Страница 146 от 188 ПърваПърва ... 96136144145146147148156 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,176 до 2,190 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    51
    #2176

    Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте, предстои ми избор на климатици, за новото жилище. Става въпрос за апартамент (83 кв.м) в Бургас, първи етаж, като отдолу (ниво партер) има топлоизолация на тавана. Кооперацията е нова, топлоизолация от сорта на 5см, изложенията са югозапад, северозапад и едно прозорче североизток, апартамента е краен, дограма Profilink PVC.

    Дневната+кухня е ъглова (югозапад - прозорец 3,3х1,4 / северозапад - прозорец 1,8х1,4 и врата 0,70х2,30), в общо линии квадратно помещение (приблизително 5,3х5,3), 28 кв.м. и около 70 куб.м. Пода е паркет - дъб (18 кв.м.) и бетон (10 кв.м). Климатика ще е разположен във "външния" ъгъл на стаята, на югозападната стена, като ще духа успоредно на северозападната стена. Мои познати с Daikin ми ги препоръчаха, така че за сега съм се спрял на Daikin FTXS50K за тази стая.

    Едната спалня е северозападна с прозорец 1,3х1,4 и врата 0,7х2,3, 12 кв.м, около 30 куб.м. Под паркет - дъб. За тук съм се спрял на Daikin FTXS25K.

    Другата спалня е северозапад/североизток с прозорци 2,2х1,4 и врата 0,7х2,30, 14 кв.м, около 35 куб.м На североизток почти цялата стена е топлоизолиран, покрит калкан. Под паркет - дъб. За тази стая мисля да използваме инфрачервен радиатор Campa, около 2кв. Сега сме с него в спалнята ( 15 кв.м, две зими) и като топлина е добре, като консумация нямам представа. В най-студените дни повече от 23 градуса не съм му задавал. Охлаждане на тази стая мисля, че няма да се налага, ама ще поживеем и ще видим.

    Ще съм благодарен да дадете съвет. Бюджета е разтегливо понятие, но около 4000 лв +- 300/400 лв за двата е ОК, aко може да се намали, без да се губи качество винаги е добре. Връзките са предварително прекарани, така че като монтаж няма са има оскъпяване заради пътищата, които за дневната са около 8м (от които 2м външни в топлоизолацията, а за спалнята около 5м ( около метър външна връзка). Все си мислех, че Daikin е най-доброто, но като чета из форума, започвам да се съмнявам, тази Нокрия, която хвалите изглежда доста впечатляваща като параметри. Има ли по-добър избор като със сигурност държа да са качествени/надежни, да топлят и да са тихи. Дето се вика аз мога и на 18-19 градуса да вирея, вечно ми е топло, ама пък на жената все и е студено. Остава ми и чуденката за втората спалня, дали има нужда и там от климатик. Все пак след целия разход по обзавеждане на апартамента, гледаме и да по спестим тук и там, ама дали си заслужава? Има и коридор около 6,5/7 кв.м, около 18 куб.м, който няма да има собствено отопление.
    Този пост е редактиран от kaizera; 22-11-13 в 03:22.

  2.  
     
  3. tgn
    tgn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    126
    #2177

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Аз бих предпочел Тошиба Дайсекай 6 - 13-ка и 10-ка на ваше място. Имат нисък минимум и ще работят по комфортно.

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2178

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    @kaizera, моето предложение е следното:
    1. Хол+кухня - това Мицубиши;
    2. Спалня - това Фуджи (ако наистина го имат налично го отнасяй без да се замисляш). Фирмата е бургаска и можеш да им звъннеш и питаш за Фуджи-то (рядък екземпляр, който е вписан в червената книга на климатизаторите ).
    Накрая като теглиш чертата ще ти останат едни пари, с които ще им плащаш тока поне 2 зими.
    mirandi одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    51
    #2179

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Toва Fuji изглежда много добре, но и Daikin FTXS25K professional 2013, не е зле. Така като гледам май за "малкия" климатик няма голяма разлика в параметрите и цената.


    A за дневната от трите модела май най-много ми харесва Fujitsu-то - най-добри показатели, средна цена (от трите). А най-много ме привлича Произход: Япония
    Daikin FTXS50K/RXS50K PROFESSIONAL 2013
    Mitsubishi Electric MSZ-SF50VE/MUZ-SF50VE 2013
    Fujitsu AWYZ14LB/AOYZ14LB NOCRIA

    А и цялата работа, така като гледам, ако се кандидатстра по програма REECL ще стане около 3400 лв, което си е с до 1000 лв по-малко от това на което бях се спрял.


    П.П. Колкото до Toshiba... някак си не могат да ме грабнат. Незнам защо, нямам впечатления или нещо друго, просто така, но може и да греша.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #2180

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Това с Япония - забрави! Гледай другите неща.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    51
    #2181

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    ОК, приемам че си прав. Тогава колебанието ми остава между Daikin-а и Fujitsu-то. Вярно по-скъпи са, но с по-добри показатели (но пък аз не съм капацитет, в тази област). От друга страна пък между Daikin-а и Mitsubishi-то има направо огромна разлика в цената, 800 лв са си разлика която при добри климатици ще се избире бавно.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #2182

    Re: Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от kaizera Виж публикацията
    Toва Fuji изглежда много добре, но и Daikin FTXS25K professional 2013, не е зле. Така като гледам май за "малкия" климатик няма голяма разлика в параметрите и цената.


    A за дневната от трите модела май най-много ми харесва Fujitsu-то - най-добри показатели, средна цена (от трите). А най-много ме привлича Произход: Япония
    Daikin FTXS50K/RXS50K PROFESSIONAL 2013
    Mitsubishi Electric MSZ-SF50VE/MUZ-SF50VE 2013
    Fujitsu AWYZ14LB/AOYZ14LB NOCRIA

    А и цялата работа, така като гледам, ако се кандидатстра по програма REECL ще стане около 3400 лв, което си е с до 1000 лв по-малко от това на което бях се спрял.


    П.П. Колкото до Toshiba... някак си не могат да ме грабнат. Незнам защо, нямам впечатления или нещо друго, просто така, но може и да греша.

    Колега горе долу съм като теб, 32кв хол + 13кв спалня. Сложих Нокрия и Дайкин ftxs25k. Още не съм ги ползвал цяла зима и впечатленията ми не са чак толкова големи. Дайкина като го сложа на тихия режим въобще не го чувам и усещам. Относно Нокрията, поне за сега изглежда голямо животно, тествал съм го до 28 градуса - никакви проблеми :-) Тук като малък недостатък е малко по силна струя и понякога завихря въздуха и се получава леко течение и другото което не ми харесва е пукане на пластмасите (надявам се да спре това пукане, като се поразработи). Това е с което мога да ти помогна :-)

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #2183

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Според мен, няма да се избие никога. Даже може да нарастне при определени условия.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    548
    #2184

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Така и така разглеждаш може да погледнеш и това Hitachi RAK-50PPA/RAS-50WPA Summit 2013

  12. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #2185

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Най-доброто,което можеш да вземеш от предложенията до момента е Fujitsu 14LB Nocria(все пак е хипер),предложението на Madj0 е добро,Daikin FTX50GV също е добър вариант,Toshiba 18n3kv2-e,ако успееш да намериш и някъде залежала 18LD също няма да е лош вариант.
    mirandi одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    548
    #2186

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    За Дайкин има написано много ... А големите Toshibi според мен не белестят ... Да не говоря че цената им е колкото на Nocria-та . Hitachi-то ( 0,9 - 6,0 -8,1 ) си е почти Nocria a струва 500лв по малко ... Та с други думи или Nocria или Hitachi
    mirandi одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    51
    #2187

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Aми и аз май към Фуджи-то клоня, и като цена също има разлика с Дайкин-а. Единственото ми колебание идва от външния вид, доста по-грозен е от останалите (моля не се смейте, това също ни е важно, все пак ще го гледам всеки ден. Знам че малко е хем боли, хем сърби, ама какво да се прави, професионален дефект.


    П.П. Едно време НЛО пееха, "Мъничка японка ще си взема, всичко в моя дом ще е "Hitachi". Едно време си бяха марка. Сега как са?
    mirandi одобрява това.

  16. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #2188

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Аз лично много харесвам новия модел 50PPA(дизайн и екстрите,които са добавили),въпреки че не виждам много големи разлики с предишния като изключим външния вид и ако са пипнали нещо софтуера,но не бих го сравнявал с Nocria-та.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    КЛИМЕНТОВО
    Мнения
    41
    #2189

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    1. конструкция на стената 1мм ламарина 5см минерална вата 15 мм осб 12,5 мм гипс картон по късно 20 мм изолация отвън 2.50 кубични метр а 3. ще се използва и за отопление и за охлаждане Спрял съм се на следните вариянти Fujitsu ASYG12LU - ASYG12LECA / FUJI ROR12LKC /MITSUBISHI MSZSF35VE/TOSHIBA RAS137SAV-SKVE3

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #2190

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.



    Цитат Първоначално публикувано от gangstera Виж публикацията
    1. конструкция на стената 1мм ламарина 5см минерална вата 15 мм осб 12,5 мм гипс картон по късно 20 мм изолация отвън 2.50 кубични метр а 3. ще се използва и за отопление и за охлаждане Спрял съм се на следните вариянти Fujitsu ASYG12LU - ASYG12LECA / FUJI ROR12LKC /MITSUBISHI MSZSF35VE/TOSHIBA RAS137SAV-SKVE3

    ??? А сега де ...
    mirandi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе