Страница 6 от 188 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    181
    #76

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от potrebitel1 Виж публикацията
    Много трудно би си намерил въпросните модели MKE-3 и LKE-3 поради простата причина, че вносителите внасят толкова бройки колкото смятат че ще пласират на пазари с цел да нямат залежаващи стоки и при излизани на следващи модели наличните бройки не са чак толкова много и успяват ги изчистят сравнително бързо
    Е, за МКЕ-3 не е толкова трудно....Въпросът е в цената.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    40
    #77

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Стига да го има едва ли цената ще е много по различна от актуалния модел NKE-3

  4. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #78

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от petarned Виж публикацията
    Номинала е 2,8kW, но какъв е минимума? Каква марка е?
    Аз ползвам в едната стая, която е не повече от 15м2, Panasonic CU-E9KUE. Никога не е работил на ON/OFF режим, дори в преходните сезони. Но минимума му е 0,8kW в двата режима. Единствения недостатък е, че е малко шумен, чува се вентилатора или въздушната струя. Вентилатора е на AUTO.

    Понеже вече от възрастта по трудно заспивам и лесно се будя:D, търся доказал се на практика по-тихо работещ климатик с нисък минимум.
    Моля някой, ако ползва FUJITSU ASYG-09LU, FUJI RSG-09LU или General ASHG-09LU да сподели мнение! Tези трите модела имат ли някаква разлика изобщо?
    А моите 10м2 спални ми се струва, че ще мога да топля и с 7-ци от същия модел. Поне тук Климатик FUJI RSG-07LU ги дават 7-ците за 10-15м2.
    Toshiba RAS-225GRS - от изхвърлените климатици на 100V. Без да искам излъгах, номинала му е 2.2kW, а минимума отдадена топлина е 0.7 (макс. 3.9). Консумацията му е 0.170~1.015kW. За спанля е кофти, защото се чува духането (или аз съм рпекалено взискателен - преди него се отоплявах с маслен радиатор и сравнявам с него), а и ти каза че не искаш 100V, а и като се спомене употребяван, и повечето хора бягат като опарени Аз лично съм доволен от избора си. С шума от духането се надявам да свикна, но засега леко ме дразни.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    22
    #79

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    От прочитане на доста информация и помоща на съфорумниците започнах да се спирам на някой модели,бихте ли ми улеснили с избирането на един от тях...Или евентуално да ми предложите по добър.
    Та спрях се засега на:
    1-FUJITSU AWYZ-14LB NOCRIA
    2-LG CS18AQ.NC0/S18AQU.UC0
    3-Mitsubishi Electric MSZ-GE50VA/MUZ-GE50VA
    4-PANASONIC CS/CU-E12NKE-3

    Ако трябва да повторя ще кажа че ми трябва за отопление главно на трапезария с размери 6 на 3 от град Дупница съм. Искам някаква нормална температура в стаята(под нормална това разбирам диапазон от 22 до 26 градуса)(На 23 градуса ще бъда предоволен) ,тухлен апартамент с една външна стена изолация на стени и таван с гипс-картон с вата + PVC дограма.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #80

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    ... Първата и третата машина ти надхвърлят бюджета и за мен са огромни за 18 квадрата. Ако има нов бюджет, то по-добре мини на високия клас на Тошиба 10-ка или Мицубиши 25-ца или 35-ца съответно. Това е за 18 квадрата.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #81

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Александър Александров Виж публикацията
    От прочитане на доста информация и помоща на съфорумниците започнах да се спирам на някой модели,бихте ли ми улеснили с избирането на един от тях...Или евентуално да ми предложите по добър.
    Та спрях се засега на:
    1-FUJITSU AWYZ-14LB NOCRIA
    2-LG CS18AQ.NC0/S18AQU.UC0
    3-Mitsubishi Electric MSZ-GE50VA/MUZ-GE50VA
    4-PANASONIC CS/CU-E12NKE-3

    Ако трябва да повторя ще кажа че ми трябва за отопление главно на трапезария с размери 6 на 3 от град Дупница съм. Искам някаква нормална температура в стаята(под нормална това разбирам диапазон от 22 до 26 градуса)(На 23 градуса ще бъда предоволен) ,тухлен апартамент с една външна стена изолация на стени и таван с гипс-картон с вата + PVC дограма.
    Какво очакваш като разход на ток? 18-ка в 18кв/м е луда работа. Ти си макс за 6кв. на макс.
    Mega, SPSt и tony34al харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #82

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Е, аз какво обяснявах по-нагоре за висок клас 9/10-ка. Нокрия в 18м2, няма нужда от прахосмукачка
    Този пост е редактиран от pilot; 14-01-13 в 00:33.
    babati одобрява това.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #83

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Колега Александров,
    След като гледаш Нокрия14, значи си готов да се разделиш с 2300-2400лв за климатик. С такъв бюджет, аз бих си взел една Тошиба13 Дайсекай 6, хем мощност, хем екстри, хем добри сметки за ток. Успех!
    Mega одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    35
    #84

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте.
    Моля, дайте ми съвет за избор на климатик за следното помещение: всекидневна, 14,3кв., 36,5куб., югоизточно изложение, втори жилищен етаж (реално трети), нова кооперация,ПВЦ-дограма, двоен стъклопакет,в Бургас, монтаж на труднодостъпно място (ще се сваля стъклопакет), ще се ползва за отопление и охлаждане. Гледах тези два модела на Hitachi в Техномаркет, но бих искал да чуя мнението на по-вещи от мен.
    HITACHI RAS/RAC-E10H3 :: Инверторни системи :: Инверторни системи :: Климатични системи :: Климатици :: Technomarket Bulgaria
    HITACHI RAS/RAC-E14H3 :: Инверторни системи :: Инверторни системи :: Климатични системи :: Климатици :: Technomarket Bulgaria
    Този пост е редактиран от Masklin; 14-01-13 в 19:33.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #85

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Не сте посочили желана температура.
    Иначе от двата климатика по-големият.
    Може й LG S-09AT .Също е подходящ.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    35
    #86

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Грешката е моя. Желана температура за отопление 22-23 градуса. Дали монтажът от Техномаркет е гаранция за качествено изпълнение? За бюджет от около 1000-1200 лв. какви са вариантите?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    52
    #87

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Masklin Виж публикацията
    Грешката е моя. Желана температура за отопление 22-23 градуса. Дали монтажът от Техномаркет е гаранция за качествено изпълнение? За бюджет от около 1000-1200 лв. какви са вариантите?
    По-добре се ориентирай към по високият клас машини на Hitachi ако си се спрял на тази марка.
    Примерно Hitachi RAS/RAC 35FH6 ,цената с мотажа може би ще излезе около 1200лв. ,но ако държиш на някой от горепосочените вземи по-добре HITACHI RAS/RAC-E14H3. По-мощния климатик си е за предпочитане особенно ,ако разликата в цената е 100 лв.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    35
    #88

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Нямам предпочитания към конкретна марка. Търся най-качественото решение за цена от 1000-1200лв. Посочих двата модела на Hitachi, защото ги видях в една реклама и исках да чуя друго мнение.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #89

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Masklin Виж публикацията
    Търся най-качественото решение за цена от 1000-1200лв.
    Най-качественото за тази цена е втора употреба.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    35
    #90

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Поръчах си това http://www.**********************/klim...-fh6-1366.html, както ме посъветва колегата по-горе.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 188 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе