Страница 12 от 188 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,837
    #166

    Отговор: Съвет при избор на климатик

    Предвиди факта, че пуснатите тръби, може да не са със същите диаметри като климатизатора който ще закупиш.
    Mega одобрява това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    5
    #167

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте! Първо да благодаря на всички за бързите отговори Следя темата с интерес. Обсъдихме въъпроса с моя мъж и единият от климатиците ще е 12-ка на Митцубиши, вече дали ще е електрик или хеви, зависи какво предлагат в нашия град. За втория климатик пак ще е 12-ка, ще търсим оферта за Тошиба или Фуджицу. Ще питаме и за панасоника, ако се предлага. За съжаление няма голям избор в нашия град.
    По въпроса за допълнителна изолация на тавана, за момента не е възможно, но в следващите години ще се изолира цялата къща с каменна вата отвън и се надявам това да помогне. Банята остава с печка.
    Благодаря още веднъж на всички и ако имате още съвети ще съм благодарна!

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #168

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Един съвет за бърза изолация, който ми вдигна температурата с около 4 градуса.На втори етаж на къща над който има бетонена плоча с керемиди. Поставих минерална вата 10 см (двойна)на плочата,просто се постила без нищо друго и готово за половин час работа и общо 52 лв инвестиция .
    babati одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #169

    Отговор: Съвет при избор на климатик

    Добре де, при положение, че има пуснати тръби, цената на монтажа не пада ли малко? Отделно не може ли да купи климатика с кредит ЕЕ, като на 2000 стойност това си е 400 лв намаление, 150 да отидат за банката, пак си е 250 лв спестени пари, и 50-100 от монтажа заради тръбите ето ти пари за по-горен клас климатик.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    6
    #170

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте ,търся климатик за стая с 1 външна стена ,тухла на 1 етаж разположение север -севроизток с дървена дограма.Външната стена е с дължина 5,1м. до 800лв.Без изолация

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,195
    #171

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Колко м3 е това помещение ,в кой град и за какво ти трябва /основно отопление или за преходните сезони/ климатика?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    6
    #172

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Стаята е 50м3 в бургас и ще се отоплява в преходните сезони .

  10. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,195
    #173

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Ето ти 2 варианта щом няма да е за основно отопление и в този бюджет:
    LG S-09AT :: Инверторни системи :: Инверторни системи :: Климатични системи :: Климатици :: Technomarket Bulgaria
    Климатик General Ash - 12UC
    или ако намериш К2У /климатик 2-ра употреба/ ,че с този бюджет е малък избора на климатик.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    26
    #174

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте,
    моля за вашето мнение за избор на климатик, за отопление и охлаждане.
    Апартаментът е стар монолит с дървена дограма с план за подмяната и с PVC. Височината на стаите са стандартни 2.65/2.70 м.
    Отоплението ще е във всекидневната от 16 м2, като порталната врата ще е затворена а лятото ще се отворя, като ще се охлажда холът и всекидневната с обща площ от 34 м2.
    Спрял съм се на следните модели:
    Panasonic CS/CU-E12NKE-3
    Sharp AY/AE-XPC12JR
    FUJITSU ASYG-12LEC
    HITACHI RAS/ RAC 35 FH6

    Моля за мнението Ви, дали посочените модели са подходящи за отопление/охлаждане на описаният случай, дали местоположението на вътрешното тяло е подходящо и кой от моделите е най-тих /подходящ при спане/?
    Ако имате други предложения, моля да споделите

    Благодаря Ви предварително!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Leo_P; 25-01-13 в 16:36.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,039
    #175

    Re: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Ами неси написал до колко пари този е мисля по добре
    Климатик Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA

    или тозо при положение че ви се занимава с кредит енергийна ефективност и ще се топли едната стая ще излезе е 300 400 лева по малко ако се върне след закупуването и си заслужава най-много
    Климатик Toshiba RAS-10SAVP-E/RAS-10SKVP-ESuperDaiseikai 6 – Климатици Русе от Виктор Електрик
    Този пост е редактиран от mystikalrs; 25-01-13 в 19:05.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    181
    #176

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Защо не преместиш вътрешното тяло срещу вратата ( на външната стена на всекидневната ). Панасоникът е добър избор според мен. За охлаждане на 2 стаи : във всекидневната може би ще е много студено, а и холът е голям...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,269
    #177

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    добре си се ориентирал за панасоника, послушай Giggio и монтирай срещу вратата за да може да духа към двете помещения.
    винаги може да отцепиш хола , и да топлиш с друго ако е нужно, все пак важно е къде стоиш повече.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    26
    #178

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Точно на тази стена има мебел-секция и се опасявам, че датчикът на климатика ще се лъже защото затопления/охладен въздух ще се отблъсква от мебелите, които са с висичина около 2 м. и така климатикът няма да достига желаната температура.
    На публикуваната схема за разположението на вътрешното тяло предполагам при охлаждане жалузите на вътрешното тяло могат да се насочат към порталната врата, която ще е отворена и така би се улеснило нахлуването на охладен въздух.
    Самата портална врата е широка 2.6 м и 2 м висока и с тези размери би било лесно да се охлажда хола.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    181
    #179

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Leo_P Виж публикацията
    Точно на тази стена има мебел-секция...
    Май нямаш голям избор. Можеш просто да го приближиш към малкия прозорец на външната стена.

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    8
    #180

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте, предстои ни закупуване на климатик и имаме нужда от съвет.
    Става въпрос за жилище. Да е за отопление и охлаждане. Ще обслужва две стаи - хол и спалня/преходна. Хол 17,53кв.м, спалня 12кв.мПрикачен файл 8292ето и схема. Височината на таваните е 2,70м. Нова 5-камерна ПВЦ дограма. Размерите на прозорците за хола около 150/200 + врата стандартна, спалня 150/200 без врата към терасата. Източно изложение. Има външна изолация от към терасата. Южната стена на спалнята е единствената външна, но с вътрешна изолация. За съжаление не се знае дебелината. Етаж 9, не последен, монолитно старо строителство. Намираме се в Пловдив. Не съм наясно каква температура искам да е в стаите. Аз обичам зимата да ми е по-топло, а лятото не обичам да ми е прекалено охладено, докато при мъжа ми е обратното, той не понася горещини и зимата обича по умерена температура, а лятото по-голяма прохлада. Може би ще гоним нещо средно като градуси. От към уреди - само ТВ и уредба. Предишните собственици имаха климатик в хола на стената горе срещу вратата на спалнята.Там мислим да поставим и нашия. На стената която е обща са двете помещения има секция около 2,20м висока. Бюджет - ограничен - около 1200лв. Надявам се да съм дала изчерпателна информация. Ще съм ви благодарна да ме насочите и към инфо за поставяне, защото на първо време ще ни трябва прекарването на тръбите /дупка си има/ понеже тече усилен основен ремонт и искаме после да няма допълнително запушване и боядисване.
    Този пост е редактиран от valia; 29-01-13 в 11:59.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 188 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе