Извинението се приема
А каква е причината вътрешното да не успява да усвои топлината.Все пак в турбо режим вентилатора му върти една степен по силно от най високата си степен
.
Причината е натоварването на кондензатора (вътрешното). Близо до максимал е неефективен. Според мен, причината да обледява външното при малки натоварвания на компресора, се дължи на неправилното управление на вентилатора му. Прекалено ниската скорост на въздуха около ламелите на изпарителя води до по-голяма температурна разлика между него и околния въздух. При преминаването му се изсушава повече, а ефекта си го видял.
Значи ако видя че заскрежава навън при леко натоварване на компресора и зададени 23 гр вътре ,да му задам 26 че да се размърда малко и да не замръзне .И без това на минимум уж отдава 1 кв ,но когато компресора работи едва,едва вътре си духа хладно и не е много приятно.На 25-26 гр си духа приятно топло но не знам колко харчи,трябва да пробвам да му вържа един електромер да видя.
Според мен, няма как да очаквате при настроени, примерно 23С, един климатик да духа винаги гореща струя. Нали това е смисъла на инверторните машини - при достигане на заданието да си понижават топлоотдаването. Такова усещане за хладно подухване се получава обикновено, когато температурите са постигнати и компресора отвън е изключил, а вътрешното тяло върти само въздуха. Добрите машини в тази ситуация си повдигат автоматично клапите.
Повдигането на зададените температури, с цел климата да духа топло обезмисля цялата идея за комфортна и ефективна работа на машината. Тогава по добре е да си вземете конвенционална машина - там винаги духа топло.
А идеята да се вдига заданието за да не заскрежава външното тяло си е направо комична - ако софтуеристите разберат за нея, най вероятно ще премахнат дефростите от машините. Това ще бъде добре от гледна точка на поевтиняване на продукта - е разбира се само за българския пазар. Надали някъде другаде в света ще видите човек стоящ до машината, следящ температурите, заскрежението на външното тяло и играещ си непрекъснато с дистанционното....
А да питам днес забелязвам нещо странно.В момента температурата навън е около 0 гр и ръми дъжд.Коментирания климатик AQV09VBC е в спалня около 13 кв с отворена врата към коридор 7 кв и друга спалня 16 кв.Настроен е на 22 гр и вентилатор на ауто,цялата му пита се заскрежи яко и направи един дефрост траещ около 8-10 мин от спиране до тръгване да духа топло.В същото време в дневната 24 кв която е със отворена врата към същия коридор и другата спалня е AR12Fsskaben,също настроен на 22 гр и ауто вентилатор ,работещ си цял ден така,не е правил дефрост а по питата му няма и грам скреж.Разликите в монтажа на външните тела е че 12 ката е скрита под козирката на терасата а 9 ката е изкарана отвън,на вятъра и дъжда.Въпроса ми е това ли оказва толкова голямо значение,12 ката ли е толкова по добра от 9 ката ,при положение че 9 ката има външно тяло 33 кг и двуредов топлообменник или да търся някаква повреда в 9 ката ?
+2 до -2 с висока влажност и дъжд/мъгла са най-свинските условия за климатиците.
И десет редов да е топлообменника на девятката, проектната и мощност е по-малка от тази на AR12F. На така зададения въпрос, никой не е в състояние да отговори. Климатизаторът не е отоплителен уред, за да го тестваш по този начин. Практиката е друга. За да установиш топлопреноса на всеки един от двата агрегата, е необходимо да опростиш максимално опитната постановка, за да минимизираш грешката. Най-лесно и сравнително точно става с два конвектора, два електромера, два живачни термометъра, два еднакви вентилатора, дъждовно и студено време, без слънчева светлина и вятър. Помещенията, в които са монтирани климатизаторите, трябва да са със затворени врати по време на теста.
ако е на завет има доста голямо значение .. Саньото ми е така ,не мога да го видя заскрежен ..
А на мен ми е най-заскрежено външното тяло, което е на завет. Другите са все чистички.
Заветът има много голямо значение, особено край морето например големите машини имат изрично изискване да се монтират с лице към морето, когато са на покрив. Също са описани начини за монтиране на ветровити места, кюнци за предпазване на топлообменниците от сняг и най-лошото - суграшица и тн. Машините имат и софтуер за издухване на снежни маси попаднали в тях (за агрегати с вертикално изпускане на отработения въздух). Ротационни дефрости в случай на тандемна работа и много много други.
Този пост е редактиран от AC_From_Hell; 22-11-14 в 00:44.
Времето ще покаже ,а за постановката смятам, че 12 ката е при доста по-тежки условия .В почити 2 пъти по-голяма стая,на която половината под виси във въздуха ,северна е с 2 външни стени и общо около 10 кв прозорци.Единствено на около 2/3 от стаята има гипскартон на тавана и височината е 2,50.Но и вратата на стаята е отворена към коридора и другата спалня.Докато 9 ката е в южна стая с единствена външна стена към терасата,отдолу има хора и отгоре .Значи или завета играе голяма роля или 12ката е изпълнена много по-добре от 9 ката ,все пак струва 2,5 пъти повече от нея.Иначе и за 12 ката ми казаха, че снощи през нощта при температури вънка около 0 та и вътре на 23 гр е направила един дефрост.
Този пост е редактиран от avenger; 14-09-15 в 22:04.
Тази 12-ка е много по-добре изпълнена от 9-ката. Двойнороторен компресор, 2 IPM-a и тн и тн.
Така е.Мислех да слагам нагревател в тавата ,но като гледам има две големи дупки колкото палеца ми в двата края на топлообменника и още една голяма по нагоре ,ако случайно се запушат първите 2 ,а и ми е наблизо на терасата и ще пробвам тази зима без как ще се представи.
Има нещо което се нарича делта Т което е диференциалната разлика на топлообменика, най оптимално топлообменика работи със 7-10 градуса диференциална разлика...
Ако се намира далеч от тези 7-10 градуса, нещо му е в повече или в по малко. примерно силно обдухване, малко подаване на хладилен агент, замърсени топлообменици и тнт...
От замерените параметри на моята 9-ка НЕО, установих че при топло време, работи най добре при пълен ход на вентилатора от вътре, при студено време трябва да намаля обдухването на средна степен, за да не пада температурата много....