Страница 113 от 188 ПърваПърва ... 63103111112113114115123163 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,681 до 1,695 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #1681

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    totopz, Модела е добър, другото е за оглед на място.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #1682

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Mega, благодаря за мнението.

    Само още едно нещо забравих да спомена сред важните неща - иска ми се за моделът който избера да има резервни части. Какво имам в предвид - ако след 5-6 години се развали или счупи нещо да може да се поправи/замени, а да не се наложе да заменям целия климатик.

    Ако се спра на този модел Mitsubishi как да се ориентирам от кой да го взема и по-скоро кой да ми го монтира. Може ли да попадна на кофти майстори, които да оплескат нещата при монтажа и след това да имам проблеми? Като цяло за климатик как се избира фирма, на която човек може да се довери и която ще се отнесе отговорно с монтажа?

    Последните месеци малко си напатих от майстори и сега корем ме свива като се замисля как някой може ми претупа монтажа на климатика.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #1683

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Да, монтажа е много важен. Прочети внимателно из форума и ще се ориентираш за всички въпроси зададени по-горе. Не си казал от къде си?

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #1684

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    От София съм и климатикът ми трябва за София.
    Само да намеря малко свободно време ще зачета форума и се надявам да ми се изяснят нещата.

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1685

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    @totopz, ако имаш късмет това бижу да е налично ще се радваш на прекрасен климатик от топ моделите на МЕ.
    Успех!

    edit: Сега забелязах, че пише за транспортен дефект. Но ако е на външното тяло и е някаква изкривена ламарина си струва да му се отдели внимание.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #1686

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    gnf разгледах какво пише за модела, който пишеш. Изглежда много добре и има прилично количество екстри. Но ме притесняват 3 неща:
    - За отопление пише 0.6-3.6-7.7 kw. 0.6 kw няма ли да са ми много когато вече е достигната температурата? Изгледа им, че този климатик е за малко по-големи помещения.
    - Не съм сигурен, но останах с впечатление, че дистанционното му управление е на японски. Няма лошо, сигурно има превод, но си мисля, че ще ме дразни.
    - Някъде зачетох, че тези климатици работят на 110V. Ако е така побългаряването, за да върви при нас не ми се нрави.

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1687

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    @totopz,

    1. МЕ на 220 волта е с по-висок минимум от МЕ на 100 волта. Когато паднат температурите под 0, при правилно оразмеряване машината работи през повечето време около номинала си. Само през Пролет и Есен има вероятност да пада до минималната отдавана мощност.
    2. Да, ДУ е на японски. След 2-3 седмици редовно ръчкане се свиква и няма да те дразни, както в началото.
    3. На 100 волта е и не се побългарява, а се въвежда в норми, за да работи коректно.
    Този пост е редактиран от gnf; 01-10-13 в 22:40.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #1688

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    gnf, прав си за минимума на MSZ-FH35VE. Не знам аз защо съм останал с впечатление, че когато се достигне желаната температура консумацията пада до 0.3 - 0.6 kw. В такъв случай 1 kw непрекъснато не е ли много? По груби сметки ако непрекъснато харчи 1 kw на месец излиза към 130 лв. а това излиза, че ще е в най-добрия случай.

    От това, което порчетох и което разбрах за себе си ще обобщя нещата, които предлагат двата модела MSZ-FH35VE и ZW280:

    MSZ-FH35VE:
    + Има сензор следящ температурата на пода (може би и на други места в стаята - не го разбрах този сензор какво точно мери)
    + Може да се настрои да следи автоматично къде се намирам и да не духа в мен
    + Може да се пусне да духа в някакъв режим симулиращ полъх на вятър
    + Има седмичен таймер
    + Сензор следящ за присъствие, който намалява температурата с 1 градус, когато няма никой в стаята (честно казано от тази екстра май няма много смисъл)
    + Някъде четох, че може да се използва кредит енергийна ефективност и така цената ще е някъде около 65% от цената на ZW280
    - Не знам с какво MSZ-FH35VE е по-лош от ZW280. Може би харчи повече ток

    ZW280:
    + Има сензор следящ температурата на пода
    + Може да се настрои да следи автоматично къде се намирам и да не духа в мен
    + Може да се пусне да духа в някакъв режим симулиращ полъх на вятър
    + Има седмичен таймер
    + Сензор следящ за присъствие, който намалява температурата с 1 градус, когато няма никой в стаята
    + Генератор на кислород (това не го знам точно как работи, но ако внася пресен въздух в стаята си е бая голяма екстра)
    + Показва някакви градуси на вътрешното тяло (това ми се струва много яко)
    - Дистанционно на японски (може би се свиква бързо, но на мен лично ще ми вади очите всеки път като го взема в ръка)
    - Работи на 100V и трябва нещо да му се прави/настройва, за да работи на 220V (понеже не ми е ясно какво му се прави или настройва ми се струва мен лично ме е страх)

    С две думи като изключим кислорода и някои технически детайли, които не разбирам клоня към MSZ-FH35VE. Ще се радвам да ме поправите, ако пропускам нещо.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #1689

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Кредит ЕЕ може да се използва само за машини произведени за нашия пазар и одобрени от REECL.

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1690

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    харчи 1кв.,ама не виждаш колко отдава и че е за голяма кубатура

  13. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1691

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Мощностите са, както следва: Минимум - 0,600kW; Номинал - 3,6kW; Максимум - 7,7kW (отдаване) и съответно Минимум - 0,090kW; Номинал - 0,630kW; Максимум - 1,980kW (консумиране), това са стойности при 7о външна температура и зададени 20о вътре в стаята.
    По-ефикасно нещо от проветряване на стаята за 5-10 минути с отваряне на прозореца няма. И двата модела имат сензор за следене на температурата на пода и стените. ДУ ще ти е в ръцете първите няколко седмици, докато го разучиш, след това почти не се ползва. Както споменах, за да работи климатизатора в норми към него се включва трансформатор. Това е като да се сложи траф на 12 волтовите лунички в банята, само че на този при климатика мощностите и ампеража са по-големи. За твое успокоение, във форума не е съм чел да е имало нещастен случай или инцидент в тази насока.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #1692

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    gnf, много съм зле. Аз съм гледал стойностите за отдаване и мислех, че те са за консумацията. Сега вече ми се избистриха нещата.

    Относно трансформатора - къде се слага? В смисъл някъде покрай външното тяло или вътре в стаята. Питам защото съм си прекарал един контакт горе на стената там където трябва да има климатик и ако вътре трябва да се слага трансформатор ще е грозно. И още нещо - при това трансформиране от 220 на 100 волта си мисля, че има някакви загуби. Накрая като се тегли чертата ще има ли полза от по-скъпия модел? Но като цяло колкото и да са добри отзивите за 100 волтовите климатици идеята за подобни приспособления ме плаши. Да беше на някой евтин климатик нямасе да ми пука, но да купя климатик за 3000 лв. и да трябва да го приспособявам ми се струва кофти решение. Разбира се за вас хората, които се занимавате с климатична техника сигурно това е нещо нормално и се смеете на недоверчиви хора като мен, но който не знае се страхува.
    mirandi одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1693

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    нещастни случаи е имало......моя траф го насраха пилета.......................спокойно колега-кадърен майстор и монтаж и зимата ще се чудиш на акъла на хората,които не четат форума и не се вслушват в думите на корифеите и патилите като нас.

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1694

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Трансформатора в повечето случаи се монтира в близост до външното тяло. Нормално е да има загуби от него, но те са незначителни и в рамките на приемливото.

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    7
    #1695

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравеите моля за помощ рредлагат ми два климатика :General Fujitsu ASHG12LUCA и Mitsubishi MSZ-SF35VE~MUZ-SF35VEH.Стаята ми е 17 квадрата (47 кубика)среден апартамент една външна стена .Мисълта ми е кои от двата е по добър?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе