Страница 134 от 233 ПърваПърва ... 84124132133134135136144184 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,996 до 2,010 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,231
    #1996

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Предложенията на джъсти са модели за японския пазар тоест много са добри, но всички по дистанционното ще е с йероглифи, ще им трябва трансформатор за ток, защото японците са на 110-200 волта. Поддръжката може да се окаже проблематична поради липсата на части за тях.
    Аз ви предложих модели на същите производители правени за европейския пазар - има части за тях, за нашия ток и климат са правени, дистанционното ще е на английски.
    Дайкин не са лоши, но всички марки се конкурират на всички нива и не винаги модела на Дайкин за вашата стая би бил най-доброто съотношение цена качество. Джъсти ще ви обясни защо той предпочита моделите правени за Япония, пред тези правени за Европа.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    26
    #1997

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Харесал съм Toshiba Suzumi 18-ка за 1900 лв,
    като горещо ми го препоръчват.

    Държа и трябва да е 18-ка, проверено.

    Какво е мнението за него, стеува ли си парите, може ли да се разчита на добро отопление?

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #1998

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Според мен, не си заслужава по никакъв начин. Щом ви трябва 18ка, вземете си такава, но истинска. Посочената Тошиба си е една 12ка с форсиран номинал. От европейските Тошиби си заслужават 10ки и 13ки, останалото си е безмислен компромис.
    justify, ivan74 и corsairman01 харесват това.

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,231
    #1999

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Nikolllay Виж публикацията
    Харесал съм Toshiba Suzumi 18-ка за 1900 лв,
    като горещо ми го препоръчват.

    Държа и трябва да е 18-ка, проверено.

    Какво е мнението за него, стеува ли си парите, може ли да се разчита на добро отопление?
    Добра е серията и в момента майче са с 5 години гаранция. Ако ще е Тошиба Сузуми вземете 16ката. Те са еднакви с 18 само дето 16 е по-евтинa. Иначе в този ценови диапазон погледнете и Дайкин FTX50GV.
    Този пост е редактиран от kokovox; 03-09-16 в 02:50.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2000

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Добра е серията и в момента майче са с 5 години гаранция. Ако ще е Тошиба Сузуми вземете 16ката. Те са еднакви с 18 само дето 16 е по-евтинa. Иначе в този ценови диапазон погледнете и Дайкин FTX50GV.
    Точно,че 16-та и 18-та са почти на еднакви цени,скоро 16-та ще изчезне от пазара,на вносителя и дистрибуторите не им излизала сметката с 16-те.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2001

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    А защо тогава в Гърция го продават с 200 лева по-евтино? При по-високо ДДС?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #2002

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    1. Погледнете параметрите в режим отопление на предложените от мен климатици предназначени за продажба на японския пазар с предложението за климатици за европейския пазар.
    Когато фактите говорят думите са излишни.

    2.За помещение от 40 квадрата БЕЗ да сте посочили населеното място и БЕЗ да сте посочили кубатурата(или поне височината от таван до под) се съмнявам, че някои от предложените климатици за европейския пазар може и да не устиска зимата в режим отопление.

    3. Аз съм минал по този път.Имам подова 50-ка дайкин.Беше уж "най-високия клас" на дайкин когато го купувах за 3000лв.
    Е, оказа се че НЕ Е.Или поне не е подходящ- зимата при температури под +2 градуса дефроства на всеки 50 до 90 минути, най-много на 2 часа, което е прекалено често и ненужно изразходва ел.енергия.

    4. "Проблемът" с йероглифите е решим лесно.Само трябва да изберете подходяща фирма която да има превод на дистанционното и да има кратко упътване за ползване.

    Може за не повече от 10-на лева да си поръчате "лепенки" за отделните копчета на дистанционното които да приличат на ваденки(както някога им казваха) и да ги залепите по копчетата и така дистанцонното дори ще ви е на български.Но дори и без тях във форума всички си ползват безпроблемно климатиците с надписи с йероглифи, а на някои дори бабичките им по на 80 години са свикнали и ги ползват...

    5.Най-същественият недостатък на климатиците за японския пазар е че при спиране на тока и последващото му идване, те не се рестартират и не започват да работят автоматично в последния зададен режим, а стоят изключени.

    Някои от тях имат настройки-било от софтуера които с дистанционното могат да се зададат да се включват или било от копче чрез което се превключва настройката за рестарт.



    Проблемът на "европейките" е че за парите които имате не могат да предложат качеството което заслужавате, тоест качестовото за парите които ще похарчите- нито като мощност, нито като екстри/функции."Японките" имат и предлагат точно това качеството което съответства на размера на похарчените пари.

    За над 2400 лева дори и да искате, не може да си купите нещо по-качествено.Европейските 15-ки и 18-ки не си струват парите в сравнение с японските "40-ки" които са им съответни.Отгоре на всичко "японките" са по-мощни в режим отпление зимата, по-икономични са и са с повече екстри...


    За сервиза -има кой да ги поддръжа.Преди 15-на години почти всички в сектора на климатизацията бяха "самозванци"- един не успял в една област и решил сега "да пробва в климатичния бизнес", друг не успял в друг сектор и той така "решил" -както се казва "от кол и въже" хванати.

    Сега има завършили и дипломирани инженери климатична техника и с достатъчен опит в климатината техника и бизнес.





    Добре би било да кажете една -две думи за населеното място, а не да гадаем.
    Този пост е редактиран от justify; 03-09-16 в 16:07.
    DUNDURMA, ivan74, SPSt и 2 други харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2003

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    А защо тогава в Гърция го продават с 200 лева по-евтино? При по-високо ДДС?
    В Гърция се продават повече Кериър от колкото Тошиба съотношението е 4 към 1 .Вносителите така им определят цените ,според търсенето явно.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    26
    #2004

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Брей, прецаках се значи, а много ми ги похвалиха в офиса и отделно четох, че Сузуми серията е добра... :/

    Добре де за 2000 какво да взема?

    Те са на ценови клас около 1600 първите свестни с монтаж, след това са около 2000 с монтаж и след това съответно около 2400 лв с монтаж.

    Трябваше да дам 2400 ли за да ми е топло над 24-26 градуса ли, сега ще бера студ ли?

    Стаята е 30 квадрата.

  12. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2005

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Ще се справи, машинката хич не е лоша за парите си.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2006

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Не си се минал 16-18ки са с двуредов топлообменник и двойно роторен компресор,до като 13-та е с едноредов топлообменник и еднороторен компресор.Можеше да видиш Дайкин и Мицубиши при тях за тези пари има някои екстри докато Тошибата е гола като пушка.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    26
    #2007

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Есктри не ми трябват, един Sleep режим е достатъчен, за село за бабата е, важното е да е ефективен и топъл.

    дайкин имал чести дефрости, мицубишито било идентично, но тошибата е с 5 години гаранция.

    щом ще се справи, да се кротвам

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #2008

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Кротвай се.

    Според преобладаващото във форума мнение на ползватели тошиба е с най-добрия дефрост алгоритъм измежду климатичните марки.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,535
    #2009

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    ...и, може би единствената марка, при която той не се инициализира. Лесно може да се пропусне някой и друг дефрост.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2010

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    ...ако не си си в къщи...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе