Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 57
Like Tree26Одобрявам

Неравномерно заскрежено външно тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #31

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    Явно ще излезе нормално там да не е заскрежено.Наблюдавах го това и при доста други климатици.Ето и как е при 12ката ми Ar12fsskaben .Така изглеждаше сутринта външното тяло след цяла вечер на 21 гр и макс вентилатор с отворена врата към коридор и спалня или общо 47 кв.м.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #32

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Явно ще излезе нормално там да не е заскрежено.Наблюдавах го това и при доста други климатици.Ето и как е при 12ката ми Ar12fsskaben .Така изглеждаше сутринта външното тяло след цяла вечер на 21 гр и макс вентилатор с отворена врата към коридор и спалня или общо 47 кв.м.
    Рокер ,ти обаче като мен здраво държиш ,с един климатик 12ска искаш да отопляваш половината апартамент.Няма как при тези квадрати да не се обледява ,и то при по-ниски температури. Все пак ти си добре-настройваш го на 21,а аз на 25

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #33

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    По принцип не го тормозя чак толкова ,а пускам и малкия и вече с двата гледам да топля и коридора и третата стая.Но вчера големия ми направи малко лошо впечатление .След като цял ден беше на 20/21 гр и ауто вентилатор без да прави дефрости ,вечерта към 9 часа и темп.около 0 гр+дъжд и висока влажност,цялото външно тяло беше яко заскрежено ,но нямаше намерение да прави дефрост.Притесних се да не замръзне и му дадох 30 гр ,при което се изсили да духа вътре леко топъл въздух и чак след около 7-8 мин. се усети че няма да стопли и влезе в дефрост.При което направи най дългия си дефрост досега ,от момента на спиране на вътрешния вентилатор до почване да духа топло минаха почити 15 мин ,но пък изчисти напълно питата отвън.Не знам нормално ли е това или нещо се шашна машината .

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #34

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    шашнал се е викай техниците още днес

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #35

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    Явно този модел така си работи.Снощи през ноща си работи на 21 гр и отворени врати,сутринта имаше малко скреж по питата .Темп навън беше -1 ,влажно и леко ръмеше.В 8 часа вдигнах на 23 гр и макс вентилатор .В 11 ч ,беше яко заскрежил питата и направи дефрост траещ 12 мин от спиране на вътр. турбина до почване да духа топло ,като 5 мин бяха само докато подгрее вътре и почне да духа топло.Много дълъг ми се струва дефроста ,но и вън имаше много скреж по питата и след дефроста стопи всичко напълно.Оттогава си работи на 22 гр и макс вентилатор ,поддържа си темп и не е дефроствал пак.Явно така ще е ,сравнително редки но и дълги дефрости.Времето е около 0 гр и влажно.

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #36

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    Хора, къде са тези темп. -1 гр.?При нас в момента е +13.5 гр. ,а през деня беше +15 гр.:
    http://weatherpetrich.com/
    Този пост е редактиран от avenger; 14-09-15 в 21:06.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #37

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    в северна БГ .. тука е между 0 и -2 последните 4-5 дни + висока влажност и поледица ..

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #38

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    Ами този път студа ни удари във Варна.Днес цял ден е около 0 гр,влажно ,валя и суграшица а в момента е -1 .Малкия климатик се скъса да дефроства на 1-1,5 часа ,но поне за кратко за по 6-7 мин.

  11. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #39

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    Студът ударил? Май забрави преди 4-5 зими какво беше студ.
    Ако завиеш тухлата/панела с малко изолацийка и/или смениш джама с модерен, рязко ще се намали заскрежаването. Аз не мога да ги видя побелели машините в къщи, откакто налях кинти за фибран и К-стъкло и +1 камерка. Ама и не ги зоря - 20*- 21* по термометър.
    Ако все пак девятката побелява доста по-често, отколкото предишни години - има голяма вероятност да е фреона. При мен това излезе и с точното количество фреон разликата беше огромна.
    hristo4545 одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #40

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    Ами апартамента е нов и за първа зима съм в него.Тухла с външна изолация 6 см стиропор.Дограмата е 5 камерна но стъклопакета е с обикновенни стъкла и в дневната има много стъкло ,около 12 кв.м.Климатиците също за първа зима се ползват.Другото е че големия е в стая 25 кв а малкия е в 13 кв но и двата си споделят отворени врати към коридор,още една стая и баня,общо още около 27 кв ,като през ноща само големия се оправя с тях.Та при тези условия и задание от 21-22 гр не се оплаквам ,влиза в дефрост през около 5-6 часа в кофти влажно време ,но дефроста е дълъг ,достига до 15 мин.Малкия е в малка стая ,но се държи на 24 или 25 гр ,за да се стои вътре по къс ръкав .При това положение дефроства на около 1,5 часа във кофти влажно време ,но дефростите са по 6-7 мин.И все пак мисля да му източа фреона и заредя с 900 гр по везна да видя дали ще заскрежава по малко.

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #41

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    Тоя Самсунг (големия) в тея условия, за тея пари и тая площ можеш само да му се кланяш на това как работи...
    chachoto одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #42

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    Не се оплаквам ,като недостатък мога да отчета това че има само 3 степени на турбината и на авто режим,след като подуха на максимум минава на средна степен и стои така.Но пък в тази стая 25 кв ,шума на средна степен не е силен,на ниска не се чува а има и нощна степен на която едва духа и надали ще топли.Само се чудих нормално ли е дефростите да са толкова дълги ,по 12-15 мин.Като уточним че това е при напълно заскрежена пита с дебел слой скреж и го сваля напълно ,и поне 5 мин от това време са след като спре дефроста и почне да подгрява вътрешното тяло и почне да духа топло.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #43

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    Според вас,това че при - 12 външна ,на макс турбина и турбо режим след 10 мин. духа 53 гр вътре ,и при сух студ от - 10 гр не дефроства с дни ,достатъчно условие ли е да смятам че има точното количество фреон и да не си играя да се източва,вакуумира и зарежда по везна.
    estqwerty одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #44

    Re: Неравномерно заскрежено външно тяло

    при -12 53 градуса какво повече искаш, и на авто вентилатор може да работи по добре, а за вакумирането е най-важно още първия път да е вакуумиран, дане е смесено влагата в маслото на компресора, защото то си остава дори след смяна на фреона.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #45

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    От топла струя в студа и от топлене не се оплаквам.При монтажа го вакуумираха.Имах съмнения за количеството фреон поради това че при 0 гр и висока влажност като снощи,се заскрежава бързо и дефроства на всеки час като заскрежи питата.И винаги в средата остават ивиците,както и най горе един пръст остава незаскрежен.Също така след дефрост,почити веднага пак заскрежава.Явно въпреки солидния хардуер не може да си управлява добре мощността и затова заскрежава бързо.Но при условие че при сух студ от -8 ,до -12 гр не дефроства с дни и няма скреж и при тази температура която изкарва ми казват да не му пипам фреона.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Неравномерно заскрежаване на външното тяло national cs-x255a
    От fear321 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 26-10-14, 21:33
  2. Външно тяло - Бие ток ?
    От PValkov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 35
    Последно: 25-10-13, 11:09
  3. Неравномерно заскрежаване на питата на външното тяло.
    От ivanov_km във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 19-12-12, 22:35
  4. Външно тяло
    От loszetas във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 30-01-12, 16:02
  5. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 16:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе