Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 3 от 178 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #31

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Цитат Първоначално публикувано от Zhivko Georgiev Виж публикацията
    Като ги сложа на макс вдига до към 22 много рядко когато е до максимум -5 навън. Също така двата адакса са само в голямата, а в малката има трети, който е 2 кв. Положението никак не е розово както се казва...
    Вземай Нокрията и като събереш след време пари, ще сложиш една 9-ка в кухнята, че с тези 8 киловата конвектори в 44кв.
    П.С.Въпросното Мицубиши я му виж вътрешното и максимума на топло, а после виж на Нокрията.
    mirandi одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    26
    #32

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Взимам нокрията и това е... Ако не друго лятото ще ми е хладно

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #33

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    С един климатик ще ти е некомфортно в 44 квадрата, ще има много духане, много шум, много обороти. Или вземи една машина пък включвай и конвекторите когато е много студено, по-нататък си взимаш още един климатик и си готов. Най-добрият вариант е две 12-ки.
    mirandi одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    71
    #34

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Цитат Първоначално публикувано от Zhivko Georgiev Виж публикацията
    Всъщност това е модела, объркал съм една буква:
    Климатик MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 45ZJP-S

    Утре реално съм решил да подам документи за КЕЕ за Нокрията, но все пак исках да питам и за този, защото не изглежда да е лош избор. За 38 кв. го дават и е с 350 лева по-евтин, супер тих и икономичен.
    Мдаааам, сбъркал си някоя и друга буква, цифра ... както и да е, SRK/C 45 ZMP-S или SRK/C 45 ZJP-S няма да ти свършат работа. Трябва ти поне 1 kW отгоре на 45-цата ...
    Макар, че ако става випрос за 38 квадрата .... с напъни може и да стане работата ... но гаранция Франция.
    И нещо интересно : климатиците се избират според кубатурата на помещението, не според квадратурата.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    6
    #35

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    А защо да не погледнеш К2У? Аз съм с Тошиби RAS 285 PDR и RAS 225 PDR в 48 кв.м./ 125 куб.м. хол в къща с три външни стени. Е, има външна изолация 5см. стиропор и вътре е с 2.5см. минерална вата под дървена ламперия, но има и 4 прозореца( 2.80/1.50, 2/1.50, 2бр. 1.50/1.50). Еми поддържат колкото има задам (пробвал съм ги на 23 максимум в студовете) и не духат особенно силно - все пак са в най-отдалечените места от обичайното пребиваване, и почти не се чуват. 2150лв. инвестиция с 3 г. гаранция и включен монтаж. Благодаря много на небезизвестния тук Сашо за помощта при избора и след това също!!! Така че и това е вариант, поместващ се в лимита и наистина с две клими ще е по-комфортно.
    Успех в избора...........

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    26
    #36

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Днес сложих Нокрия. Още е топло навън и не мога да я пробвам, но вдигнах 24 градуса при 10 отвън сега имам друг казус - в другата стая имам маслен радиатор 2 кв, който е делонги и реално съм много доволен. Все пак от гледна точка на икономия, мисля единия конвекторен Адакс, който беше в стаята на Нокрията да го сложа на мястото на масления радиатор. Какво мислите? Цялата работа е, че чувам от разни колеги, че маслените харчили много...
    Този пост е редактиран от Zhivko Georgiev; 04-11-13 в 23:06.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #37

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Наистина много харчат.За 8 часа работа в 14 м2 при външна темп. 8гр. настроен да поддържа 23 гр. изпапа 9 kw.Не ми се мисли ако навън е -5гр. колко ще изяде.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #38

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Цитат Първоначално публикувано от Zhivko Georgiev Виж публикацията
    Цялата работа е, че чувам от разни колеги, че маслените харчили много...
    Еми има един закон за запазване на енергията. Та в твоя случай една електрическа енергия се преобразува в топлинна, освен ако масления ти радиатор не свети или се движи из стаята.
    Та колкото харчи толкова и топлина влиза. При Адакса е същата работа.
    Там по-скоро работата е да може да ти държи точна температура, а не да ти играе температурата нагоре надолу.Един вид да изключва в точния момент.
    zzz, zxc0 и mirandi харесват това.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #39

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Ха ха ха....- това с радиатора ми хареса!КПД на радиатор,духалка,конвектор и печка ЕЛВА(ДИАНА) е еднакво!Разликата е в КОМФОРТА.
    mirandi одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    26
    #40

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Еми мерси. Реално за моя маслен радиатор давах едно време към 300 лева и той също така има автоматично регулиране на температурата и циферблат с настройка на точната температура... Дори има и дистанционно и легнал може да си го командва човек Явно излиза, че няма смислъл да си отварям работа и да дупча по стените. Ще ги пусна тези двата от хола в продавалник, за да избия някой лев от нокрията Те и двата са от най-скъпите адакси и какви ли не щуротий по тях...

  13. Junior Member Аватара на steffan
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    110
    #41

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Маслените радиатори ги ползват доста в *****,защото не се влиаят от външната температура,пожаро безопасни,за разлика от печките с нажежаеми реотани и са безшумни.В семейството миналата зима взехме от варненските (забравих им името,правят и бойлери) за 130-140лв .2.5kW е в стая 24м2 умирахме от студ миналата зима с ПВЦ дограма и външна изолация от 6см стиропор и за януари и февруари сметките ни за ток бяха по 250-270лв (без бойлер сме,с централна топла вода).Тази зима ще сложим една 12-ка мидея за 900лв да му помага ,че масления освен да смуче ток в промишлени количества нищо друго не върши

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #42

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Не си даваи парите за тая мидея ... Даи още малко и си вземи нещо което ще те топли за макс 60 лв месечно ...
    AC_From_Hell и mirandi харесват това.

  16. Junior Member Аватара на steffan
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    110
    #43

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Цитат Първоначално публикувано от Madj0 Виж публикацията
    Не си даваи парите за тая мидея ... Даи още малко и си вземи нещо което ще те топли за макс 60 лв месечно ...
    Става дума за Midea Gold (жълти).За тях лошо не съм чул/чел .Ти си първия,но нямам възможност за по-скъп климатик за това ще рискувам с него

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #44

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Цитат Първоначално публикувано от steffan Виж публикацията
    Маслените радиатори ги ползват доста в *****,защото не се влиаят от външната температура,пожаро безопасни,за разлика от печките с нажежаеми реотани и са безшумни.
    Това сериозно ли го мислиш, защото аз не мисля така, особено след два пожара от маслени радиатори. Единият пожар беше вкъщи, а другият в служебната ми стая.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #45

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Цитат Първоначално публикувано от steffan Виж публикацията
    Става дума за Midea Gold (жълти).За тях лошо не съм чул/чел .Ти си първия,но нямам възможност за по-скъп климатик за това ще рискувам с него
    Не знам от кои град си но може да се насочиш към японче втора употреба ... примерно това
    HITACHI RAS-E28S
    Отоплителна мощност : 3.6 kW / 0.5 ~ 7.6 /
    Консумация : 570 W / 65 ~ 1965 /
    COP 6.32 /коефициент на енергийна ефективност/
    Параметри на климатика при 2°C външна температура :
    Отоплителна мощност : 5.5 kW


    Консумация : 1740 W


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 178 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе