Двата са обсъждани тук. Май никой не си е купувал 12LMCB, за да сподели преки впечатления.
Сега го гледам на промо в Зора. В чест на истината нямам нужда от друг климатизатор иначе бих сменил LKCто, ако трябва.
Благодаря за "похвалата", която на практика беше неадекватно изказване, че едва ли не прибирам чували с пари дрънкайки празни приказки на хората (де да беше толкова лесно, всеки щеше да се занимава с климатизация и отопление).
След това съм ти пожелал да прибираш чували с пари за добре свършена работа (не съм казал, че аз го правя, защото действително чували с пари в този бизнес няма, а малкото пари, които има се вадят с адски много труд) без никаква ирония, а съвсем сериозно. (Даже и на себе си го пожелавам, ама може би ще се сбъдне само в някоя друга държава, където хората ценят човешкият труд...)
Просто съм написал един смятам културен пост в отговор на твоето иронично изказване.
Този пост е редактиран от AC_From_Hell; 24-01-16 в 18:27.
Здравейте отново!
Голямо четене падна. След като се видя че ще се дават над 2200лв, а 12LUCA и LTCA отпаднаха по технически причини, в опциите останаха MHI 35ZM-S, 35ZMX-S, Toshiba Daiseikai 8 13-ka, Daiseikai 6.5, Suzumi + E1 (или пък Е). Накрая се включи и Fujicu ASYG12LMCB/LMCBN.
Седнах да сравнявам оставащата отоплителна мощност при -15 градуса и с изумление установих, че всичките тошиби (и дайсейкай и сузуми) при -15 остават само с грубо 1.6-1.8 kW на номинал (бъркам ли), а MHI (и двата модела) си запазват 2.3 - 2.5 kW на номинал. Но забелязвам, че тошиба дават външната температура в градуси CDB (dry bulb), a MHI я дават в градуси CWB (wet bulb) и май се оказва че сравнявам ябълки с круши. Не можах да открия графика за CDB и CWB, която да стига чак до -15 CWB за да видя при 90% влажност колко CDB са -15 CWB. Та някой може ли да ми даде такава информация?
И правилно ли се ориентирам, че MHI са доста по-мощни от тошиба при -15.
В тази връзка кое е по-оптимално - MHI с висок номинал при -15 и нисък максимал (не намирам данни за максиал при -15 на MHI) или Тошиба с нисък номинал при - 15, но пък с по-висок максимал?
Другият ми въпрос е свързан с 12LMCB. Според това, което прочетох, при -15 запазва над 3.5кВ на номинал и задминава всички гореспоменати, а цената му е 1500лв в момента. Къде е уловката? Пукания на пластмаси, неефективен, шумен, некачествен?
Възможно ли е някой от вас да ми подскаже предимства и недостатъци (технически) на споменатите модели и защо си струва да се извадят няколко стотин лева отгоре за по-скъпите модели (прежалил съм парите и си мисля за програмата REECL).
Надявам се някой да има нервите да прочете написаното и да ми отговори, че с моето умуване докато взема климатик зимата ще свърши .
-15 суха и 90% относителна влажност са -15.2 мокра
-15 мокра и 90% относителна влажност са -14.8 суха
ако топлоотдаване при -15 ти е критерия ,то там 12ЛТ няма конкуренция измежду изброените ..
По-горе споменах, че 12LUCA и 12LTCA отпадат, защото отвора за тръбния път е направен предвариелно на 36см от тавана и е твърде високо за тези два модела (заради повдигащия се преден капак).
Ако съм се ориентирал правилно, щом климатика ще се ползва основно за отопление (без алтернатива), важното е да запазва максимално топлоотдаване при много ниски температури (нали не бъркам). Затова изхождам основно от този критерий.
Имаш ли някакво сервизно от което да видя параметрите му при различни условия? Не намерих в раздела за Samsung.
Чудесни. Тих, приятни материали с високо качество,висока пикова мощност, двойнороторен безчетков компресор 1100 вата,не размразява ненужно. Жалко обаче за направения отвор, LTC е голям змей.