Страница 14 от 233 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #196

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от satanasov Виж публикацията
    Имаш ли някакво сервизно от което да видя параметрите му при различни условия? Не намерих в раздела за Samsung.
    Ето технически справочник, на страница 8 последният спецификацията, а на страница 20 са данните за капацитет и ефективност при различни условия:

    http://www.climamarket.bg/wp-content...B-RAC-2015.pdf
    satanasov и popov харесват това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    3
    #197

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте,
    бих искал да Ви помоля за помощ/съвети, за да направя финалния си избор за климатик.
    Климатика ще се ползва и за отопление и за охлаждане, но водещо ми е отоплението, затова избора ми е базиран основно на тези му характеристики.
    Първо да кажа за помещението, за което ми трябва: 30 кв.м / 75 куб.м., панел. 2-те "дълги" стени са вътрешни, неизолирани. 2-те "къси" и тавана са със вътрешна изолация (гипсокартон + вата), едната от късите страни е към остъклена тераса. Пода е на ламинат 8мм + подложка от фибран ~20mm. Дограмата е PVC. Ако има значение, става въпрос за гр.Пазарджик.

    След доста ровене, питане/четене сведох избора си до следните 3 марки/модела:
    1. Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE

    2. Toshiba RAS-13G2KVP-E/RAS-13G2AVP-E

    3. Daikin FTXS42K/RXS42L Professional


    Бюджета ми е 2500 лв (без монтаж), така че разликата м/у цените на посочените модели НЕ е определяща. Най-важно ми е да е максимално икономичен и да успява да се справи с отоплението на въпросното помещение.
    Първоначално се колебаех само между първите два, като че ли повече клоня към митцубишито, дайкина го бях отхвърлил. Днес обаче обиколих няколко фирми, за да получа информация/мнение от "първа ръка" (доколко беше компетентно е др въпрос) и в 3 от тях ми препоръчаха митсубишито, в останалите 2 ми казаха че митсубишито е най-добро но НЕ е подходящо за такова помещение. Голямо му било, нямало да насмогва, номинала му бил нисък/недостатъчен. Затова и ми препоръчаха дайкина (за Тошибата - на всяко едно от местата не ми казаха почти нищо, защото почти не монтирали такива, нямали наблюдения, а от марката като цяло - "не били очаровани").

    Бих искал да Ви помоля за Вашето мнение и съвети относно правилния избор? Кой от посочените модели според Вас е най-подходящ в моя случай? (по една или друга причина, други марки и модели умишлено не съм посочил, интересуват ме единствено посочените три).

    Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 26-01-16 в 06:40.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #198

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dtinkov Виж публикацията
    от марката като цяло - "не били очаровани").
    Това звучи като виц...И трите машини биха Ви свършили работа в това помещение. Всичко останало е въпрос на личен избор от към визия. Аз лично бих Ви насочил към Тошиба.

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #199

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Ако питате мен и трите модела са неподходящи за това помещение (не, че няма да го стоплят, други съображения имам). Ако все пак избирах щеше да е номер 2, а още по-добре 16-ка.

  6. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #200

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    А моя съвет е да забравиш за тея фирми "не очарованите"
    Цитат Първоначално публикувано от dtinkov Виж публикацията
    Здравейте,
    бих искал да Ви помоля за помощ/съвети, за да направя финалния си избор за климатик.
    Климатика ще се ползва и за отопление и за охлаждане, но водещо ми е отоплението, затова избора ми е базиран основно на тези му характеристики.
    Първо да кажа за помещението, за което ми трябва: 30 кв.м / 75 куб.м., панел. 2-те "дълги" стени са вътрешни, неизолирани. 2-те "къси" и тавана са със вътрешна изолация (гипсокартон + вата), едната от късите страни е към остъклена тераса. Пода е на ламинат 8мм + подложка от фибран ~20mm. Дограмата е PVC. Ако има значение, става въпрос за гр.Пазарджик.

    След доста ровене, питане/четене сведох избора си до следните 3 марки/модела:
    1. Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE

    2. Toshiba RAS-13G2KVP-E/RAS-13G2AVP-E

    3. Daikin FTXS42K/RXS42L Professional


    Бюджета ми е 2500 лв (без монтаж), така че разликата м/у цените на посочените модели НЕ е определяща. Най-важно ми е да е максимално икономичен и да успява да се справи с отоплението на въпросното помещение.
    Първоначално се колебаех само между първите два, като че ли повече клоня към митцубишито, дайкина го бях отхвърлил. Днес обаче обиколих няколко фирми, за да получа информация/мнение от "първа ръка" (доколко беше компетентно е др въпрос) и в 3 от тях ми препоръчаха митсубишито, в останалите 2 ми казаха че митсубишито е най-добро но НЕ е подходящо за такова помещение. Голямо му било, нямало да насмогва, номинала му бил нисък/недостатъчен. Затова и ми препоръчаха дайкина (за Тошибата - на всяко едно от местата не ми казаха почти нищо, защото почти не монтирали такива, нямали наблюдения, а от марката като цяло - "не били очаровани").

    Бих искал да Ви помоля за Вашето мнение и съвети относно правилния избор? Кой от посочените модели според Вас е най-подходящ в моя случай? (по една или друга причина, други марки и модели умишлено не съм посочил, интересуват ме единствено посочените три).

    Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 26-01-16 в 06:40.
    mirandi одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    3
    #201

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от bagerista9 Виж публикацията
    А моя съвет е да забравиш за тея фирми "не очарованите"
    А, споко... аз също не останах очарован от мнението им , така че даже и да не избера тошибата, едва ли ще се насоча към някоя от тях

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Ако питате мен и трите модела са неподходящи за това помещение (не, че няма да го стоплят, други съображения имам). Ако все пак избирах щеше да е номер 2, а още по-добре 16-ка.
    16-ската, за съжаление ми е доста над бюджета, както и FH50 на митцубишито. Иначе, дайкина въобще нямаше да се върне сред опциите и избора щеше да е много по-лесен.
    Все пак... стана ми интересно, би ли споделил твоите съображения защо нито един от тези не е подходящ за това помещение?
    Както и (въпреки, че съм писал, че не ме интересуват други марки/модели), какъв би ми препоръчал за моя случай и поради какви причини, защо да го избера вместо някой от посочените?
    Благодаря предварително!

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на Claire
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    75
    #202

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    dtinkov, бих те посъветвал да погледнеш и Fujitsu ASYG12LT. Иначе от тези трите за първите два има доста изписано, за Дайкин-а голяма тема не се сещам - ако някой знае, да постне.

    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...%D0%B0-fh.html

    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...%81%D0%B8.html


    Ето ти и топлоотдаването на машините при -15 градуса според еуровент:

    Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - 3,20 kW

    Toshiba RAS-13G2KVP-E/RAS-13G2AVP-E - 2,10 kW

    Daikin FTXS42K/RXS42L Professional - 3,90 kW

    Fujitsu ASYG12LTC - 3,63 kW (при -20°C)

    necata2 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    66
    #203

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Дa пoпитaм-Дaнo e пpaвилнo мяcтoтo,aĸo ли нe,мoля мoдepaтopитe дa пpeмecтят тeмaтa/въпpoca/ Πoмeщeниe -дeтcĸa cтaя 20 ĸyб.м/3.1м x 2.6 м x 2.4 м /изтoчнo излoжeниe,пpoзopeц 1.5 ĸв.м дoгpaмa ,,Tиceн,, и двoeн cтъĸлo пaĸeт,изoлaция нa външнaтa cтeнa и тавана с вата и гипсокартон.Биx ĸaзaл c минимaлни тoплoзaгyби e пoмeщeниeтo.Kъщa e,пъpви eтaж,oт дoлy e избeнo пoмeщeниe,вĸoпaнo в зeмятa.Toплo e.Гpaдa e Шyмeн. Ta ĸaĸъв ĸлимaтиĸ щe ми пpeпopъчaтe,ĸoйтo дa тoпли.Πoмeщeниeтo e дocтa мaлĸo,нo иcĸaм нaиcтинa дa тoпли c oглeд външнитe ниcĸи тeмпepaтypи. Блaгoдapя пpeдвapитeлнo. Πpизнaвaм cи,мaĸap,чe e зa дeтeтo нe ми ce дaвaт мнoгo пapи.Зaглeдax ce пo тия япoнcĸитe peциĸлиpaни нa ,,Bapнa ĸлимa,,c тpи гoдини гapaнция.Toшибa и Дaйĸин. цeнa 850 лв c мoнтaжa.Инaчe пo вepигитe зaглeдax Πaнacoниĸ 9 -ĸa 1150 лв c мoнтaжa.

  11. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #204

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    За това помещение от 8 кв.м. ,не мисля че ще е комфортно с климатик освен ако не е петица , а изобщо пък с девятка да не говорим , Ако е само за отопление, аз съм за един качествен конвектор Адакс 1000 вата с дигитален термостат . Аз поне Така го реших при мен в малката спалня, която е с размери 3,3м х 2,6м х 2,55м. също с минимални загуби, като конвектора включва за много кратко време . В една климатична област сме, само аз съм малко по на северозапад от теб (около 40км)

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #205

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Claire Виж публикацията
    dtinkov, бих те посъветвал да погледнеш и Fujitsu ASYG12LT. Иначе от тези трите за първите два има доста изписано, за Дайкин-а голяма тема не се сещам - ако някой знае, да постне.

    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...%D0%B0-fh.html

    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...%81%D0%B8.html


    Ето ти и топлоотдаването на машините при -15 градуса според еуровент:

    Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - 3,20 kW

    Toshiba RAS-13G2KVP-E/RAS-13G2AVP-E - 2,10 kW

    Daikin FTXS42K/RXS42L Professional - 3,90 kW

    Fujitsu ASYG12LTC - 3,63 kW (при -20°C)

    Не знам какво точно са дали от Евровент, но миналата седмица в Пловдив, при тази температура, двете машини RAS-10PKVP-E и RAS-13G2AVP-E са вкарвали непрекъснато между 4kW и 4,5kW топлина. Интересно ми е как е станало и коя, колко ли точно е вкарвала?
    Aleksandars и Mega харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    32
    #206

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Del.
    Мерси, избрах си.
    Този пост е редактиран от kip1; 29-01-16 в 12:10.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    3
    #207

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте,

    Трябва да се купуват климатици, а не взимам решение без да съм проучил нещата. Тъй като в случая не съм компетентен по темата, рещих да се допитам до вас. Става въпрос за две помещения

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? - жилищно

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете - като цяло за двете, с акцент върху отоплението
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението; спалня - около 15 квадрата / хол с кухня и трапезария - 45 квадрата. Тавана е стандартен - 2.60
    б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид) - PVC, 3 камерна
    в) квадратура на прозорците - може би 2 на 2, честно казано нямам идея
    г) изложението на помещението; северно
    д) етаж на помещението в сградата, особености - 5ти, последен
    е) какво е предназначението на помещението- спалня/ хол с кухня и трапезария
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? апартамент, ново строителство
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата - София, Редута
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? - Лято, около 20 градуса, зима около 25. Предполагам ще се повиши като си намеря някоя усойница
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? - Външна изолация. Пода е 2мм фибран, 8 мм ламинат, кухненската част е гранитогрес,
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? - в спалнята ще има телевизор, в другото помещение - печка, хладилник, котлон, телевизор, компютър (750W) с 2 монитора, система за домашно кино, лаптоп, конзола.
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор - около 3000 - 3500 лева общо за двете помещения
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? - стандартната за София
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели. - нямам

    Мерси предварително.

  16. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #208

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    12-ка и 18-ка може и по голям от 18-ка. Дай ни инфо, към определени марки, симпатии.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #209

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    45m2 с 18ка ще е трудна задача да се стопли там трябва минимум 21ца спалнята лесно ще се справи 9ка. Например за спалнята Daikin FTXB25C и FTXB60C за голямата стая двата влизат в бюджета
    Този пост е редактиран от VeleV.Klima; 28-01-16 в 12:21.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #210

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    FTXB50 е шумничък, а предполагам и 60ката няма да лъже. Но все пак ако бюджета не позволява повече .... Няма ли да е по интересно 2 малки да са за голямото помещение.

    Иначе съм виждал как FTX50 не може да се справи с 43м2 на 2ри етаж+вътрешна изолация по стени/таван/под+добра дограма.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 233 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе