Страница 148 от 188 ПърваПърва ... 98138146147148149150158 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,206 до 2,220 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    КЛИМЕНТОВО
    Мнения
    41
    #2206

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    добре ще направя снимки вътре и вън
    по малко са кубиците защото чистата височина вътре остава 2,28

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    17
    #2207

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от desitata Виж публикацията
    Здарвейте,моля ориентирайте ме в избора на климатик за помещение/малка къща/от 120м3.Район Костинброд,къщичката е изолирана отвън и отвътре и е с ПВЦ дограма.Вариантите ми към момента при заложен бюджет макс.2000 лева за втора употреба са следните:
    HITACHI RAS-4010 L2
    SANYO SAP-E45N2
    HITACHI RAC50 PPA
    Не знам годините на никой от тях.Пропуснах-ще се ползва предимно за отопление,лятото и без това е хладно вътре.
    Ето ме отново да докладвам каква я свърших:
    Избраните са Toshiba RAS-285PDR и Toshiba RAS-225PDR,според наличностите по Софийско за тези пари.Мислех да мина по-тънко ама не стана-обща цена с монтажи и платена гаранция за 3 години 2600 лева.
    Какво мислите...

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,169
    #2208

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    много ми се виждат тия пари .. тия модели са от 2002г ако не се лъжа малко старички ми се виждат

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2209

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Не го слушай Алекси - в Шумен тия клими безплатно ги дават.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    17
    #2210

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    И на мен ми се видя скъпичко,обаче като знам какви немощни ми предлагаха по хилядарка...исках JDR ,но не можели да намерят.
    Моля да ми кажете относно монтажа удачно ли е да се монтират двете тела точно едно зад друго/гледах негов монтаж и бяха нкато 'залепени'през стената/.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #2211

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Няма проблем да са едно зад друго, стига да са спазени изискванията за тръбен път на машината.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #2212

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Човек, това е 12 годишен модел, на всичкото отгоре и с фреон R410 !!! Не ти ли обясниха, че при целогодишно използване на това изделие, животът на компресора е около 5 до 6 години, като всеки ден след това е подарък? За същите пари се намират нови модели климатизатори, с реална гаранция и със SCOP, поне два пъти по-голям? Ако имаш все още възможност, разкарай ги, разгледай форума и си вземи нещо свясно.
    Успех!

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #2213

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    12-годишни климатици на цената на нови!!! Е, нема такова чудо...
    acc, dodo_pv и mirandi харесват това.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    2
    #2214

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте, имам колебание за закупуване на климатик понеже не съм много на ТИ с тази техника. Искам да отоплявам 17 квадрата и не знам към коя марка да се насоча беше ми предложен дайкин 9-ка за около 900-1000 лв и ценовият ми капацитет се върти там ..

    Благодаря ви предварително.

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2215

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    ...на всичкото отгоре и с фреон R410
    Що, проблем ли е? Твоите с какъв фреон са?

  13. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #2216

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от m1m0o Виж публикацията
    Здравейте, имам колебание за закупуване на климатик понеже не съм много на ТИ с тази техника. Искам да отоплявам 17 квадрата и не знам към коя марка да се насоча беше ми предложен дайкин 9-ка за около 900-1000 лв и ценовият ми капацитет се върти там ..

    Благодаря ви предварително.
    Кубатурата е важна , "КУБАТУРАТА" , а също така изолации на стени , таван , вид дограма , местоположение на помещението , региона в който се намира , желаната температура която очаквате и т.н. докато стигнем до бюджета https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%B8%D0%BA.html
    Този пост е редактиран от mirandi; 24-11-13 в 15:36.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    17
    #2217

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Сигурно цената ви се струва висока,защото изхождате/може би/ от доставната такава.В интерес на истината с офертата на една от големите пловдивски фирми същата двойка щеше да струва със стотина лева отгоре/монтажи+гаранция за 3 години+идване до София 2 пъти/.Смата профилактика не е калкулирана в нито един от вариантите.Наясно съм ,че са стари като години ама...ще си ги гледам докрая,колкото изкарат.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,837
    #2218

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Човек, това е 12 годишен модел, на всичкото отгоре и с фреон R410 !!! Не ти ли обясниха, че при целогодишно използване на това изделие, животът на компресора е около 5 до 6 години, като всеки ден след това е подарък? За същите пари се намират нови модели климатизатори, с реална гаранция и със SCOP, поне два пъти по-голям? Ако имаш все още възможност, разкарай ги, разгледай форума и си вземи нещо свясно.
    Успех!
    Не че нещо, но това са пълни глупости...
    diksanal и SPSt харесват това.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2219

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от desitata Виж публикацията
    Сигурно цената ви се струва висока,защото изхождате/може би/ от доставната такава.
    Не знам от какво се изхождат, но със сигурност не е нещо аргументирано.
    В интерес на истината с офертата на една от големите пловдивски фирми същата двойка щеше да струва със стотина лева отгоре/монтажи+гаранция за 3 години+идване до София 2 пъти/.
    На твое място бих прежалил и тези 100лв. Може да се окаже че си струват всяка стотинка.

    П.С. На Додо смешките не си струват коментара ми.
    Aleksandars, SPSt и mirandi харесват това.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #2220

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    @gnf,
    Мисля, че не си схванал точно какво се опитах да изразя със забележката за фреона. От профила ти не можах да разбера дали се занимаваш с хладилно дело или не, затова ще те помоля да ме извиниш, ако по-долу съм станал прекалено подробен.
    R410 не е "лош" фреон в смисъла, който ти влагаш. Но си има своите особености, които съвсем не го правят панацея или идеален газ. Един от недостатъците му е прекалената летливост, в сравнение с R22, която аз визирах. Изобщо нямам пред вид способността му да пренася топлина. Тази негова летливост поставя много високи изисквания към компресорите, проблем, костващ големи усилия при неговото внедряване. И ако при скрол компресорите проблемът с летливостта не е толкова голям, то при роторните къвсем не е така, особено при тези, осигуряващи нисък енергиен минимум на климатизатора. Тъй като не намерих доказателства, че компресорите на визираните 12-годишни таралясници са скрол, написах горния пост.
    Що се отнася до моите клими, някои ползват R22, други R410. Тези, които работят на R410, са съвсем нови, сравнително евтини и с разчет за работа 5 години, с до 95% запазване на параметрите и още максимум 5, със запазване на поне 65% - 70% на параметрите. Единият е дайсейкай на Тошиба, другият е от РКЕ серията на Панасоник за 1500 лева. И двата имат достатъчен запас, за да ми гарантират комфорт през следващите 10 години, дори след характерния срив в производителността и ефективността на компресорите им. Изненадва ме некомпетентността и неинформираността на хора, инвестиращи такива суми в К2У на възраст 3 и повече години.
    mirandi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе