Страница 321 от 354 ПърваПърва ... 271311319320321322323331 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,801 до 4,815 от общо 5301
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    17
    #4801

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Колко метра всъщност ти е тръбния път?
    3 м, с 10 мин. вакумиране и заварки на вътрешното. Ще го удължа на 5 ако трябва, но не искам да ме буди нощем. Не ме притеснява чак толкова консумацията, макар че ако я видя поне на 800w ще съм по-спокоен, а това, че не иска да изкара гореща струя. Саньо-то и едно Хитачи (също базово) правеха до 50 при темп над нулата.
    Надявам се и утре да завали сняг и да се наложи да прави истински дефрости за да се разбере какво е положението.
    Моля кажете ми и само колко налягане трябва да има на фреона ?
    Този пост е редактиран от bvenkov; 04-01-20 в 19:59.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #4802

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте , някой опитвал ли е да раздвижи некоректно работещ FDF6 на 90V с по-мощна бубина .

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4803

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от bvenkov Виж публикацията
    3 м, с 10 мин. вакумиране и заварки на вътрешното. Ще го удължа на 5 ако трябва, но не искам да ме буди нощем. Не ме притеснява чак толкова консумацията, макар че ако я видя поне на 800w ще съм по-спокоен, а това, че не иска да изкара гореща струя. Саньо-то и едно Хитачи (също базово) правеха до 50 при темп над нулата.
    Надявам се и утре да завали сняг и да се наложи да прави истински дефрости за да се разбере какво е положението.
    Моля кажете ми и само колко налягане трябва да има на фреона ?
    Според мен при 3м. тръбен път не би трябвало да има силно "шуртене", ако всичко друго е наред. При мен поне няма при 2.8м. Затова задължително ги викай да го видят. Колкото до температурата, пак ще ти кажа-не сравнявай с други марки и модели. Всеки производител си има някаква философия как трябва да му работят машините и софтуерът се прави спрямо нея. Няма да намериш 2 машини от различни марки да работят еднакво. Тошибите се "хвърлят" да греят здраво само при първоначално пускане. Направи следният опит. Спри климатика за 10-тина минути или повече и отвори прозорците да падне вътре температурата. След това го включи на режим Отопление и вентилатор Ауто. Изчакай да развърти хубаво до мах. консумация и в момента в който започне да пада, измери температурата. Въпреки че, не знам дали тия гимнастики са необходими при условие, че климатикът те топли. Имай в предвид, че Тошибите реагират по-мудно на промените от ДУ. Изчаквай го и вместо да сравняваш с други, разбери как работи този.
    Този пост е редактиран от SPSt; 05-01-20 в 08:27.
    Genadi80 одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #4804

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Силното къркорене на фреон по време на дефрост с последващо силно "изпуфтяване" в края на дефроста какво означавало?
    Нормално ли е за някои марки и модели?

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #4805

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    ако трябва сда съм честен,моята EDR-ка също не бълва ОГЪН и ЖУПЕЛ както МИЦУ и ШАРП-а,но зададените градуси по ДУ ги ЦЕПИ до стотната(по термометъра в стаята).НО,колкото по-студено е навън,толкова повече се вдига и изходящата му температура.
    ivan74, SPSt и Genadi80 харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    17
    #4806
    DUNDURMA да разбирам ли че при теб на темперирани помещения като зададеш 30гр на дистанционното продължава да си духа с 35-40 струя?
    Днес оставих прозореца отворен няколко часа -резултат +12гр в стаята, 2 външна. Пак се развъртя само до 460w.
    Сега след 2 часа работа и около 0 външна стигна 550w. При задаване на първа степен на вентилатор стига 600w и изкарания въздух е 43гр. от 21 входяща.
    За мен определено това не е нормален начин на работа.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #4807

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Венков, ако лопатките на турбината или ламелите са затлачени с мръсотия, се случва точно това! Намери контактен термометър и измери покачването на температурата до вътрешния тръбен сензор през първите 5 минути, след като си го стартирал на отопление, на максимална температура, в студена стая и отворени прозорци. Трябва да подмине 50°С. Или извикай хладилен техник за диагностика.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #4808

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Въпреки че не е много стар, може да има дефект във външната електроника със следенето на тока.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #4809

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    по скоро няма фреон ,но не обледява щото експериментите са при доста топло време
    rosswen одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #4810

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Това беше първото предположение. Но си трябва техник на място, за да установи проблема.
    dodo_pv одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    17
    #4811
    Климатика е скоро монтиран, след профилактика и напълно чист. Мерих с безконтактния термометър и температурите на вътрешния топлообменник, както и на крана на външното са доста далеч от 50гр.
    Благодаря още веднъж на всички, които изказаха мнение.
    Единствено намерих, че налягането при R410 трябва да е над 30бар, когато дойдат да го проверяват ще се разбере евентуално къде е проблема. Ако имам някаква яснота ще споделя.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #4812

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от dddilian Виж публикацията
    Силното къркорене на фреон по време на дефрост с последващо силно "изпуфтяване" в края на дефроста какво означавало?
    Нормално ли е за някои марки и модели?
    При мен означаваше хвръкнал доста фреон. Не мога да кажа дали е нормално за някои марки и модели. Сега не прави така, сега почти не се чува. Трябва специално да слухтя точно за това и тогава може би ще го чуя.
    dddilian одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    17
    #4813
    Здравейте, малко обновление по моя въпрос.
    Днес дойдоха от фирмата монтирала климатика с арсенал от станция, манометри и бутилка.Включиха климатика на 30гр., но на първа степен от 3 на вентилатора и му закачиха термометър. Успя да стигне 49 гр. И 630w консумация по моя китайски ватметър, първото от което за тях означава, че всичко му е наред и не се налага да правят нищо. Успокоиха ме да не го мисля толкоз и да си живея живота Всички климатици пухтели и бълбукали, а ако нещо с датчика на вътрешната температура не е наред щял да даде грешка.
    Та явно ще се наложи да си посъбера някой лев за ново MHI, за да се преместя в темата с втулките и да не ви занимавам тук
    Ако все пак има или някой познава човек в София на когото да му се занимава да се опитаме да го накараме този климатик да работи по-добре съм насреща. Е освен ако и за вас не се вижда нормален този начин на работа.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #4814

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Те нямаха ли амперметър, за да му замерят консумацията? Колко VA е автотрансформатора? На колко волта пада вторичното напрежение, поне това премериха ли? Или ти си пропуснал нещо да забележиш?

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    17
    #4815
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Те нямаха ли амперметър, за да му замерят консумацията? Колко VA е автотрансформатора? На колко волта пада вторичното напрежение, поне това премериха ли? Или ти си пропуснал нещо да забележиш?
    Май не става съвсем ясно от написаното по-горе, че единственото, което е критерий за тях е климата да изкара 50гр на ниската степен на вентилатора. Друго не се мери. Това ампери, ватове и напрежения са некви ненужни параметри. Здраве да е, ще си търся по-читава фирма за продажба, монтаж и сервиз.
    dodo_pv и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе