Страница 105 от 188 ПърваПърва ... 5595103104105106107115155 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,561 до 1,575 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    3
    #1561

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Аха разбирам, т.е ще се върже доста скъпо.
    Поне се връщам на първия вариант да избера климатик за всекидневната -> насочил съм се към DAIKIN, FUJITSU. Кой модел бихте ми препоръчали, може и друга марка ако смятате че е по-удачно. Обмислях вариант да отварям вратата та да отоплявам и коридора, пък детската ще я отоплявам с конвектор засега.

  2.  
     
  3. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #1562

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Този пост е редактиран от justify; 14-09-13 в 14:50. Причина: неопзволен рекламен линк съвпадащ с името на интернет страница!Тагвайте си линковете без имена на страници и фирми!

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1563

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Като гледам кашоните на фотото тия клими не са баш нови. При новите кашоните не са залепени със скоч ама то в продавалник какво може да очакваш.
    aruba_man одобрява това.

  5. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #1564

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Аз му писах за една 18-ка подова, Fujitsu, дава ги за 1650 лева:

    Ето отговора му: ИМАМЕ 12 14КА И 24 В МОМЕНТА 18КА НЯМАМЕ НИЕ ГИ ВНАСЯМЕ КЛИМАТИЦИТЕ СА С НАРУШЕНИ ОПАКОВКИ ИЛИ С ЛЕКИ КОЗМЕТИЧНИ ДЕФЕКТИ НОВИ С ГАРАНЦИЯ 3 ГОДИНИ

    За тези пари няма как да е като в магазина, но поне са нови.

    Имаше и едно Mitsubishi Heavy, за 2 бона, с 25 и 35 вътрешни тела, в София, чисто ново, но са го купили.


    Този пост е редактиран от aruba_man; 13-09-13 в 23:23.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1565

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Хе, Велев... ти още малко и гаранция ще им поискаш

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1566

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Да гаранция франция та чак 3 години само един телефон даден. Ама явно има лакоми шарани за далаверата.:banghead:

  8.  
     
  9. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #1567

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Така викате дявола. Аз като купувам, никога не се съмнявам в намеренията на продавача или в състоянието на стоката и всичко е точно!

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1568

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Аз и от магазина като си купувам, не се съмнявам в добродетелите на продавача. Ама си искам гаранцията

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    7
    #1569

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Привет на всички! Питането ми е за климатик,който ще трябва да се справя с отопление и охлаждане на варненска дневна,около 25м2(с тенденция да се усвои терасата,която е около 4,5м2,височина - 2.6м),югоизточна,в жилище тип ново строителство. Дневната е остъклена с ПВЦ дограма с двоен стъклопакет(около 4м2 прозорци),с изолация. Външната стена е само юг/югоизток. В самото помещение е наредена кухня с уреди(стария климатик е бил монтиран на около 2м от хладилника ако има значение),както и телевизор от нов тип плазмен или лцд. Изискванията за климатика са: да топли; да работи незабележимо тоест тихо,да обира що годе евентуалните миризми от кухнята; да е максимално ефективен. Бюджет нарочно няма да споменавам,тъй като ми се ще да получа инфо за най-доброто решение за случая и най-доброто съотношение цена качество(две различни понятия!). Гледал съм,чел съм,имам и лични впечатления от две машини вкъщи,но ми се ще да не давам засега пристрастия към която и да е марка,за да могат съветващите да не се влияят от това.
    Предварително благодаря за съветите! Ако нещо съм пропуснал казвайте да добавям.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,837
    #1570

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    liolioto, щом искате машината да има ефект върху въздуха в помещението, избора Ви трябва да бъде насочен към модели с плазмен филтър. Като такива, може да обърнете внимание на - Toshiba RAS-13SKVP2-E Super Daiseikai 6, Toshiba RAS-13PKVP2-E Super Daiseikai 5, Toshiba RAS-B13N3KVP-E Super Daiseikai 6.5, Mitsubishi MSZ-FH35VE, LG Athena H12AK Inverter V, General Fujitsu ASHG12LTCA (този модел няма плазмен филтър, но отговаря на другите Ваши условия).
    Mega одобрява това.

  13. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    7
    #1571

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Благодаря за мнението Aleksandars. В този раздел прочетох първите 60страници,после го почнах от края и натам,но никъде не видях мнения за Тошиба JDR 281. За NDR1 се намират тук там. Неслучайно ми се ще да е нещо наистина добро - аз го приемам като дългосрочна инвестиция затова и бюджета не е на първо място(не че е неограничен,просто приоритетите са други). Като цяло съм се спрял на 3-4 модела,които са: Тошиба JDR 281/221 281NDR1 ; Митцубиши ZW280; Daikin S28MTHXS; Daikin AN28NRS Ururu Sarara. Дайкините чета,че често размразяват,но в тези модела ме привлича факта,че въздушния поток се разпределя в 4 посоки,което е предпоставка за доста равномерно затопляне. А и Уруру Сарара чета,че са най-доброто в климатичната техника(едва ли всички са съгласни с това,давам си сметка). Митсубиши знам,че са най-тихи,а и дадения модел е добър и икономичен. Тошибите...всъщност те са ми фаворита(само не съм убеден,че 22-та ще ми е достатъчна - винаги се презапасявам). Най-добро управление на компресорите май те правят(може и да греша)...най-нисък минимум,добър оптимал. Вече за класите - не мисля,че едно гласово управление си заслужава да се заплаща(май само това е разликата между NDR i JDR). Ако обаче има и нещо друго,заради което си струва бих се навил и на него. А и имам една RAS 251 вкъщи,която е точно в изискванията ми,само дето няма плазмен филтър...незабележима машина и в същото време много ефективна - 3 зими никакъв проблем,едната от които 2011-та.РАзбира се монтирана е в по-малко помещение,което е добре изолирано. Много тих също така,което в сравнение с Фуджицу-то,което имам в спалнята е друга класа. Хем Фуджито е по-голям(12-ка)...но просто управлението на Тошибата е много по-добро. Да вметна само,че Тошибата е 100 волтова,демек японска. С това не ми се ще да правя компромиси.Та така...исках и други потребители да дадат мнение преди да изкажа предпочитанията си,но ме сърбяха пръстите и се реших да драсна. Разбира се,че може и да не съм прав за всичко,а и въпреки гореописаното съм отворен и за други предложения,все пак ми се ще и да получа мнение за най-добро съотношение качество-цена.
    Благодаря!


  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,837
    #1572

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Щом искате японско качество...Toshiba RAS-402NDR1, Toshiba RAS-401JDR, National CS-400CXR2, Daikin S40MTRXP...
    Kasap одобрява това.

  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    7
    #1573

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Благодаря отново за отговора! А имате ли някакви отзиви/информация за посочените от мен модели? И означава ли това,че те не са японски? Въпросът ми е свързан с това,че Тошибите са доста големи като че ли за помещението,Дайкина също(а при него не знам дали е възможна работа на толкова ниска консумация,колкото Тошиба),а National-а не го намирам по Варненските магазини/сайтове. От Тошиба 281 JDR и Митсубиши ZW280 кой е по-добрия вариант в моя случай?
    Поздрави!

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1574

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Тези моодели които вие давате ще са малки за помещението след като добавите терасата към обема на стаята. Затова Александър ти е предложил тези модели.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,837
    #1575

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Избора е на кантар - която и от двете машини да си вземете, няма да сбъркате. Само да не сбъркате фирмата от която ще си го закупите...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе