Страница 157 от 354 ПърваПърва ... 107147155156157158159167207 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,341 до 2,355 от общо 5308
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #2341

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Истинската профилактика е със сваляне на вътрешно тяло разглобяване и почистване. Другото си е чиста козметика и прах в очите.
    Aleksandars одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    94
    #2342

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Въпроса ми беше по конкретно насочен към показанията по наляганията. Защото ако не ми каже че има проблем аз няма как да разбера. Както и да е трагично е положението с тия хора. Викам му шарпа нещо изключва при 350-400 вата, ааа вика това е малко. Казвам как така малко по книга е 100 вата, аа няма такова нещо само вентилаторите са ти 160 вата. За тях съществува само номинал и нищо друго. Имаше и други бисери ама да не ви отегчавам. В крайна сметка май ще му сменят компа на вътрешното тяло ама да видим как ще протекат нещата. Иначе ми е ясно че това е истинската профилактика, но това е от тази профилактика тип удължаване на гаранцията.

  4. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #2343

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Абе някой ше си похвали ли Шарпа, че е с приемлив минимум. И при мен една 25-ца, същия набор, гасне на 370-380 W и вее много, дори на 1-ва степен. Чакам с нетърпение да инсталират и малкото Шарпче от подписа, дано да сполуча с него.

  5. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2344

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    И какво излиза, че при тези златни японки - 90% са позлатени откъм минимум, едиствено Тошо слиза реално до обявеният минимум.
    Колко излиза малкия Шарп с монтажа?

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,136
    #2345

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    не е баш така .. W22 примерно слиза на 140 вата на отопление ,80 вата на охлаждане ( измерени с трафа ) което доста се доближава до обявените стойности ,Саньото и той си постига обявените минимуми .. някой преди време беше писал за топ моделите на Панасоник че са с реален нисък минимум също ..
    vadim одобрява това.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #2346

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Макар минимума да е важен в някои отношения, мисля че има много други качества, заради които т.н. японки са добри машини. Като пример само - коя европейска 10ка се развърта до 7+кВт на отопление. и колко европейски машини имат вътрешни тела по 13-15кг.
    edi1, bobovo, Aleksandars и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    94
    #2347

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Мдаа тая тошиба която беше в нас за едната седмица, 25 ли беше 28 ли не е ясно, слизаше на 120 вата. През цялата седмица докато не я демонтираха не беше спирала за момент. Чисто технологично ми е много чудно защо тошиба слизат толкова ниско а такива модели като шарп не искат. Къде е разликата компресорите ли?
    Този пост е редактиран от ilian; 05-11-15 в 13:24.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2348

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Не само в компресорите, причините са комплексни.И до другия хардуер опира въпроса, а и най-вече до управлението на системата, сиреч софтуера.
    tony34al одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #2349

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    И какво излиза, че при тези златни японки - 90% са позлатени откъм минимум, едиствено Тошо слиза реално до обявеният минимум.
    Колко излиза малкия Шарп с монтажа?
    Мога да добавя, че не само Тошиба, но и високия клас на Дайкин - модел S40 RTRXP реално слиза на добри минимуми- при отопление 90 вата, охлаждане 75-80 вата.
    tony34al и spas.slavchev харесват това.

  12. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #2350

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    ...
    Колко излиза малкия Шарп с монтажа?...
    800. Още не е дошъл, че да споделя как е.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    9
    #2351

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Aleksandars Вярно не е естетически издържано но не бях там през цялото време. За замасяването си прав ползвали са оригиналния кабел, това проблем ли е при положение че контакта който ползвам си има мост на нулата и масата.
    Още нямам цяло ръководство, от фирмата обещаха че ако намерят ще ми пратят, така че климата още работи на 310-320вата, по малко не слиза само ON/OFF.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    2
    #2352

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Добър вечер колеги!
    Имам една молба към вас събрал съм тука 1000лв не разбирам климатици ама разбрах че е по добре да си взема нещо читаво втора ръка да не върти електромера много много. Видях във Варна клима че предлагат климатици ама без много информация какво точно има в предлаганите модели. Аз съм от Ямбол и търся с опции за монтаж и да има гаранция.Ако може ме насочите към някое моделче към което повечето са доволни или някой сайт където предлагат да разгледам и аз ще бъде супер.
    Поздрави

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2353

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Насочи се към колегата Aleksandars от форума.

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2354

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от KKindalov Виж публикацията
    Добър вечер колеги!
    Имам една молба към вас събрал съм тука 1000лв не разбирам климатици ама разбрах че е по добре да си взема нещо читаво втора ръка да не върти електромера много много. Видях във Варна клима че предлагат климатици ама без много информация какво точно има в предлаганите модели. Аз съм от Ямбол и търся с опции за монтаж и да има гаранция.Ако може ме насочите към някое моделче към което повечето са доволни или някой сайт където предлагат да разгледам и аз ще бъде супер.
    Поздрави
    Това:
    Извинявам се, но не зная как да скрия връзката/името/.
    Този пост е редактиран от SPSt; 19-11-15 в 16:56.

  18. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2355

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3


    В полето за писане пишеш примерно "климатик" ---> маркираш (1) и натискаш иконата "линк" (2) и в появилото се поле поставяш адреса.
    Този пост е редактиран от gnf; 19-11-15 в 09:38.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе