Страница 8 от 188 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    51
    #106

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Дали ще се намери човек, който да даде рамо по един въпрос Имам едно помещение, което е около 70кв/м, като обем не съм сигурен но предполагам около 200 м3. Всички стени (в това число и покрива) са външни. Има външна изолация, ще се слага и 5см вътрешна (каменна вата) по всички стени+тавана. Помещението не е разделено ами е едно цяло. Мислех вариант с локално парно ама нещо ми се струва голяма разправия та почти съм се отказал от това решение. Остава само климатик. И тук идват въпросите предвид това, че не съм си имал работа с подобна техника. Виждам, че има климатици, които са правени за такива големи помещения и пише, че отопляват по 70+ квадрата, примерно MITSUBISHI Heavy SRK / SRC 80 ZK-S. След това се замислих - през зимата помещението може да се разделя на 2 части (посредством подвижна стена). Като едната част ще е около 40кв/м а другата около 30кв/м. Та ме осени идеята за 2 климатика. Видях предложенията на митсубиши и даикин, които се препоръчват за 30-40кв/м помещение и се оказа, че поне първоначалната инвестиция в 2 климатика е по-малка. Примерно Daikin FTXN50L/RXN50L и MITSUBISHI Heavy SRK / SRC 56 HE-S , то като сложиш монтажа и не е кой знае колко по-евтино ама пак е някаква икономия. Първоначалната инвестиция обаче не е толкова важна, тя може и да е няколко стотачки повече, това което ме интересува и за което не знам нищо са бъдещите разходи и поддръжка. По евтино ли излиза да се поддържа един климатик от висок клас, отколкото 2 климатика от среден ? Плюс това (ако съм с 2 климатика) правя сметка през зимата в едната част (тази, която е 30кв/м) да държа по-ниска температура примерно 18-19 градуса, което може би ще икономиса малко ток, което винаги е в плюс. в по-голямата част (тази, която е 40кв/м) да държа 22-23 градуса. Виждам, че има климатици, които са с 2 вътрешни тела, за нещастие обаче поради ред причини такъв не може да бъде монтирам. Друго нещо, което ме притеснява - монтажа на телата (вътрешното и външното) няма да може да бъде на едно ниво, външното тяло вероятно ще се монтира на около 3 метра под вътрешното като връзката между двете ще е открита, въпроса е - има ли опасност през зимата заради тази открита връзка да има замръзване или нещо от тоя сорт

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    101
    #107

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Александър Александров Виж публикацията
    А какво мислиш за това да се монтира външното тяло на тераса?
    В къщи са монтирани 2 броя в терасата и съм доволен.Единствения минус за мен е простирането на дрехи зимно време,ама намаляваме градусите докато се простре прането и после си ги увеличаваме.IMG_2364.jpgIMG_2366.jpg

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #108

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Колега, винаги съм се чудил ако се наложи да се отваря за нещо горният капак на горното тяло, като как става номера?

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #109

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Да чука на дърво.Между другото, снимката е много нагледна и в едно друго отношение.Като гледам подписа на колегата, двете тела са на 9-ка ЛСС и 12-ица ЛГЦ.Нагледен пример, на къде вървят нещата с материала и външните тела.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    52
    #110

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от vinse Виж публикацията
    Дали ще се намери човек, който да даде рамо по един въпрос Имам едно помещение, което е около 70кв/м, като обем не съм сигурен но предполагам около 200 м3. Всички стени (в това число и покрива) са външни. Има външна изолация, ще се слага и 5см вътрешна (каменна вата) по всички стени+тавана. Помещението не е разделено ами е едно цяло. Мислех вариант с локално парно ама нещо ми се струва голяма разправия та почти съм се отказал от това решение. Остава само климатик. И тук идват въпросите предвид това, че не съм си имал работа с подобна техника. Виждам, че има климатици, които са правени за такива големи помещения и пише, че отопляват по 70+ квадрата, примерно MITSUBISHI Heavy SRK / SRC 80 ZK-S. След това се замислих - през зимата помещението може да се разделя на 2 части (посредством подвижна стена). Като едната част ще е около 40кв/м а другата около 30кв/м. Та ме осени идеята за 2 климатика. Видях предложенията на митсубиши и даикин, които се препоръчват за 30-40кв/м помещение и се оказа, че поне първоначалната инвестиция в 2 климатика е по-малка. Примерно Daikin FTXN50L/RXN50L и MITSUBISHI Heavy SRK / SRC 56 HE-S , то като сложиш монтажа и не е кой знае колко по-евтино ама пак е някаква икономия. Първоначалната инвестиция обаче не е толкова важна, тя може и да е няколко стотачки повече, това което ме интересува и за което не знам нищо са бъдещите разходи и поддръжка. По евтино ли излиза да се поддържа един климатик от висок клас, отколкото 2 климатика от среден ? Плюс това (ако съм с 2 климатика) правя сметка през зимата в едната част (тази, която е 30кв/м) да държа по-ниска температура примерно 18-19 градуса, което може би ще икономиса малко ток, което винаги е в плюс. в по-голямата част (тази, която е 40кв/м) да държа 22-23 градуса. Виждам, че има климатици, които са с 2 вътрешни тела, за нещастие обаче поради ред причини такъв не може да бъде монтирам. Друго нещо, което ме притеснява - монтажа на телата (вътрешното и външното) няма да може да бъде на едно ниво, външното тяло вероятно ще се монтира на около 3 метра под вътрешното като връзката между двете ще е открита, въпроса е - има ли опасност през зимата заради тази открита връзка да има замръзване или нещо от тоя сорт
    Здравей,
    Правилно си се насочил към два климатика, даже и да не преграждаш помещението с два броя климатици ще имаш по ефикасно отопление и ще ти е по-комфортно, както и разхода на ел.енергия ще ти са е оптимизира.
    Относно разположенито на телата няма никакъв проблем да имаш разлика в нивата, даже в твоя случай е удачния вариянт

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    22
    #111

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте.Може ли да ми препоръчате някой надежден магазин или сайт за климатици.
    Благодаря предварителноСлед няколко дневно разглеждане и чудене се спрях на два модела основно:
    1.TOSHIBA Ras 13 SKVP2-E Super Daiseikai6(по препоръка на justify)
    2.FUJITSU AWYZ-14LB NOCRIA


    Вие какво мислите...?
    Този пост е редактиран от Александър Александров; 18-01-13 в 16:09.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #112

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Александър Александров Виж публикацията
    Здравейте.Може ли да ми препоръчате някой надежден магазин или сайт за климатици.
    Благодаря предварителноСлед няколко дневно разглеждане и чудене се спрях на два модела основно:
    1.TOSHIBA Ras 13 SKVP2-E Super Daiseikai6(по препоръка на justify)
    2.FUJITSU AWYZ-14LB NOCRIA


    Вие какво мислите...?
    А от кой край на България си?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    22
    #113

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    А от кой край на България си?
    Дупница

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #114

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Препоръчал съм ви колеги на лично.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    22
    #115

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Благодаря много

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    3
    #116

    Re: Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте. Предстой ми покупка на климатик , но доста се колебая. Четох доста теми от форума , но не мога да се спра на модел окончателно. Помещението за което ще се ползва е Хол(дължина - 4.75м/ ширина - 3.35м/ височина - 2.70м), тухла, 3-ти етаж, има само една външна стена(западна), на която е един прозорец с 4-крила (ширина - 2.6м/ височина 1.6м).Няма изолация на стената и дограмата на прозореца е дървена.Климатика ще се взима на лизинг и горе - долу гледам да се вместя в 1600-1700 лв, като засега съм се спрял на Климатик Panasonic CS/CU-E12NKE-3 - Econavi 2012 . Ще ви бъда благодарен ако ми препоръчате някой модел за тези пари който ще върши работа за отопление(зимата в студовете кам 25-26 градуса).


    И това като бонус - климатика евентуално да може от време на време да затопля и спалнята до нормална за сън температура (20-21 градуса)
    ПС:Хола е с преход към спалня(4,75/3,10/2,70 - пак само с западна външна стена с прозорец (2,6/1,6) - дървена дограма и без изолация.

    ПС2: или да се вземат 2 девятки или седмица за спалнята и девятка за хола пак за около 1700лв?

    Става дума за град Стара Загора
    Този пост е редактиран от skynet_bg; 18-01-13 в 23:37.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #117

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    За чии студове става дума - Софийски, Русенски, Варненски или др.? Имам чувството че имаш нереални очаквания за климатик. На какво си се отоплявал до сега?

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    3
    #118

    Re: Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    За Стара Загора става дума.
    Досега и в момента съм с ОСАКА CH-12-JV , но след като замръзна 3 пъти в големите студове много ме изнерви и реших да я сменям и без това вече е на доста годинки. Иначе с ОСАКАТА температурите които съм писал си ги прави.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #119

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Е тогава, мисля че, машината която си избрал е добра. Все пак се съмнявам в големи студове /-10; -15/ да успява да поддържа 25,26С. Може би за ден, два да, но при по продължително време едва ли. Спалнята ти е за втора машина, нещо като GE25. Ако желаеш с една машина да държиш нормална темп./22-23/ в хола и около 19-20 в спалнята, то тогава трябва да се ориентираш към 50ка на Митсубиши или Дайкин. Друг вариант е Нокрия14, но бюджета отиде на кино.

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    3
    #120

    Re: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Спалнята е просто като опция , а по принцип гледам и се чудя между тези:
    Климатик General Ashb - 09LDC
    Климатик FUJITSU ASYG-09LEC
    Климатик FUJITSU ASYG-12LEC
    Климатик Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA/MUZ-GE25VA
    Климатик Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA
    Климатик TOSHIBA Ras 137 SKV-E
    Климатик Panasonic CS/CU-E12NKE-3 - Econavi 2012

    като естествено , чудя се дали да не се сложи 9-ка или да се презапася с 12-ка ? , и все пак идеята е не да взема най - скъпото , ами да взема това което ще върши работа ( с една дума ако климатик за 1200лв ще ми свърши работа ще взема него вместо да дам 1600 за най скъпия )

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 188 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе