Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 65 от 178 ПърваПърва ... 1555636465666775115 ... ПоследноПоследно
Резултати от 961 до 975 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    48
    #961

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    KaHa
    Този го слагаш в малката стая: Климатик General ASHG09LMCA/AOHG09LMCA
    а този в голямата : Климатик General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA

    Успех!!!
    Здравейте и сърдечни благодарности за отговора и споделеното предложение.

    Ще ми позволите ли един, два уточняващи въпроса?

    Стори ми се, че във форума се дискутира понякога теглото на вътрешното и външното тела, струва ми се като показател за определени качества на топлообменниците?

    Пуснах си някакво сравнение на няколко от предложените от участниците във форума предложения за модели и ми направи впечатление, че ASHG12LMCA/AOHG12LMCA е най-лек от всички?

    Примерно:
    ASHG12LMCA/AOHG12LMCA - 8,5 кг./26 кг.
    LG P12RK Libero-R - 9 кг./28 кг.
    LG D12AK Libero-R - 11 кг./32,3 кг.
    Toshiba RAS-137SKV-E5 - 9 кг./33 кг.

    Мисля, че подобна картина се очертаваше и при съпоставка на малките машини.

    Предвид задачата, за която се търсят машините - охлаждане, а отоплението е вторична функция, нужно ли е да отчитам теглото като фактор при избора си?

    И ако може още един въпрос - при сравнението виждам, че
    ASHG12LMCA/AOHG12LMCA го дават подходящ за отопление до 65 куб. м., докато примерно Toshiba RAS-137SKV-E5 - до 75 куб. м. Грубо изчисление показва, че при мен дневния тракт е около 77 куб. м. а съм чувал, че за каквото и да се предвижда климатика е хубаво капацитета му леко да надскача кубатурата, за която ще се ползва?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #962

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    всеки ще ти свърши работа за охлаждане ,само да не ти хрумне в последствие да използваш примерно 12ЛМС за отопление на 77 кубика

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #963

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от KaHa Виж публикацията

    И ако може още един въпрос - при сравнението виждам, че
    ASHG12LMCA/AOHG12LMCA го дават подходящ за отопление до 65 куб. м., докато примерно Toshiba RAS-137SKV-E5 - до 75 куб. м. Грубо изчисление показва, че при мен дневния тракт е около 77 куб. м. а съм чувал, че за каквото и да се предвижда климатика е хубаво капацитета му леко да надскача кубатурата, за която ще се ползва?
    За отопление на 77м3 ти трябват 6кВт номинална мощност, а не максимална. Повечето от тия машини нямат 6кВт макс. Нито една от тях няма да става за отопление, но ти нали търсеше машини за охлаждане.
    KaHa одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    48
    #964

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    За отопление на 77м3 ти трябват 6кВт номинална мощност, а не максимална. Повечето от тия машини нямат 6кВт макс. Нито една от тях няма да става за отопление, но ти нали търсеше машини за охлаждане.
    Така е. Няма промяна в задачата: Основна функция - охлаждане. Ако е за отопление - слино вторична задача, единствено преди и след парното. Питането ми от #961 е основно заради теглото на вътрешното и външното тяло. Подразбирам, че е фактор, който има значение. Независимо от задачата?

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #965

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    по принцип повече МАТРЯЛ по-качествена и издръжлива машина,ма вземи го да става и за топло,че да не се ядосваш после на себе си-всичко става.
    Mega и KaHa харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    48
    #966

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    по принцип повече МАТРЯЛ по-качествена и издръжлива машина,ма вземи го да става и за топло,че да не се ядосваш после на себе си-всичко става.
    Зная приблизително колко градуса правя с парното зимъска и при наличието на индивидуален топломер в апартамента каква е годишната ми сметка, с която захлебвам Топлофикация София.

    Отопление с климатик - да, при определени условия. И преди климатиците за 6К или 7К и нагоре - адекватната термоизолация, дограма и стъклопакет. За момента мисля да си спестя финансово-счетоводния анализ за колко години ще се изплати "инвестиция" за едно 10 до 15 000 лв.
    Този пост е редактиран от KaHa; 07-04-14 в 17:42.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #967

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    уважавам решението,но ако не е тайна колко плащаш и за каква кбатура

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    48
    #968

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    уважавам решението,но ако не е тайна колко плащаш и за каква кбатура
    Чиста жилищна площ между вътрешна страна входна врата до вътрешна страна на балконска врата - 60 км. м., в т.ч. баня+WC от приблизително 3,9 кв.м. Кубатурата трябва да идва 156 куб. м.

    Ново строителство, хоризонтална топлофикационна инфраструктура, индивидуален топломер на всеки апартамент.

    Силно приблизително през отоплителния сезон се поддържа някъде около 22 гр. Да речем, че реалността е между 19 г. и 24 гр. Иначе си ходя облечен с домашни дънки и домашни недебели пуловери.

    Годишна сметка за Топлофикация София - отопление+подгряване на топла вода, от изравнителна сметка до изравнителна сметка между 750 и 860 лв. Наблюдения върху осем годишен период. Не съм правил разбивка само за подгряване на топла вода + само за отопление, но имам някаква ориентировъчна идея колко е средно сметката за подгряване само на топла вода. Имам ориентировъчна идея колко е и средната сметка за ток за последната една година.

    Да, ако Дайсейкай или Нокрия или УРУРУ последно поколение могат да ми дадат сметка за ток за отопление на въпросните 156 куб.м. около 40, 50 до 60 лв. при режим 24/7 за целия отоплителен сезон... Могат ли? Защото от 60 или 70 лв. и нагоре...
    Този пост е редактиран от KaHa; 07-04-14 в 18:16.

  11. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    4
    #969

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте. Търся си климатик само за охлаждане(зимата съм на парно). Става въпрос за спалня 12 м2. 1 външна стена с външна изолация(фибран).
    Моля да ме насочите към подходящия за мен климатик и евентуално фирма от която да го закупя от гр.Варна. Бюджета ми е около 1000лв с монтаж(+ - 100лв).

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #970

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.


  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,779
    #971

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.


  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #972

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    КАНА,отоплявам 240 куб.м. и всичко на ток най-висока сметка-170 лв.плюса при теб е неограничена топла вода.къщата ми е 80 кв.м. на 3 височина БЕЗ ИЗОЛАЦИИ,а пода е каратаван,като отдолу е изба с отворени прозорци(под цялата къща).изводите си ги прави ти.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    48
    #973

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    КАНА,отоплявам 240 куб.м. и всичко на ток най-висока сметка-170 лв.плюса при теб е неограничена топла вода.къщата ми е 80 кв.м. на 3 височина БЕЗ ИЗОЛАЦИИ,а пода е каратаван,като отдолу е изба с отворени прозорци(под цялата къща).изводите си ги прави ти.
    Най-висока сметка от 170 лв. при какви минимални на външна температура и при каква средна температура, поддържана в жилището?

    В цялото жилище ли климатиците са били в режим на работа 24/7 за целия отоплителен сезон?

    Предполагам въпросните 170 лв. са обща сметка - подгряване на вода, отопление и останали ел. уреди?

    При мен за осемгодишен период абсолютния максимум на сметка за Топлофикация е 132 лв., в т.ч.:
    - 26 лв. за подгряване на топла вода;
    - 11 лв. за "общи части" (тая простотия скапаняците така и не искат да я махнат!!!);
    - 95 лв. за отопление.

    В добавка сметка за електрически ток - 16 лв.

    Общо 149 лв.

    За периода от 5 януари до 5 февруари на въпросната година минималните температури бяха от -13 до -18, а максималните дневни от -6 до -12.

    Поддържаната температура в жилището - доста приблизително, но около 24 гр., реално предполагам са се движели между 22 гр. и 25 гр.

    В онази година изравняването на начислени сметки и консумирана топлинна енергия доведе до връщане на 76 лв. от страна на Топлофикация за надписани прогнозни месечни сметки. Така че реалната сметка за въпросния м. януари е маалко по-ниска от въпросните 132 лв., а сметката само за отопление - по-ниска от въпросните 95 лв.

    Общо взето за въпросния осем годишен период има само още един м. януари с подобни минимални температури, но за по-кратък период, някъде около десетина дена. Тогава сметката за Топлофикация беше около 126 лв., но не съм я гледал конкретно за разбивката по компоненти.

    Ако вземем най-високата годишна изравнителна сметка от 860 лв. и от нея извадим 12*28 лв. = 336 лв. за подгряване на топла вода за една година, остават приблизително 87 лв. средно месечна сметка за отопление през целия отоплителния сезон.

    Изобщо, аз изобщо не казвам, че с топ пърформърите на Тошиба или Фуджицу или Мицубиши или Панасоник и т.н. не могат да се постигнат по-ниски сметки. Тъкмо напротив. Убеден съм, че могат. Просто ме мързи да правя детайлен счетоводен анализ дали намалението на общите разходите може да оправдае потребителски кредит за монтиране на топ пърформъри и последващо изплащане на инвестицията за n години. Както и за приблизително изчисление на въпросните n години.

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    6
    #974

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    KaHaВчера, 15:06
    Цитат Първоначално публикувано от KaHa Виж публикацията
    Силно приблизително през отоплителния сезон се поддържа някъде около 22 гр. Да речем, че реалността е между 19 г. и 24 гр.
    KaHa Днес, 07:23
    Поддържаната температура в жилището - доста приблизително, но около 24 гр., реално предполагам са се движели между 22 гр. и 25 гр.

    Последни данни от котролния център?
    Лично мое мнение е че от централното отопление по-добро няма. Предимствата са и равномерната температура, и постоянната топла вода. Но не е най-евтино.
    Климатизирам 48 кв.м. хол с две Тошиби, 17 кв.м. спалня с инфраред панел (+още една 13 кв.м. спалня с инфраред панел и една 14 кв.м. с духалка засега при посещения с преспиване) в къща. Два бойлера (третия са включва само при гости). Макс. сметка за ток беше около 160 лв. Нормално е към 140-150 лв.
    Забравих една вентилаторна печка в едната баня - не работи постоянно.
    Недостатък е не особено топли коридори и стълбище, както и двете бани. Тази към основната спалня си е добре - вратата стои открехната. Топлата вода стига спокойно .
    Този пост е редактиран от venciru; 08-04-14 в 11:06.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #975

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    KaHa продължете да се отоплявате на парно от топлофикация.Климатици си купете ако държите да се охлаждате лятото.

    За климатик без екстри и за малко помещение-до 20 квадрата = Mitsubishi Heavy SRK25ZJP-S1/SRC25ZJP-S1 (сега е на цена 1134лв без монтаж).Работи тихо и топли.За охлаждането-всеки климатик охлажда.

    За по-голямо помещение не мога да препоръчам климатик.Може би тошиба супер дайсекай.Има плазма филтър
    avast3, Jack Krauser и KaHa харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе