Страница 206 от 233 ПърваПърва ... 156196204205206207208216 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,076 до 3,090 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3076

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Калпазани! Да бяха измазали на човека стената, а те монтирали машината на гола тухла!
    Mega и hawai76 харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    21
    #3077

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Последно питане.
    Според цени, моделите на който окончателно се спрях за хола/27кв.м./ се подреждат така:

    1.MSZ-FH35VE
    2.12LTCA
    3.FTXS35K

    Важли ли по-скъпото - по-добро или са на едно ниво.
    На хартия Митсубиши и Фуджитсо са горе-долу равни, Дайкина отстъпва леко.... бихте ли го изключили?

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,838
    #3078

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Berzerker Виж публикацията
    Дайкина отстъпва леко.... бихте ли го изключили?
    Естествено... Даже изобщо няма база за сравнение с другите два. Бих добавил Toshiba RAS-13G2KVP-E Super DaiSeiKai 8
    dodo_pv одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    28
    #3079

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Кой климатик повече ще топли Gree GWH12KF-K3DNA6G или Hitachi RAK 14PECI/ RAC 14WECI ?Стаята е доста голяма 27 кв.м. но просто не разполагам с нужния бюджет,а вече си е студено и не се трае?Благодаря предварително.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,838
    #3080

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    За тази квадратура...."божа работа"...

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    DUNDURMA одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    28
    #3081

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Знам,че не е достатъчен,но просто не мога да отделя повече,а така или иначе има не малка вероятност да дам апартамента под наем.Хитачито сега го намерих на промоция на 839 лв,толкова струва и грее-то.Има ли значение кой от двата ще взема или е все тая?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    106
    #3082

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Някой имал ли е вземане даване с този подов модел на Toshiba: RAS-B10UFV-E
    Доколкото се ориентирах, единствения, на който изрично може да се пусне само долната клапа (на Дайкин и Мицубиши например не могат и е така само когато те решат).
    Не искам да минавам на стенни тела, но се двоумя между Дайкин и Тошиба (като първия имам възможност да го "усетя" на живо, ама втория.. не).
    За разлика от Мицубишито и двата имат нощем режим с още по-тиха работа (23db), но все пак ако някой има мнение...

    ПС - ако правилно се ориентирам, Тошиба мултисплит-а (RAS-M14GAV-E) има доста по-нисък минимум спрямо Дайкин-а(2MXS40H). Това предполагам (ако е вярно) е добре?

  10. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #3083

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Много е тиха тУшибата, вервай ми

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    necata2 и ivan74 харесват това.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #3084

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Грабвайте GREE-то.

    Моята фризьорка "пържи" такава дванадесетка в 55 квадрата вече 4-та или 5-та година(нямам точен спомен) и се справя.

    При вас зависи дали помещението с климатика е в блок/кооперация или ще е в еднофамилна къща.

    Взимайте го пък "колкото толкова".

    Изглежда сте свикнали на по-хладно да стоите и мисля че няма да имате проблем ако поддържа 20-на градуса, та дори да са 19-десет.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    28
    #3085

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    justify направо ме ''прочете''.В кооперация е помещението(тухла),а както и сте написали ако си поддържа 20-на градуса не ми е никакъв проблем.Благодаря за бързите отговори.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    2
    #3086

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте, Бих желал съвет или насока при избор на климатик. Ще го ползват родителите ми, които живеят в Пловдив. 1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? Жилищно2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? И за двете3. Каква е:а) квадратурата и кубатурата на помещението; Помещение свързано с второ помещание (всекидневна и хол). Ощбата пллощ е около 40-44кв.мб) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); ПВЦ дограмав) квадратура на прозорците;г) изложението на помещението; Изтокд) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? 4ти етаж, не е последене) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; всекидневнаж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? апартамент4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? Пловдив5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? лято 22-24/зима 23-256. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? няма допълнителна изолация на стените. има остъклена със стара винкелова дограма тераса7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? Хладилник и вградени домакински електроуреди (печка, котлони, съдомиялна )8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. до 2500лв9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? зима от плюс 5 до -минус 5/ лято до 30-4010. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели. прикачена схема
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,838
    #3087

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    General Fujitsu 18LFC, но огледа е задължителен, за правилния избор.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    bobovo, Mega и kokovox харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    162
    #3088

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от BornToDrink Виж публикацията
    Някой имал ли е вземане даване с този подов модел на Toshiba: RAS-B10UFV-E
    Доколкото се ориентирах, единствения, на който изрично може да се пусне само долната клапа (на Дайкин и Мицубиши например не могат и е така само когато те решат).
    Не искам да минавам на стенни тела, но се двоумя между Дайкин и Тошиба (като първия имам възможност да го "усетя" на живо, ама втория.. не).
    За разлика от Мицубишито и двата имат нощем режим с още по-тиха работа (23db), но все пак ако някой има мнение...

    ПС - ако правилно се ориентирам, Тошиба мултисплит-а (RAS-M14GAV-E) има доста по-нисък минимум спрямо Дайкин-а(2MXS40H). Това предполагам (ако е вярно) е добре?
    Аз имам такъв работи в хол 17 кв. във Варна за сега нямам грижи, но не е презимувал при мен все още. И аз се чудих лятото между Дайкин-а и Тошко и се спрях на последния, една от причините да избера втория бе точно режима за затопляне на пода - изпробвах го много е удобен и бързо затопля студения въздух в стаята. Въздушната струя на топло и на студено е много приятна и не създава течение, въздуха в стаята се климатизира равномерно дори и в най-отдалечения ъгъл. Като шум нямам оплаквания в нормалните граници е за мен. Колегата mkukas имаше проблем с шумно външно тяло, не знам до къде стигна с неговия проблем, при мен не се наблюдава.
    Този пост е редактиран от sirgeorge; 08-11-16 в 18:21.
    BornToDrink, stiv13 и Jack Krauser харесват това.

  17. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #3089

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Щастливец! Аз не бих рискувал

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    emil vasilev одобрява това.

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    1
    #3090

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте интересува ме тези два модела дали ги бива и кой бихте препоръчали говорим за помещение от 28кв в София ( апартамент външен без изолация ).Трябва ми за отопление предимно бюджета ми е 1300-1400лв.Благодаря ви предварителноGree GWH18MC Cozy, CHIGO, модел:CS-51V3A-P169AE2R
    Този пост е редактиран от bajbajo; 09-11-16 в 16:34.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе