Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 57 от общо 57
Like Tree26Одобрявам

Неравномерно заскрежено външно тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #46

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    може като при по панасоника /не се сещам модела точно/ просто да ги няма тръбите на местата където не замръзва.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    17
    #47

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    Колега разреши ли го този проблем с ивиците или поне намери ли логично обяснения за него. Аз съм със същите дерзания при 12 lmca.

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #48

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    Логичните обяснение за такива ивици са доста, така че не може да се каже просто така каква точно е причината.

    Наистина има модели, които не заскрежават на местата, където няма тръби.
    Други модели имат "изместване" на хладилния цикъл.
    Трети пък са с прекалено къс тръбен път и топообменника се наблъсква с течна фаза.

    И тн и тн
    mirandi одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #49

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    Не съм намерил решение ,даже при висока влажност освен ивиците в средата остава и 1-2 пръста незаскрежено и отгоре.Тръбния път ми е 6 м.Мислех да го източвам и зареждам по везна ,но след като видях как при минус 11 гр ,при зададен турбо режим и макс вентилатор след 10 мин. издухваше 54 гр на жалузите и в стаята не се стоеше ,както и това че при - 10 гр и сух студ може да не дефроства с дни ,засега реших да не го пипам.Явно макар и евтин ,модела си има достатъчно мощност и при ниски температури.

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #50

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    Ако говориш за "черният" самсунг, това хич не е евтин климатик. Много е добър, но за съжаление поради лошото име на марката в БГ не може да се продава на нормална цена.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #51

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    той не е чисто черен .. и според мен за това не се продава

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #52

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    Абе доста такива бройки се продадоха в БГ, а из Европа мнооого повече. На мен лично изобщо не ми харесва цвета, но това е субективно. За сметка на това машината наистина е много добре издържана хардуерно и наистина много яко топли.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    17
    #53

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Не съм намерил решение ,даже при висока влажност освен ивиците в средата остава и 1-2 пръста незаскрежено и отгоре.Тръбния път ми е 6 м.Мислех да го източвам и зареждам по везна ,но след като видях как при минус 11 гр ,при зададен турбо режим и макс вентилатор след 10 мин. издухваше 54 гр на жалузите и в стаята не се стоеше ,както и това че при - 10 гр и сух студ може да не дефроства с дни ,засега реших да не го пипам.Явно макар и евтин ,модела си има достатъчно мощност и при ниски температури.
    При мен се наблюдава абсолютно същата симптоматика. Освен ивицата в средата на топлообменника, която е около 5 или 6 тръби разстояние има незаскрежена ивица от около 2 пръста и най-отгоре. И аз като тебе докарвам изходяща температура около и над 50 гр. и също като при теб при сухо време не заскрежава (във влажно време си заскрежава доста). Най-интересното е, че преди 2 дни, след като беше работил 2 дни без дефрост в сухото време си личеше ясно как леко е побеляла цялата пита - равномерно. Това се беше получило след като е работил без да спира с консумация, която по енергомера варира от 200 до 400W/h 2 или 3 дни. И при мен тръбния път е над 4 метра. Колегата ме заинтригува с това "изместване", дали не съм станал свидетел на такова нещо, след като видях все пак и равномерно побеляване на топлоомбенника. А още по-интересното е ,че когато беше побелял равномерно имаше ясно очертани квадратчета и правоъгълничета по около 4-5 кв. см. в предната част на топлообменника, които бяха останали незасрежени и останалата част от питата си беше видимо побеляла цялата. Не ми се вярва за нисък кас климатик да са измислили някакво да го наречем променливо използване външния топлообменник. По-скоро за мен това е някаква малфункция, тъй като във влажно време (макари по-топло както е обикновено) си блъска дефрости през 2 часа при положение, че има напълно чисти места по питата. Още не съм отворил външното тяло да видя как аджеба е изпълнено.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #54

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    Неравномерното заскрежаване е напълно нормално. Не си барайте машинките напразно, да не ги развалите повече. При почти всички климатици има неравномерно заскрежаване. Забелязъл съм, че се получава при ниски обороти и невисока влажност. Когато има гъсти мъгли, чак тогава побеляват равномерно.

    Двуредовите топлообменници имат по няколко входа. Обикновено там където влиза фреона температурата е по-висока и на тези редове не заскрежава.
    Температурата на питата няма как да бъде еднаква. Примерно на входа съотношението течност/газ е 90/10, по средата може да е 50/50, а към края 5/95%. Разликата в температурата е причината за неравномерното заскрежаване.

    По-лесно е да се установи липса на фреон като измериш тока, а не по заскрежаването.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 16-02-15 в 22:21.
    Kapone одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #55

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    AC From Hell,черния определено не е евтин,все пак редовната му цена беше 1800 лв без монтаж.И при него винаги заскрежава равноемрно цялата пита и тогава дефроства при влажно време.А едната причина за покупката му беше именно цвета.Горе говорех за модела AQV-09VBAN ,Който се е продавал за около 700 лв нов.И за тези пари получаваш,33,5 кг външно тяло с двуредов топлообменник и 850 в компресор,5 кв максимал ,Коп 4,12 .Вярно и като бонус доста бъгове в управлението на компресора ,който за щастие ги няма при черния.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #56

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    това дето заскрежава неравномерно - не е нормално .. не се наблюдава при нито един от моите климатици доста мъгли са преживели

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    17
    #57

    Отговор: Неравномерно заскрежено външно тяло

    Последно на LMCA 12 мерих максимален ток 8-9 А държеше. Не знам това в норма ли е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Неравномерно заскрежаване на външното тяло national cs-x255a
    От fear321 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 26-10-14, 21:33
  2. Външно тяло - Бие ток ?
    От PValkov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 35
    Последно: 25-10-13, 11:09
  3. Неравномерно заскрежаване на питата на външното тяло.
    От ivanov_km във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 19-12-12, 22:35
  4. Външно тяло
    От loszetas във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 30-01-12, 16:02
  5. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 16:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе