Страница 174 от 233 ПърваПърва ... 124164172173174175176184224 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,596 до 2,610 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    6
    #2596

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Това LT09 колкото и да е добро, дали няма да му е трудно 26.5м2 в не изолирана еднофамилна къща да прави 24-25гр. И няма как климатика да е тих за тази площ. И още специалисти тук пишат, че съвременните климатици са чувствителни към проблеми с ел.мрежата. А пък по някои села хора се оплакват точно от това.
    Като казвам тих, нямам предвид чак безшумен, а в границите на нормалното. Миналия сезон бях на печка на дърва, която беше резположена в по-малкото помещение, с изложение - Изток. В помещението се наблюдаваше чувствителна температурна разлика от около 6-7 градуса, в най-студените дни. Бих искал тази зима, да избегна този момент, понеже пречи на работоспособността ми, а и знаете, че отоплението на дърва е бреме (и време).

    Електричеството не е проблем тук при нас. Трафопостите ги подмениха. Проблема е липсата на изолация и трите външни стени. Пак ще спомена, че прозорците са запушени със 10 см. панели каменна вата, плътност 75. През тях студ не минава.

    Общо взето трябва да действам бързо, понеже зимата наближава и търся най-ефективните решения, които знаете за отопление на 26.5 кв.м ( 63 кубика)

    Благодаря за споделения опит, предварително.
    Този пост е редактиран от deyanwill; 06-10-16 в 14:39.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    6
    #2597

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Докарах дилемата до следният избор:

    Хиперинверторен климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE, 9000 BTU, Клас A+++
    Хиперинверторен климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE, 12000 BTU, Клас A+++

    Ще стигне ли "9"-ка за помещение от 52 куб.м.? Или да се презапася с "12"-ка?
    Този пост е редактиран от Стоян Стоянов; 06-10-16 в 15:12.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,626
    #2598

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от deyanwill Виж публикацията
    Миналия сезон бях на печка на дърва, която беше резположена в по-малкото помещение, с изложение - Изток. В помещението се наблюдаваше чувствителна температурна разлика от около 6-7 градуса, в най-студените дни. Бих искал тази зима, да избегна този момент, понеже пречи на работоспособността ми, а и знаете, че отоплението на дърва е бреме (и време).
    Електричеството не е проблем тук при нас. Трафопостите ги подмениха. Проблема е липсата на изолация и трите външни стени. Пак ще спомена, че прозорците са запушени със 10 см. панели каменна вата, плътност 75. През тях студ не минава.
    Общо взето трябва да действам бързо, понеже зимата наближава и търся най-ефективните решения, които знаете за отопление на 26.5 кв.м ( 63 кубика)
    Разбирам напълно условията, защото живея също в еднофамилна къща и знам каква е ситуацията. А тя е доста по-различна от апартаментите, в които живеят повечето от пишещите тук. От личен опит ти казвам, че една изолация ще ти вдигне температурата с 3-4, че и повече градуси. Климатикът няма да "победи" по мощност печката на дърва ако мислиш така. Още повече, че щом има толкова голяма температурна разлика, той ще трябва да "духа" яко, за да обърне въздуха и в другата част (стая). Това означава шум.
    LT е много добър модел. Имаше писал тук от Кнежа (там е най-студено) също с къща, който беше доволен, но мисля, че от 12LT.

  5. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #2599

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Колега Стоян Стоянов тази 9-ка която си си харесал би трябвало да ти стигне и да е достатъчна. Прави се така взимаш номинала който ти е 3,2 тоест 3200/52 кубика = 61,5 W/m3. Трябва да е 50W или над 50W при теб илиза 61,5W

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #2600

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от brave Виж публикацията
    Колега Стоян Стоянов тази 9-ка която си си харесал би трябвало да ти стигне и да е достатъчна. Прави се така взимаш номинала който ти е 3,2 тоест 3200/52 кубика = 61,5 W/m3. Трябва да е 50W или над 50W при теб илиза 61,5W
    Баш така не се прави, ама айде...
    Тоя номинал най-вероятно е при +7С, а тия 50W загуби са при -12С.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    tony34al одобрява това.

  7. Member Аватара на ronnie72
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    172
    #2601

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Колеги моля за съвет.
    Стая 40кв.м., втори етаж, саниран апартамент, разположение - юг/югоизток. Засега клоня към Daikin или Mitsubishi. Бюджет - ако може до 1500лв. Ако има по-добри предложения от други марки може да споделите.
    Не на последно място предложете и фирма, засега съм се ориентирал към "ATARO CLIMA".

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    6
    #2602

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Благодаря за мненията.

    Тоест по-добре да взема 12-ката?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2603

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Ronnie72, Като марки добре,ама бюджета не стига,виж нещо втора радост за тези пари има много бясни машини които ще ти свършат работа със сигорност.
    bobovo и ronnie72 харесват това.

  11. Member Аватара на ronnie72
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    172
    #2604

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Мне, втора ръка няма да е - ще вдигам границата. Нещо до 2000лв. тогава?

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    112
    #2605

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Рони - FTXS42 Daikin

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,788
    #2606

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    qazxsw, това което предлагате не е 2000 лв, а доста повече... Друг е въпроса, че ще стопли 40m² само при положителни температури....
    justify, ronnie72 и P.Hristov харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #2607

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Рони погледнете тези машини:

    Дайкин FTX50GV
    Gree GWH18KG-K3DNA6G Change


    Тошиба 18 Сузуми, може и 22цата да трябва да вземете.
    ronnie72 одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    84
    #2608

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    След като миналата година взех за хола LG H12, сега трябва да взема и климатик за спалнята.
    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - жилищно
    2. За отопление.
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението 13кв. метра/ около 32кум. метра;
    б) вида на дограмата и стъклопакета (/ПВЦ, двоен стъклопакет);в) квадратура на прозорците - около 4кв. метра
    г) изложението на помещението - западно;
    д) етаж на помещението в сградата, особености - 2 - ри етаж, под стаята има гараж за една кола.
    е) какво е предназначението на помещението- спалня
    ж) апартамент
    4. Варна
    5. зимата около 22
    6. Външна изолация има, но не знам колко е дебела и точния и вид.
    7. Само един ЛСД телевизор.
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор - до към 1300 (без монтажа).
    9. до колкото паднат температурите във Варна
    10. Стаята е заобиколена от баня, друга стая, външна стена към неостъклена тераса, друга стая. Тоест има само една външна стена.

    Понеже ще се взима за стаята, в която ще спим аз и жената, а по нататък и дете, то за мен са важни няколко неща.
    Във Варна през зимата най-редовно външните температури се въртят около -3,5 до към + 5-6. Рядко падат под тези градуси. Сега не ми се търси статистика за този факт,но реално най-често климатика ще трябва да се справя с тези условия, но и с по-висока влажност спрямо вътрешността на страната. Мъглите (поне при мен до Бизнес хотела)също ги има сутрин.Това което търся е с минимални средства да взема максимално доброто за нашата ситуация. В тази връзка ако може да го направя за 700 лева супер, но ако не може бих дал и до 1500, но с нежелание.Трябва ми климатик, които да не се усеща че работи - тоест да има нисък минимум, за да работи нон стоп, а не он/ офф. Трябва ми и висока SCOP ефективност, за дане плащам високи сметки за ток.Трябва ми и добър алгоритъм за дефрост - ако може изобщо да не размразява то най-добре.На другия ми климатик не усещам разлика като му пусна плазмата (йонизатора), но най-вероятно прави нещо реално, което остава незабележимо за мен.Ако може филтъра на климатика да е с максимално ситна мрежа, за да може да спира максимално много прах в себе си.Като цяло това е.На прима виста този климатик не е лош:
    Samsung AR09JSPFAWKNEU

    http://www.emag.bg/invertoren-klimat...DFKXCMBBM/Но искам предложения за ефективни и качествени модели, както и да коментираме минусите и плюсовете им.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2609

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от vutov87 Виж публикацията
    .Това което търся е с минимални средства да взема максимално доброто за нашата ситуация. В тази връзка ако може да го направя за 700 лева супер, но ако не може бих дал и до 1500, но с нежелание.Трябва ми климатик, които да не се усеща че работи - тоест да има нисък минимум, за да работи нон стоп, а не он/ офф. Трябва ми и висока SCOP ефективност, за дане плащам високи сметки за ток.Трябва ми и добър алгоритъм за дефрост - ако може изобщо да не размразява то най-добре.На другия ми климатик не усещам разлика като му пусна плазмата (йонизатора), но най-вероятно прави нещо реално, което остава незабележимо за мен.Ако може филтъра на климатика да е с максимално ситна мрежа, за да може да спира максимално много прах в себе си.
    Разгледай Мицубиши 25zm-s или може би 20zm-s.
    corsairman01 одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #2610

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Вутов едно допълнение - не ви трябва климатик с нисък минимум, който може и да духа студено, а такъв който, ако работи на он офф да не го знаете дали е он или офф или се размразява. От моя опит МХИ са такива машини.
    corsairman01 и milanov харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе