Страница 175 от 233 ПърваПърва ... 125165173174175176177185225 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,611 до 2,625 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    84
    #2611
    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Вутов едно допълнение - не ви трябва климатик с нисък минимум, който може и да духа студено, а такъв който, ако работи на он офф да не го знаете дали е он или офф или се размразява. От моя опит МХИ са такива машини.
    Добре де, знам че се вманиачавам на тема СКОП, но тези мхи та, не са ли прекалено стари модели и със слаби коефициенти.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #2612

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Не. Във вашата стая няма да усетите разликата в сметките за ток според мен.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,519
    #2613

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Друга алтернатива е етерия седмица на R410A, но не ги внасят. Не е ясно, дали девятките - етерии няма да са по-шумни от MHI SRK 20ZM-S. Тази зима ще видя. Да се дават пари за 20ZMX-S, вместо 20ZM-S си е чисто безумие.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2614

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Като дойде времето на дефростите ще се разбере дали е безумие или не. Все пак и температурите не са падали под +5 , а ползватели казват, че вентилатора на външното работел на макс при под 5 градуса.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,519
    #2615

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Какво имаш пред вид от дефрости? Проектната мощност на 20ZM-S е по-голяма от тази на 20ZMX-S, така че при еднакви условия ще дефроства по-рядко. Как мислиш, че работи външния вентилатор на другите машини при отопление около +2 градуса?
    necata2 одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2616

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    На тошибата върти по-слабо и ли поне така се усеща. За разлика от вътрешният външният работи отлично. Нали са ми на балкона и се вижда разликата. При мене е от значение да не върти силно. За дефростите имам в предвид да не почнат през час два.

    - - - - - - - - - -

    Как да махна авто корекцията на клавиатурата на таблета. Това "или" го писах няколко пъти и пак стана "и ли"

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,519
    #2617

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Ако външният ти вентилатор на тошибата не работи на максимум около 2 градуса при отопление, свалям офертата за машината ти от 1000 лева на 500 лева!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2618

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Ами не работи защото климатика работи на минимум и то на он/офф. Специално за тебе ще проверя, но мисля че не се върти на макс.
    А ако е на 150% ще вдигнеш ли на 1500?

    - - - - - - - - - -

    Изходяща температура на въздуха 37,4 при тръбният 32градуса.
    Колко е офертата?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    10
    #2619

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Сузумито на тошиба не го ли харесвате? Не е най-ниския клас, не е най-високия. Новите мирай са по-слабички от него. А и цената е прилочна. Мнения?

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,779
    #2620

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от vutov87 Виж публикацията
    Добре де, знам че се вманиачавам на тема СКОП, но тези мхи та, не са ли прекалено стари модели и със слаби коефициенти.
    Обзалагам се, че изобщо не сте наясно какво е SCOP и как се измерва? И още нещо - тези "сухи цифри" няма да Ви топлят...
    dodo_pv, mkukas и P.Hristov харесват това.

  13. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #2621

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Като дойде времето на дефростите ще се разбере дали е безумие или не. Все пак и температурите не са падали под +5 , а ползватели казват, че вентилатора на външното работел на макс при под 5 градуса.
    Защо това е "лошо" ?!?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2622

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    При мене е "лошо", защото са два климатика на балкон един срещу друг. Тошибата е по-спокойна с вентилатора на външното, но вдига мимимума при понижение на външните температури и MHI срещу нея ако я охлажда допълнително ще се почне драмата още преди да застудее сериозно.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    110
    #2623

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Добър ден.

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? – Жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? - За двете
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението; - 16кв. на 2.20см. височина =35.2куб.
    б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); PVC двоен стъклопакет
    в) квадратура на прозорците; - 4кв.~
    г) изложението на помещението; - север
    д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? 1 етаж от 2 етажа, стаята е вкопана около 80см. в земята с много дебели каменни стени.
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; - Спалня
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? - Къща
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? - Първомай
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? - зима ~25градуса.
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? - Не
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? - Телевизор и лаптоп
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. До 2000лв.
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? При всякакви температури.

    Имам оферта от фирма която ми предлага Daikin FTX35K/RX35K за1449лв. и Daikin FTXS35K/RXS35L3 за 1950лв. Интересува ме мнението ви за тях, но съм отворен и за други предлойения. Важното ми е климатика да ме топли!

  17. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #2624

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Тези предложени модели не са ли твърде големи или мощни за 35куб. Моят Daikin FTXM35M е със същите параметри и съм го монтирал в 80 куб. метра стая.
    По скоро ти трябва или виж тези модели Daikin FTXM25M или FTXM20M. Тези модели са от 2016г. а по-горните 2 са от 2015г. Взимай нещо по-ново.
    Виж във сайта на ********* , там пише за колко квадрата и колко кубика се препоръчват.
    Този пост е редактиран от brave; 08-10-16 в 18:39.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2625

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    CaptainSlow FTXS25 или FTXM25 ще ти свършат работа като втория ще измести от догодина (или докато се изчерпа)S-a.А FTXK не ви го препоръчвам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе