за тази екстра! Иначе аз си имам монитор за контакта, който върши сносна работа. А, колкото до другите екстри-глезотийки са, но най-добрия йонизатор например е природата!

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #891

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    То в големите градове в центъра въздуха определено е яко йонизиран , чак ми се насълзяват очите . Природата си знае работата , но някъде другаде . Аз сега видях , че на Тошибата я имам и тая екстра ( ама съм му сложил електромерче :D ) .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    16
    #892

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте,
    трябва да снабдя с климатици две от стаите у дома и моля за някакъв съвет и някакво експертно мнение. Спрял съм се на климатик втора употреба от Варна Клима - видях, че от скоро имат клон в Бургас. Не, че държа да е от там, просто е единствената за клими втора ръка, на която ми се е набила рекламата от радиото, а и щом са варненска и отварят клон тук явно са големи. Ако някой е купувал от другаде в Бургас и е доволен от климатика/обслужването и поддръжката, ще съм му благодарен да сподели. Така де, не е задължително да е от ВК.
    Сега на въпроса-
    няколко неща ме озадачиха: бях харесал на първо четене един модел на SHARP(W22SC), който според ВК трябва да става за 15-22кв., но на оригиналният японски сайт на SHARP е писано, че е 8-10. После видях друг модел на същата марка- (W22SV), който според ВК трябваше да става за 22-30кв., а в официалният сайт на марката- информацията почти сходна с предния- 8-11кв. Тук видях, че TOSHIBA са на почит, но не мога да намеря прехвалените PDR и UDR, та въпросът ми е дали тези модели също са добри- 251SAX и 2253АDR1(с аспирация)- първият са го дали 22-30кв, а вторият - 30-36, което силно ме съмнява. А вторият модел не ми излиза никъде другаде освен в сайта на ВК, явно са объркали някоя буквичка и няма как да разбера кой е. Лошото е, че на тошибите не мога да им открия японските данни, както на шарповете, та да видя реално за какви квадрати става дума. Само за инфо: едната стая е 14.5кв, другата е 17. Ще съм благодарен на всякакво инфо и пак да кажа- ако някой има добър опит с магазин за клими 2ра ръка в Бургас- може да сподели. Не е задължително да са ВК.
    Благодаря предварително!

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #893

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Варна клима взимат максимала на климатика обръщат го в БТУ и ако примерно са около 12 го пишат 12ка а той е седмица примерно .. инак аз съм купувал Саньото от тях ( ново обаче ) много прилежно го монтираха ( но това зависи от конкретните хора ) макар че се чудеха на акъла ми да слагам "12ка" в 12 квадрата стая

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #894

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    ТОШИБА 2253ADR е модел от 2002 година.На отопление е 0,4-3,2-5,8 кв, външното е 33 кила, вътрешното 13.КОП 5,98 на отопление.За 14,5 квадрата стая ще стане, но за другата не се знае.Все пак зависи какви са ти помещенията, - разположение, изолация, какви температури търсиш.

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #895

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    джапан клима и те продават само 14-ки, 12-ки и 9-ки.
    но няма варненци изревали във форума - явно заради мекият климат.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    16
    #896

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Голямата е с югозападно изложение, малката е със североизточно. Има ли слънце навън- в голямата става 22-24 градуса и без климатик. Външната стена на голямата е единствено терасата с вратопрозореца, външната стена на малката е приобщена тераса, но само едната малка стеничка е с газобетон, по- голямата част е със стъклопакет. Навсякъде има външна изолация стиропор 5ца и 5-камерна PVC с троен стъклопакет и енергийно стъкло- вътрешното е К. А някакви мнения за TOSHIBA 225GAR, 251AS, 225AG, 221SAX, 2218AD или други тошиби, които не са кой знае колко скъпи, но са се доказали. Аспирация не е задължителна, но ми се ще да има. Добре е да има плазмен филтър и енерджи монитор.
    А проблемът при ВК е, че никъде не можеш да видиш BTU. Трябва да си го търсиш сам по сайтовете. Те са ти дали само за каква квадратура става по тяхното мнение, което явно не е особено обективно. Щом колегата казва, че се съмнява да стане за стая 17, а те са го дали за 30-36- No Comment. Със сигурност няма да им се доверя за това за каква квадратура става.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #897

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    за какво да гледаш бту ,дали са ти киловати хората то е същото

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    16
    #898

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Лошото е, че в сайта им и изхидяща мощност на охлаждане/отопление не са дали, само COP, минимална, средна и макс. консумирана енергия, но никъде няма изходяща мощност отопление/охлаждане. Повече ме интересува тази за отопление. Мога ли да получа изходящата отоплителна мощност, като умножа COP-a по средната консумирана мощност, която са дали или има и нещо друго?

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #899

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    подобни данни винаги е добре да се проверяват на няколко места а най добре на официалните сайтове ,с малко ровене излизат

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #900

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Toshiba RAS-2253ADR без проблем може да се постави в помещение от 17m² при посочените условия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе