Страница 112 от 233 ПърваПърва ... 62102110111112113114122162 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,666 до 1,680 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1666

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Бих предпочел 12LT, пред FTXS35K.
    Емил Василев, 50GV не блести с нищо особено и е зле с дефростите. Имам някъде ,снимка от изминалата топла зима

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1667

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Ле-ле, това дебелото отзад ледена стена ли е? На тоя Дайкин сигурно датчиците му са заминали. При такова масивно заледяване е работил с COP~1, а има опасност и компресорчето му да замине на боклука. От енергото много са му се кефели.

    И аз мисля, че 12LT e по-хубав. Двойно-роторния компресор на Саньо е по-добър.

  4. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1668

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Снимката е от края на Януари, Варненски климат, температури около нулата

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    113
    #1669

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Трудно ще видиш нормално работещ Дайкин толкова замръзнал,при редовни и ненужни дефрости,които правел,според общото мнение в тоя форум.Очевадно е ,че това е машина,която още си търси майстора..........поне да и бяха затворили капака правилно в горния край,където са всичките и тоци.Не е от марката,колега,има си и човешки фактор.
    dodo_pv, avenger, emil vasilev и 1 други харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,784
    #1670

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    А като гледам и почти няма маслен трап.

  7. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1671

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    А като гледам и почти няма маслен трап.
    И да има е измазан в изолацията. Да предположим, че е с проблем. Значи самодиагностиката куца. Софтуера трябва да засече проблема и да спре машината.
    Не е изолиран случай, просто не винаги снимам.

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    15
    #1672

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте, тъй като родителите ми мислят да слагат два климатика в две отделни помещения ще пусна два отделни списъка. Надявам се утре да получа квадратурата на прозорците иначе всичко останало е горе долу ясно.

    1. Bид помещение – Жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? – сезонно охлаждане и отопление.
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението; - 32 ĸyб. метра
    б) вида на дограмата и стъклопакет- PVC двоен cтъĸлoпaĸeт
    в) квадратура на прозорците; - В момента не мога да кажа конкретни цифри, защото не съм на мястото. Има три малки крила - са pvc с двоен стъклопакет.
    г) изложение - юг
    д) етаж на помещението в сградата – 7-ми, 7 eтaжa блoĸ тухла.
    е) какво е предназначението на помещението - Спалня;
    ж) В апартамент
    4. В Стара Загора
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? Лятo + 22; зимa + 26
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? - Нe
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? – Тeлeвизop
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор.- Най-доброто, което може да предложите като цена качество. Като ориентировъчен таван на цена мога да кажа 2000лв.
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? – зимa – 15, лятo +40


    1. Bид помещение – Жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? – сезонно охлаждане и отопление.
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението; - 53 ĸyб. метра
    б) вида на дограмата и стъклопакет- PVC двоен cтъĸлoпaĸeт
    в) квадратура на прозорците; - В момента не мога да кажа конкретни цифри, защото не съм на мястото. Има две малки крила и една врата към терасата, като и са pvc с двоен стъклопакет.
    г) изложение - запад
    д) етаж на помещението в сградата – 7-ми, 7 eтaжa блoĸ тухла.
    е) какво е предназначението на помещението - Дневна с бокс;
    ж) В апартамент
    4. В Стара Загора
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? Лятo + 22; зимa + 26
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? - Нe
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? – Хладилник и пералня
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор.- Най-доброто, което може да предложите като цена качество. Като ориентировъчен таван на цена мога да кажа 2000лв.
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? – зимa – 15, лятo +40


    Предварително балгодаря на всички

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #1673

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Delltaro, от мен един съвет като за начало. Спрете се на машини от една марка. Може да погледнете следните модели:
    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZM-S~SRC35ZM-S Premium и SRK25ZM-S
    Toshiba RAS-B13N3KV2-E1 Suzumi Plus и RAS-B10N3KV2-E1 Suzumi Plus
    General Fujitsu ASHG12LUCA и ASHG9LUCA
    Gree GWH12KF-K3DNA6G Change - 2 бр.
    kokovox одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    17
    #1674

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Някой има ли наблюдения върху hitachi Performance серията?

  12. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    8
    #1675

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте, искам да се допитам до компетентното Ви мнение. Трябва да закупя 2 броя климатици като единия ще бъде за всекидневна с кухненски бокс, като ще се използва доста по-често от другия климатик, който ще бъде за спалнята. Двете помещения съм ги описал отделно по-долу. Като бюджет разполагам с около 2000 лв. като максимума който мога да вдигна стига да си заслужава е 200 лв. (общо 2200 лв.) в тази цена трябва да включа и монтажа на устройствата. Питал съм в няколко специализирани фирми тук в Пловдив като почти навсякъде ми предлагат тези 2 устройства като със тях се побирам точно в 2200 лв.

    Fujitsu ASYG12LMCA / AOYG12LMCA - за всекидневнатa
    Инверторен климатик GREE,модел: GWH12KF-K3DNA6G / Change - за спалнята


    въпросът ми е ще бъдат ли подходящи за нуждите ми или пък ако има по добри варианти моля да ги споделите.

    1. Вид пoмeщeниe – Жилищнo
    2. Зa oxлaждaнe, и за отопление
    3. Kaĸвa e:
    a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - 22 кв. метра, 54 куб. мeтpa
    б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeт- РVС двоен стъклопакет
    в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - прозореца е тип "френски" предполагам, че е около 2 квадрата.
    г) излoжeниe - юг
    д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa – 2-ри, 9 етажа блок тyxлa.
    e) ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - Днeвнa c кухненски бoĸc;
    ж) B aпapтaмeнт
    4. Пловдив
    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? Лято + 22; зима + 26
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - стаята има само една външна стена като тя е с външна изолация.Новo строителство
    7. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? – зима – 15, лято +40


    1. Вид пoмeщeниe – Жилищнo
    2. Зa oxлaждaнe, и за отопление
    3. Kaĸвa e:
    a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - 14 кв. метра, 36 куб. мeтpa
    б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeт- РVС двоен стъклопакет
    в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - около 1 кв. метър
    г) излoжeниe - юг
    д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa – 2-ри, 9 етажа блок тyxлa.
    e) ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - Спалня.
    ж) B aпapтaмeнт
    4. Пловдив
    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? Лято + 22; зима + 26
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - стаята има само една външна стена като тя е с външна изолация.Новo строителство
    7. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? – зима – 15, лято +40


    Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от Aston_; 27-07-16 в 11:59.

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1676

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    и БЮДЖЕТА Е

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    29
    #1677

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Така като гледам, ще трябва да сменям климатик. Ще бъда благодарен на разбиращите ако ме насочат към нещо подходящо:

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? За жилищно помещение.
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? Основно за отопление. Охлаждане в по-малка степен.
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението; площ 18 кв.м, обем 50 куб.м.
    б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); ПВЦ, доста стара, за стъклопакета не знам
    в) квадратура на прозорците; 6.6 кв.м
    г) изложението на помещението; запад/север
    д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? трети етаж, последен, под покрив
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; кухня
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? София град
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? зима: 21-23 градуса, лято: 24
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? има вътрешна и външна изолация на външните стени. на тавана няма. последен етаж, отгоре има таван.
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? хладилник, печка, влагоуловител.
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. до 3500 лв.
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? -20/+40...

    Благодаря за предложенията!

  16. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #1678

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. до 3500 лв.
    Ако наистина бюджета ти е такъв:
    Хиперинверторен климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE, 9000 BTU, Клас A+++

    Хиперинверторен климатик Toshiba RAS-10G2KVP-E/RAS-10G2AVP-E, DAISEIKAI 8, 10000 BTU, Клас A+++

    Ако питаш мен , може да заложиш и на по горния размер съответно 12-ка за МЕ или 13-ка за Toshiba.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    29
    #1679

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от powerful Виж публикацията
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. до 3500 лв.
    Ако наистина бюджета ти е такъв:
    Хиперинверторен климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE, 9000 BTU, Клас A+++

    Хиперинверторен климатик Toshiba RAS-10G2KVP-E/RAS-10G2AVP-E, DAISEIKAI 8, 10000 BTU, Клас A+++

    Ако питаш мен , може да заложиш и на по горния размер съответно 12-ка за МЕ или 13-ка за Toshiba.
    Иначе, от моделите на Daikin кое би било аналог на горните предложения?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,784
    #1680

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от richterbg Виж публикацията
    Иначе, от моделите на Daikin кое би било аналог на горните предложения?
    Ururu sarara , само че ти излиза извън бюджета, а и няма смисъл

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе