Страница 7 от 188 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    22
    #91

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от vankoto Виж публикацията
    Какво очакваш като разход на ток? 18-ка в 18кв/м е луда работа. Ти си макс за 6кв. на макс.
    Нарочно искам по голям защото тази стая която отоплявам е плътно до кухнята която ми е 3 на 3 със същото разположение до трапезарията.Мисълта ми е когато навън са по нормални зимни температури да отварям вратата която ги дели за да влиза топло и нататък....Затова отначало казах 25 квадрата,но ме скастриха.Нямам намерение да я топля постоянно тази стая,просто понякога да отварям да влиза топлина и нататък без да искам някакви високи температури на кухнята....

    Ето и разположението на стаите за да стане по ясно...


    Без име.png

    Направих го набързо без опит в рисуването надявам се че съм ви орентирал поне малко

    Терасата и кухнята ги дели дървена дограма...Иначе терасата е с PVC дограма
    Този пост е редактиран от Александър Александров; 15-01-13 в 14:31.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #92

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Г-н Александров струва ми се че най-подходящото за този начин на позлване и 1 брой климатик е модела на тошиба Ras 13 SKVP2-E Super Daiseikai6 .Друг подходящ модел който да може да се използва за 18 квадрата да топли и още 6-8 квадрата колкото да осе отваря врата и да отвръща въздуха който е в помещението/кухнята е TOSHIBA Ras-B 13 SKVP-E Super Daiseikai3
    И на двата модела хубавото им е че имат плазма филтър който да "убива" донякъде миризмите от различните ястия в кухнята-това се отнася предимно за студения есенно-зимен период.

    За по-малко пари може и :
    1. Sharp AY/AE-XP12GHR
    2. Sharp AY/AE-XPC12JHR - за този има данни от един потребител, че през лятния период в режим охлаждане, тъй като капака му е отворен в положение успоредно на пода се образува лек конденз, който при спиране на климатика от дистанционното и затваряне на капака се "изтъркулва/изтича" непосредствено под вътрешното тяло.Дали това е така не мога да кажа, тъй като аз такъв климатик не ползвам.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    22
    #93

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Изключително ти благодаря за информацията

    Само още един два въпроса ако може
    1.Това което ми препоръчваш е много добро,но тези двата не са ли по добри,говоря за FUJITSU AWYZ-14LB NOCRIA и Mitsubishi Electric MSZ-GE50VA/MUZ-GE50VA....не са ли по ефективни и няма ли да са ми по на сметка?

    Питам защото не разбирам грам от климатици,но като ги гледам характеристиките са им по добри пък и все пак са по доказани марки...или се бъркам?

    2.Според вас по ли е добре ако външното тяло го изкарам на външна тераса а не да го изкарвам на външната стена на сградата

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #94

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Нокрията има повече екстри, но пък ще е малко по-шумна от тошибите.Хубавото е че си чисти сама филтрите, но все пак ще трябва/ е хубаво един път в годината да ги сваляте и чистите с вода и течен сапун.

    Ако в стаята няма да се спи, може да се закупи и монтира и Нокрия 14-ка и хубавото е че според мен ще може постоянно да отоплява и двете помещения, дори навън да е -10 градуса.Външното и вътрешното тяло на тошибите ще е малко по-тихо, тъй като климатика е 13-ка, а Нокрията мисля че отговаря в режим отопление на 17/18-ка.Добре е какъвто и климатик да закупите по възможност да се монтира срещу вратата към кухнята.

    Все си мисля, че нокрията ще е голяма за това помещение, но в крайна сметка ще отваряте и други врати-към кухня и/или към коридор. Сигурно ще останете доволен от Нокрията, ако можете да топлите едно помещение и на останалите да "отвръщате" въздуха .

    Доколкото си спомням желаната температура от вас е 23 градуса, поне докато "съпругата" се произнесе по въпроса :rolleyes:, а обикновенно тя се произнася нагоре(25-26 градуса). Така че ако имате пари и няма да се спи в помещението взимайте Нокрията.Ако ще се спи някоя от тошибите-те като по -малки климатици би трябвало и да по-безшумни

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    22
    #95

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    А какво мислиш за това да се монтира външното тяло на тераса?

    Иначе много благодаря за изчерпателния отговор.....все си мисля че като давам пари поне да взема нещо свястно и да не съжалявам след това

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #96

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Александър Александров Виж публикацията
    ... все си мисля че като давам пари поне да взема нещо свястно и да не съжалявам след това
    Това вече е мъдро решение.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #97

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    1. Терасата не трябва да остъклена/затворена с дограма.Иначе цяла зима ще трябва да има отворен прозорец, а течението на терасата ще е...Съпругата ще постоянно ...
    Ако терасата е остъклена-монтаж на външното тяло извън остъклената част на терасата.
    Ако терасата не е остъклена -монтаж на външното тяло на терасата високо до тавана като се оставят 10-15 см отгоре празно пространство до тавана, а също и 15-20 см отзад до стената, така, че външното тяло да духа напред извън терасата в пространството пред блока/терсата.Може и да се монтира да духа по дължина на терасата(като се спазаят горните отстояния), като така ще има един недостатък и едно предимство в зависимост от гледната точка :
    1. недостатък е чрез когато климатика е включен зима/лято постоянно ще духа постоянно през цялата дължина на терасата и това може да причинява дискомфорт когато се седи на масичка лятото на терасата.Ако е монтиран до тавана може почти да не се усеща духането от външното тяло.

    2. Предимството е че зимата прането ще съхне много по-бързо(2 -3 пъти по бързо от обикновенно), тъй като през цялото време ще е обдухвано от външното тяло, макар и със студен въздух.Лятото също ще съхне за около 1-2 часа, но тогава и без това е топло и съхне бързо.

    Зимата в терасата яко няма съд който да събира конденза ще се образува лед под външното тяло и ще става "пързалка".Може да се сложи кофа или друг съд в който да се събира водата след дефрост.

    По вторият аргумент- ами то и тошибите са "свястни" .

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #98

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Джъсти, не знам къде живее човека, ама с тия дърва и въглиша за отопление е страшно. Най добре да духа напред от терасата, че иначе стените няма да си познае напролет. За пране и дума да не става...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    22
    #99

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Джъсти, не знам къде живее човека, ама с тия дърва и въглиша за отопление е страшно. Най добре да духа напред от терасата, че иначе стените няма да си познае напролет. За пране и дума да не става...

    Защо?Аз вече съм изхвърлил и печка и мебели от тази стая и в момента съм купил всичко ново пък и стаята е след след ремонт.
    Опасяваш се от мръсен въздух така ли да те разбирам
    Този пост е редактиран от Александър Александров; 15-01-13 в 19:54.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #100

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Да ако около вас има съседи които се отопляват на въглища или дърва има голяма вероятност въздуха да е замърсен със сажди и други такива частици продукт на изгарянето и тогава действително дрехите омгат да се усмърдят и нацапат.При мен само миришат на пушек, но около мен почти всички на климатици или парно на газ.Зад мен има само една стара къща с един баба и дядо които "цепят" зимата на дърва и въглища и може би стари гащи :rolleyes: от време на време ...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    96
    #101

    Re: Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Да ако около вас има съседи които се отопляват на въглища или дърва има голяма вероятност въздуха да е замърсен със сажди и други такива частици продукт на изгарянето и тогава действително дрехите омгат да се усмърдят и нацапат.При мен само миришат на пушек, но около мен почти всички на климатици или парно на газ.Зад мен има само една стара къща с един баба и дядо които "цепят" зимата на дърва и въглища и може би стари гащи :rolleyes: от време на време ...
    Мани че до мен навсякъде са на дърваи въглища и неможе да се диша... климатика фърга черна вода като се размразява...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    22
    #102

    Отговор: Re: Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Gogo Byte Виж публикацията
    Мани че до мен навсякъде са на дърваи въглища и неможе да се диша... климатика фърга черна вода като се размразява...
    Е то дали ще е на външната стена на блока или на терасата все едно...даже мисля че ще бъде по добре на терасата та хем ще е на зафет хем по скрит от вредни газове...даже в момента,и там простира момата пък не е толкова зле..

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #103

    Отговор: Re: Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Александър Александров Виж публикацията
    даже мисля че ще бъде по добре на терасата та хем ще е на зафет хем по скрит от вредни газове...
    Като толкова ти е жал, направо в стаята го прибери. Твърдо съм против монтаж в тераса, там където може да се избегне.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    22
    #104

    Отговор: Re: Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Като толкова ти е жал, направо в стаята го прибери. Твърдо съм против монтаж в тераса, там където може да се избегне.
    Не ми е жал просто питам дали е удачно да го правя защото хем ще е по лесно да се направи хем и по лесно ще имам достъп до него при евентуални преместваня или ремонтиране...все пак съм на 4-я етаж,не че е пречка това но все си мисля дали няма да е по добре ако е в терасата(която е неостъклена и няма да се остъклява).

    За това питам дали е удачно или съм на грешно мнение

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #105

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    За мен е по-добре да е в неостъклена тераса, ако може да се постави високо горе, където няма да пречи на хората и няма да си удрят главата.Така и при евентуална необходимост от сервизно обслужване ще е по-леснодостъпно външното тяло.Ако е възможно го насочете да духа извън терасата и отделно му сложете гумени тампони против вибрация.Ще можете и веднъж годишно да миете ламелите на външното тяло от събрал се боклук и наслоявания.Няма да го вали сняг и ако реши да замръзва лесно ще го размразявате-дали с пистолет с горещ въздух или с топла вода.
    Този пост е редактиран от justify; 15-01-13 в 23:02.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 188 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе