Страница 115 от 188 ПърваПърва ... 65105113114115116117125165 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,711 до 1,725 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1711

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от jul72 Виж публикацията
    Привет, ще поискам мнение отново, но не за мен, а за мой много близък, че няма регистрация тук. Питал, мотал се нагоре надолу и стигнал до два климатика за две стаи от по 12 кв. демек маломерни в тухлена кооперация в София. Партер и първи етаж, без изолация, източно изложение с обикновена дограма. Той е фен на Фуджитцу, като и без друго се е навил на скъпи климатици 9ки LTC. Влязла му е муха /като параметри за LG H09АК имало го в ТМ/ с 5 години гаранция. Цените са си дебели, Фуджика с монтаж май е към 1900 лв., то толкова е и LG-то. Не коментирам цените, човекът иска да му топлят основно, то с това изложение .
    Надявам се, че съм дал коректна информация. Предварително благодаря. Не смея да давам препоръки за магазини и майстори, че ще си развалим приятелството, вземе да се скапат тъпите клими, затова не го адресирам до Мега или някой друг. Просто ще му посоча отговора/отговорите.
    Да се регистрира човека:rolleyes:
    Фуджицуто ще го топли без проблеми, обаче може да бодне и Toshiba 10PKVP, ако парите не са му проблем:rolleyes:

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    16
    #1712

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Явно го е бъз и не ще!
    Принципно няма ограничение в бюджета. То малко е витиевато, но 2 бона са твърда граница, то за тия клими повече .... знам ли.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    4
    #1713

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте, имам голяма нужда от помощ при избора на климатик,който ще се използва предимно за отопление на всекидневна стая в апартамент /монолитно строителство/ на 5-ти етаж /в апартамента под мен се отопляват/ в Русе. Стаята е с площ 20.5 м² и ~54 м³, две външни стени, югозападно изложение, като прозореца и балконските врати заемат 7.8 м². Дограмата е дървена, изолация няма. В помещението непрекъснато работят хладилник, телевизор и лаптоп. Очаквам да поддържам температура от около 22-24ºC, за което имам бюджет максимум до 2200 лева. Очаквам мненията Ви по въпроса. Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от mark79; 02-10-13 в 20:01.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1714

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.


  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    17
    #1715

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Madj0 Виж публикацията
    Това беше за колегата по нагоре , иначе за твоите 17 кв Даикин ги забрави не си залужава . Може да кажеш етаж , дограма , изилация и други подробности за помещението ти ? Също и желана темпратура .
    От 3-те модела дето си посочил принципно това Toshiba Ras 13 skv e2 .

    Етаж 7 от 8 , панел с външна изолация, дограма: ПВЦ със стъклопакет 4 сезона, вътрешна изолация само на външните стени (стиропор+гипсова шпакловка) другите стени са само с шпакловка, окачен таван с вата, под: естествен паркет (ама не му помня дебелината).... ами това е май.
    Сетих се за още един, но е 9-ка, така че избора ми вече е между 4 климатика
    Mitsubishi MSZ sf25ve Климатик Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE 2013


    Относно Дайкин-а, защо не струва, нали уж е от професионалната серия?

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #1716

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Madj0 благодаря за съвета. Явно ще MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE.
    Погледнах профила на Mega, но от това, което виждам разбирам, че за съжаление той работи в гр. Плевен. Ще трябва да си намеря някой, който би ми свършил работа за гр. София.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1717

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от totopz Виж публикацията
    Madj0 благодаря за съвета. Явно ще MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE.
    Погледнах профила на Mega, но от това, което виждам разбирам, че за съжаление той работи в гр. Плевен. Ще трябва да си намеря някой, който би ми свършил работа за гр. София.
    Маи си объркал моя профил със на Мега.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #1718

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от silvergreen Виж публикацията
    Етаж 7 от 8 , панел с външна изолация, дограма: ПВЦ със стъклопакет 4 сезона, вътрешна изолация само на външните стени (стиропор+гипсова шпакловка) другите стени са само с шпакловка, окачен таван с вата, под: естествен паркет (ама не му помня дебелината).... ами това е май.
    Сетих се за още един, но е 9-ка, така че избора ми вече е между 4 климатика
    Mitsubishi MSZ sf25ve Климатик Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE 2013


    Относно Дайкин-а, защо не струва, нали уж е от професионалната серия?
    Защо не погледнеш и този: LG CS12AQ
    Aleksandars одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #1719

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    VeleV.Klima прав си. Май наистина съм гледал твоя профил. Нещо хич ме няма тези дни...страшно съм разсеян.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1720

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от totopz Виж публикацията
    Явно ще MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE.
    Климатика е много добър, обаче в София, ако искаш да ти поддържа и в коридора високи градуси ще му дайде в повече, при ниски външни. Иначе се произвежда в Тайланд.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #1721

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    pilot някога напред в бъдещето мисля да сложа врати и тогава коридорът няма да се грее. За това сега ми се иска да не взимам много голям климатик, за да не ми дойде голям когато сложа врати. Пък щом MSZ-FH35VE ще се затормозява само в най-студените дни мисля, че няма да е голям проблем.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1722

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от totopz Виж публикацията
    pilot някога напред в бъдещето мисля да сложа врати и тогава коридорът няма да се грее. За това сега ми се иска да не взимам много голям климатик, за да не ми дойде голям когато сложа врати. Пък щом MSZ-FH35VE ще се затормозява само в най-студените дни мисля, че няма да е голям проблем.
    Щом ще слагаш врати.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    96
    #1723

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Искам да попитам този Климатик Hitachi RAK35PPA/RAC35WPA дали си струва парите в диапазон 1200лв!!

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1724

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Бива.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    56
    #1725

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте,
    За един неук варненец какво бихте препоръчали - 20 м2, север, ПВЦ, една външна изолирана стена, 4 ет. от 16 етажа. Мислех си за следните модели:
    - Дайкин - FTXs20K - дават го професионален - около 1800 лв - ММС – климатици и климатична техника Дайкин, Daikin air conditioning, Daikin air conditioners
    - Дайкин - Подов - FVXS25F - стария модел - за около 2000 лв с монтажа - ММС – климатици и климатична техника Дайкин, Daikin air conditioning, Daikin air conditioners
    - Митсубиши - MSZ-SF25VE - 1460 lw -http://climacom.com/files/documents/...F_za_site_.pdf - този е на промоция в момента и е намален с 300 лв.

    Други предложения са добре дошли. Ще се ползва предимно за отопление.

    Благодаря предварително.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе