Страница 344 от 354 ПърваПърва ... 294334342343344345346 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,146 до 5,160 от общо 5302
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #5146

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Момчета, климатика е базов модел с 4,7кВ максимално топлоотдаване. Но въпреки това трябва да стопли помещението и да се кротне. Залагам на не зареден фреон по табелка или дефектирало ТРВ, ако има.
    Трябва да се диагностицира от специалист.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    27
    #5147

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Разбирам ви и аз съм на това мнение но във фирмата ми казаха че всичко е наред. Ако фреона бил малко нямал да вдигал до 1300w защото като бил малко му улеквал и не се натоварвал. Мой колега ми каза че неговия бил така на изходящия въздух не вдигал 32градуса изпуснал малко фреона и вдигнал до 39 градуса. Бил презареден възможно ли е това

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #5148

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Всичко е възможно бе колега.
    Хората всячески се мъчат да то обяснят, че така по телефона не могат да поставят диагноза. Те да не са лични лекари.
    Ти първо си залепи турбината после викай специалист на място да ти каже ще го бъде ли или не.
    Даже първо да дойде специалиста па после се занимавай с турбината.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    27
    #5149

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Да това ми е ясно че не става по телефона . Но търся мнения от хора които разбират от тези неща.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    2
    #5150

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте,преди 6 години си купих 3 климатика втора употреба уж японски и като цяло съм доволен.Жилището ми е къща 90 кв. в гр.Стара Загора ,но най-голямото животно Hitachi ras e50v2 сдаде багажа преди 3-4 дена,като според техниците е компресора,но и лагерите били заминали и т.н....отделно някак си точно от него не бях много доволен,имах чувството ,че никога не спира,а духаше хладно дори,когато трябваше да си "почива" . Имайте в предвид ,че съм пълен лаик в тази област,или не пълен,но лаик
    Tа след 6 години работа все пак цялостната ми оценка за втората употреба е положителна и съм се спрял на два модела :

    NATIONAL X409A2

    NATIONAL 405XB2

    Стаята е 35 кв.м , източно изложение със 5 камерна PVC дограма.От всички страни има стаи без 3 метра които гледат на изток,където е и дограмата.Изолацията на тази страна е гипсо-картон + въпросната PVC дограна.
    Надявам се да съм бил изчерпателен и се извинявам ако имам пропуски.Ако имате други предложения ще се радвам да ги споделите.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #5151

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    еми то винаги е компресора ,с тия "техници" дето се подвизават
    Aleksandars одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #5152

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    apivanov, при диагноза компресор, задължително се търси и второ мнение от други техници...
    Kasap одобрява това.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    2
    #5153

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Да,направих го....даже 3то мнение,вътрешният ми глас ме накара да стигна до това число ,но всички казваха едно и също и затова реших да се купува "нова" машина,че вече съм 100 лева назад от диагностики

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Разград
    Мнения
    81
    #5154

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте, приятели! Май ще се окаже, че наистина имам технически проблем с климатиците, които коментирах преди седмица. Измерих температурите на изходящияя въздух при максимален вентилатор и максимална настроена температура. Това се случва при около 1 градус външна температура и 23-24 градуса вътрешна.
    Резултатите са както следва:
    Daikin S22CTHDS - спалня 16м2 - среден разход 700 вата/час - дава максимална температура 45 градуса
    Daikin S22ETDS - трапезария 12м2 - 400 вата/час - дава максимална температура 47 градуса
    Sanyo B28J - хол 22-23м2 - 300 вата/час - дава максимална температура 50 градуса
    National X255A - спалня 16м2 - 200 вата/час - не съм я мерил, понеже при този разход няма смисъл.

    Моля за препоръки и мнения.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    2
    #5155

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте какво ви е мнението за този климатик ще се ползва за една стая в къща около 20 кв,м,с пвц дограма без топлоизолазия стаята е слънчева
    Благодаря.
    Panasonic CS-EX223C-W

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #5156

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    малък е това е седмица и то от ниския клас

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #5157

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Адаш, не е от най-ниския клас....
    • Сензор за присъствие - контрол на температурата и предотвратяване на загуби на електроенергия (при отсъствие на хора в помещението, климатикът намалява своята мощност и постига допълнителна икономия на електроенергия);
    • Система за почистване на филтрите на климатизатора (свързана с аспирация), както и на изпарителя след работа, предотвратяваща образуването на микроорганизми във вътрешно тяло;
    • Аспирация – извеждане на замърсения въздух чрез система за аспирация извън помещението;
    Rumb@ta одобрява това.

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    2
    #5158

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Може ли да предложите климатик втора употреба до 800-900лв без монтаж понеже ще се монтира близо до гр Враца и от къде мога да го купя аз съм от София

    Климатик ще се ползва за една стая в къща около 20 кв,м,с пвц дограма без топлоизолазия стаята е слънчева
    Благодаря
    Този пост е редактиран от ivan33333; 16-02-21 в 05:43.

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    3
    #5159

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    А какво ви е мнението относното аварията във Фукишима? Дали тези климатици не идват в нашата мила страна?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    86
    #5160

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Ще помоля де се спазват правилата на форума и да няма излишни квалификации към другите участници!
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 21-02-21 в 16:10.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе