Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 15 от 178 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #211

    Отговор: Помощ при избор на климатик за целогодишно ползване 23 кв.м. до 1900лв.

    Ти например не, ама в тоя форум подобни истории се въртят... Да не говорим и за разликите в помещенията...

    Както и да е, нека спрем със спама в темата на човека

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    38
    #212

    Отговор: Помощ за избор на климатик за 35кв

    Какво според вас като нов климатик би се справило с това помещение
    Този пост е редактиран от oppaaa; 06-01-14 в 22:16.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #213

    Отговор: Помощ за избор на климатик за 35кв

    Цитат Първоначално публикувано от oppaaa Виж публикацията
    Да разбирам ли,че за тези пари няма инвертор който да ме стопли
    Има. Втора цедка /к2у/.
    mirandi одобрява това.

  5. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #214

    Отговор: Помощ за избор на климатик за 35кв

    Цитат Първоначално публикувано от oppaaa Виж публикацията
    Какво според вас като нов климатик би се справило с това помещение
    Ето това или това
    Този пост е редактиран от mirandi; 06-01-14 в 22:52.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #215

    Отговор: Помощ за избор на климатик за 35кв

    Виж мненията на:
    Виж профила: emil5koff - SetCombG.com Forums
    той има Daikin FTXN 50 в 38 м2

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    13
    #216

    Отговор: Помощ при избор на климатик за целогодишно ползване 23 кв.м. до 1900лв.

    Такааа ... моят Тошо вече е монтиран. Щях да получа 1-2 сърдечни удъра, когато видях как момчетата лягат на перваза с 2/3 от тялото навън, но .. всички надвам се сме доволни от взаимоотношенията си.

    Мога да споделя няколко първи впечатления и по-ванотото - едно питане тъй като радостта ми беше кратка.

    След монтажа напичиха Тошо на 30 градуса и на макс вентилатор. Казаха ми да го задържа така за 1/2 час да се раздвижи добре фреона. Естествено стаята на втората минута беше баня .. след около 1/2 час климатика сам спря си спря перката и спря да духа. Реших, че е подходящ момента да настроя часовника на дистанционното, но от зададения бутон (в който се бърка с писец на химикалка) цифрите не мигаха. Реших да извадя батериите. Сложих ги и настроих часа. През това време климатика беше включен, но не духаше. Реших да проверя какво става и отново вдигнах градусите (стаята беше изтинала) и вентилатора. Нищо! Климатика не пожела да завърти вентилатора. Пробвах на Ауто .. там на 22 градуса отново не духаше. Проработи на режим сушене, но с по-малка струя въздух.

    Имате ли някаква идея аз ли съм сгафил нещо или изтеглих късата клечка още в началото на съжителството ни с Тошо?

    Пак искам да напомня, че с климатик до сега не съм си имал вземане даване.

    Като стана дума за впечатления .. климатика действително пука. Отдавам го на високата първоначална температура, но и след това от време на време се обаждаше. Освен това при функцията swing при всяко движение се чува мърдането на въздуховодите. Това определено не ми хареса. В офиса имам един подов Дайкин, който по цял ден си мърда, аз дори не разбирам при пълна тишина, че работи. Приоритета ми беше икономия и не мога да се оплаквам много от останалите неща, но това за swing функцията действително дразни.

    При монтажа щеше да се използва 2.5 метра тръбен път, но помолих момчетата да го завишат с метър, заради мнението на dodo_pv. Въпреки това се чува при пълна тишина се чува звук като от варене. Не знам нормално ли е - хубаво или лошо е, но на мен лично това не ми пречи - ако остане със същите децибели.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    19
    #217

    Отговор: Помощ за избор на климатик за 35кв

    Здравейте,

    На мен също ми предстои да закупя климатик за хола/кухнята, а по-нататък и за спалните и моля да ме насочите в избора.

    Сградата е ново строителство, санирано, с ПВЦ дограма, а апартамента се намира на 2-ри етаж (среден от всякъде). Първо ще купувам климатик за хола, който е хол с кухня с квадратура около 29-30 квадрата (2,60 височина на стаята). Изложението е източно, и има два големи прозореца, които заемат 2/3 от стената.

    Мисля да го ползвам както за отопление, така и за охлаждане лятото, но отоплението е с приоритет.

    Относно бюджета, надявам се да намеря нещо добро до около 1,500 лв., понеже ще трябва да купувам и още един климатик за спалнята (15 кв.м., запад).

    Благодаря предварително.
    Този пост е редактиран от milton; 07-01-14 в 13:54.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #218

    Отговор: Помощ при избор на климатик за целогодишно ползване 23 кв.м. до 1900лв.

    поддържа ли зададена температура ? иначе и при мен пука и клапата при swing бръмчи това е нормалната работа на климатика
    Този пост е редактиран от imegogo; 07-01-14 в 14:38.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    13
    #219

    Отговор: Помощ при избор на климатик за целогодишно ползване 23 кв.м. до 1900лв.

    Нямам термометър в нас за да видя дали е достигнал и поддържа зададената температура, но след качествено проветряване така и не тръгна да топли.

    Предполагам, че или аз съм сътворил някоя беля или с ТОШО започваме зле съквартирантсвото си. Дано съм аз, че ако нещо с климатика не е наред ... ще ми се дореве. Тъкмо се настроих, че похарчил парите епопеята приключва и .. ново 20.


    Това за пукането .. да речем, че може да не са го разбрали при тестове, но за swing ... е без коментар. Не съм много придерчив, но за тази цена не би ли следвало да не скърца. Вътрешното тяло е красиво (ако тази дума може да се ползва за климатик), но когато се включва и изключва пада едно скърцане докато се отвори и затвори. ELITE имах в стария офис и там не съм го чул за момент (вярно, че идваха през месец за други проблеми). Друго, което забелязах е - няма индикация на къде са насочени въздуховодите. Някак с налучкване става промяната на въздушната струя.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #220

    Отговор: Помощ при избор на климатик за целогодишно ползване 23 кв.м. до 1900лв.

    изключи го и после го издърпай от контакта за 10 минути и пак го включи
    estqwerty одобрява това.

  13. Banned
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    223
    #221

    Отговор: Помощ при избор на климатик за целогодишно ползване 23 кв.м. до 1900лв.

    батериите на Тошиба са чудесни, ама за климите не се сещам кой го е казал
    estqwerty, Frigo и mirandi харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,195
    #222

    Отговор: Помощ при избор на климатик за целогодишно ползване 23 кв.м. до 1900лв.

    Цитат Първоначално публикувано от imegogo Виж публикацията
    изключи го и после го издърпай от контакта за 10 минути и пак го включи

    После го нагласи на топло задай му желаната от теб темп. сложи вентилатора на AUTO и скрии дистанционното докато не прочетеш упътването на машината.
    mirandi одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    52
    #223

    Отговор: Помощ при избор на климатик за целогодишно ползване 23 кв.м. до 1900лв.

    Качи снимки, може нещо да те посъветват "специалистите"

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    36
    #224

    Отговор: Помощ за избор на климатик за 35кв

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    Виж мненията на:
    Виж профила: emil5koff - SetCombG.com Forums
    той има Daikin FTXN 50 в 38 м2
    Съдейки по някои от горните постове, направо да ме ожали човек, че съм си купил Дайкин и то точно този модел!Сигурно съм изключителен късметлия, защото климатикът си топли много добре, при това и в дните с мъгла.За да съм полезен по темата, ето малко снимки на отопляваното помещение (защрихованото на схемата). Дългата стена е външна, без изолация.Големият прозорец е към неостъклена тераса. Дограмата е дървена, двойна, много добре изработена.Изложението е югоизток.Етажът е втори, като под мен и над мен също се отоплява с климатици.Всичко това пиша за да може питащия да прецени условията в които се експлоатира машината.Твърдя, че това помещение, Daikin FTXN 50 L, го отоплява без проблем.
    DSC_0041.jpgDSC_0039.jpgDSC_0040.jpgDSC_0035.jpg
    estqwerty одобрява това.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #225

    Отговор: Помощ при избор на климатик за целогодишно ползване 23 кв.м. до 1900лв.

    Цитат Първоначално публикувано от kaki Виж публикацията
    батериите на Тошиба са чудесни, ама за климите не се сещам кой го е казал
    По голяма простотия не бях чувал скоро...
    estqwerty, emil13, DUNDURMA и 5 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 178 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе