Страница 4 от 188 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #46

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Около 25 квадрата е нещо доста относително.Г-н Александров oотговорете на :https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%B8%D0%BA.html и след това всички заедно ще имаме по-голям шанс да достигнем до истината(необходимия марка и модел климатик) за вашето помешение.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #47

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от petarned Виж публикацията
    Номинала е 2,8kW, но какъв е минимума? Каква марка е?
    Аз ползвам в едната стая, която е не повече от 15м2, Panasonic CU-E9KUE. Никога не е работил на ON/OFF режим, дори в преходните сезони. Но минимума му е 0,8kW в двата режима. Единствения недостатък е, че е малко шумен, чува се вентилатора или въздушната струя. Вентилатора е на AUTO.

    Понеже вече от възрастта по трудно заспивам и лесно се будя:D, търся доказал се на практика по-тихо работещ климатик с нисък минимум.
    Моля някой, ако ползва FUJITSU ASYG-09LU, FUJI RSG-09LU или General ASHG-09LU да сподели мнение! Tези трите модела имат ли някаква разлика изобщо?
    А моите 10м2 спални ми се струва, че ще мога да топля и с 7-ци от същия модел. Поне тук Климатик FUJI RSG-07LU ги дават 7-ците за 10-15м2.
    Предложих ти няколко добри модела за твоите 10м2. Тихи, с ниски минимуми, с филтри и др. екстри и то на добри пари. Ти обаче си се залепил за тези Фуджита и явно чакаш просто някой да ти каже - взимай. Аз такава машина в 10м2 не бих си сложил - ще заспиваш все по трудно и ще се будиш все по лесно. Изборът си е твой. Успех!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    36
    #48

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Предложих ти няколко добри модела за твоите 10м2. Тихи, с ниски минимуми, с филтри и др. екстри и то на добри пари. Ти обаче си се залепил за тези Фуджита и явно чакаш просто някой да ти каже - взимай. Аз такава машина в 10м2 не бих си сложил - ще заспиваш все по трудно и ще се будиш все по лесно. Изборът си е твой. Успех!
    Благодаря ти за предложенията! Разгледах ги, но единственото, което ме спира "да се хвърля" към тях е че са 100V.
    Не знам дали имам основание, но съм скептичен към машини, които не са произведени за европейския пазар. Нещо бях чел във форума за побългарените трансформатори.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #49

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Те не са побългарени, а са си български и няма никакъв проблем с тях. Важното е фирмата която ще избереш за доставка и монтаж да бъде сериозна и отговорна!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    22
    #50

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Около 25 квадрата е нещо доста относително.Г-н Александров oотговорете на :https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%B8%D0%BA.html и след това всички заедно ще имаме по-голям шанс да достигнем до истината(необходимия марка и модел климатик) за вашето помешение.
    Климатика ще го използван в тухлен блок помещението е трапезария с размери 6 на 3 и височина 2.60.Има изолация гипс-картон с вата по стените и на тавана и с PVC дограма...Регион Дупница температурите са средни за България апартамента е с южно изложение.Основно за отопление зимата.Бюджета ми е около 1300 до към 1800лв
    Този пост е редактиран от Александър Александров; 12-01-13 в 20:01.

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #51

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    А каква е желаната темп. през зимата?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    22
    #52

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    А каква е желаната темп. през зимата?
    Предполагам някаква нормална 22-26 градуса това ще е дневна(трапезария).

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #53

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    За 26 градуса тези климатици:

    1. LG CS18AQ.NC0/S18AQU.UC0 LG CS18AQ.NC0/S18AQU.UC0 :: Инверторни системи :: Инверторни системи :: Климатични системи :: Климатици :: Technomarket Bulgaria
    2. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 50ZJP-S Климатик MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 50ZJP-S
    3. Mitsubishi Electric MSZ-GE50VA/MUZ-GE50VA Климатик Mitsubishi Electric MSZ-GE50VA/MUZ-GE50VA
    4. Toshiba, RAS-13SKVP2-E - Super Daiseikai 6 PowerClima - Климатици. Продажба на климатици, монтаж на климатици, сервиз.
    6. General-Fujitsu, AWHZ14LBC Nocria PowerClima - Климатици. Продажба на климатици, монтаж на климатици, сервиз.


    за 22 градуса:
    1. TOSHIBA Ras 16 SKV2-E Климатик TOSHIBA Ras 16 SKV2-E

    2. Sharp AY/AE-XP12GHR Климатик Sharp AY/AE-XP12GHR

    3. HITACHI RAS/ RAC 50 FH7 Климатик HITACHI RAS/ RAC 50 FH7

    При покупка и ежедневно ползване зимата на климатик предназначен по-горе за 22 градуса на температура 26 градуса има немалка вероятност комресора да се строши между 2 и 5-тата година и да не бъде призната гаранцията.

    Неинверторен вариант за климатик: FUJI RS-18UB Климатик FUJI RS-18UB -него може и на 30 градуса да го пускате зимата и нищо няма да му се строши.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #54

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    При покупка и ежедневно ползване зимата на климатик предназначен по-горе за 22 градуса на температура 26 градуса има немалка вероятност комресора да се строши между 2 и 5-тата година и да не бъде призната гаранцията.
    А-ъъ, числата за следващия тираж на тотото, ще може ли на ЛС?

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #55

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Хората в Швеция с 25ца топлят 100м2, а ние тук с 50ка - 18м2.
    zhelko одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    22
    #56

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Благодаря за насоките.LG-то го гледах вчера в техномаркет...здрави и надеждни ли са?А иначе онзи панасоник който споменах в първото мнение става ли?Четох доста добри отзиви за него,но и тук да питам
    Благодаря предварително

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #57

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Според мен се насочи към някоя висок клас 9/10-ка, като ползваш и кредит ЕЕ, за да влезеш в бюджета / горната граница/.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #58

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Александър Александров Виж публикацията
    Благодаря за насоките.LG-то го гледах вчера в техномаркет...здрави и надеждни ли са?А иначе онзи панасоник който споменах в първото мнение става ли?Четох доста добри отзиви за него,но и тук да питам
    Благодаря предварително
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...%BB%D0%BE.html

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    22
    #59

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Не ми се занимава с тези кредити че ми искат поръчители....а не е ли по подобре 12-ка

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #60

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    С какво си топлел стаята досега?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 188 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе