Страница 46 от 233 ПърваПърва ... 3644454647485696 ... ПоследноПоследно
Резултати от 676 до 690 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #676

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Мисля 14 Лука, че ще свърши работа. Suzumi 16 или 18 също е опция.

  2.  
     
  3. spy
    spy е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    9
    #677

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте, нямам никакви познания относно климатиците, но жела да се сдобия с един за охлаждане и за междинно отопление главната му цел ще е за охлаждане все пак. Ще бъда благодарен на всяко едно мнение, но пак да отбележа,че нямам познания в облата за това се допитвам тук. Забелязах,че повечето от вас притежавате или предлагате висок клас климатици, но за съжаление аз не разполагам с такъв бюджет .

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? Жилище
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? Охлаждане
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението; 30м2 75м3
    б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); Дървена
    в) квадратура на прозорците; 4м2
    г) изложението на помещението; източно
    д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? ет.1 две стаи с портал между тях
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; хол ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? къща
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? София
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? През лятото - 24 градуса
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? Има изолация на тавана
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? Два телевизора
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. 900 лв плюс монтажа
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане?
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.

    Спрял съм се на един модел Finlux FDCI-12LK46GFH , който се вмъква в бюджета ми. След кратка консултация с момчетата от магазина ми казаха, че този модел климатик може и да отоплява и в този ред на мисли бих се възползвал за отопление, но само в преходите между сезоните зима и пролет и есен и зима, но при външна температура над 5 градуса.
    Благодаря предварително.
    Този пост е редактиран от avenger; 20-04-16 в 18:36.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    36
    #678

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте,за пореден път се нуждая от вашата помощ. Налага се да взема още един климатик и ще съм благодарен за съвети какъв модел да бъде. Както се вижда от подписа ми съм привърженик на Mitsubishi и Fujitsu, така, че ще помоля да ме посъветвате какъв климатик от тези две марки да взема. А ето и по-подробно описание за къде, как и защо ще се ползва:Ще се ползва вдомашни условияЩе се ползва за oтoплeниe Помещение от 40м2 / 115м3 ΠBЦ дограма с двoeн cтъĸлoпaĸeтПpoзopци 6м2 Изтoчнo изложениеЖилищна тухлена сграда на втори етажЩе се ползва за xoл/дневнаCoфия центърЖелана температура 24-25 гpaдyca 5 см. външна изолация на стенитеБюджет до към 2500лв.Благодаря предварително!

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #679

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Малко е над бюджета но според мен си заслужава стига да се намира още
    http://www.airqualitybg.com/климатиц...yz18lbc-nocria

    Иначе в бюджета
    http://www.airqualitybg.com/климатиц...tsu-ashg24lfcc

    По данни на хартия а и съобразено с вашите изисквания за 24-25 градуса (зимата) аз към това бих насочил. Вече след оглед от фирма може да се прецени че и с по малки мощности ще се покрият вашите изисквания.


    Sent from my LG-D290 using Tapatalk
    Този пост е редактиран от Иван Вълков; 18-04-16 в 19:34.

  6. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #680

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    14ка Нокрия не е достатъчна?

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #681

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    в такава голяма стая,бих сложил 2 климатика
    tony34al и Иван Вълков харесват това.

  8.  
     
  9. bpd
    bpd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    27
    #682

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте предстои ми да закупя климатик за детска стая с размери 4,20- 3,20м висока 2,65м изложение юг-запад,ет1 над приземен етаж, къща тухла единица и гредоред с вътрешна изолация 5см вата и гипскартон на стени и таван , прозорци около 4кв ПВЦ дограма ,пода е ламинат,къщата е в Пловдив ,ще се ползва зима 23гр и лято 25-26гр ,бюджета е 1200-1250 лв с монтаж спрял съм се на Fujitsu ASYG 09 LMCА има ли смисъл от12ка ,дайте друг вариант ако имате с цена близка до тази .Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от bpd; 19-04-16 в 21:40.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    13
    #683

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Привет на всички,
    моля за съвет за покупка на климатик за детска стая 16 кв в едноетажна къща с добра изолация и дограма,
    Насочил съм се към LGH12AK ,защото ползвам един такъв в дневна 38 кв и като цяло съм доволен,но искам да знам дали има нещо по добро в този ценови клас

  11. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #684

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Добре буба, как го виждаш ти климатик който работи добре в 38кв да го слагаш в 16? Някакъв вид мазохизъм ли проявяваш към това дете?
    DUNDURMA и tony34al харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    13
    #685

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Принципно има много нисък минимум 300w отдаване,по малко от 7-ца и много ниски нива на шум,а ако се наложи топли много.
    Почти е идентичен с H09AK ,само има разлика в максималната мощност и е 50 лв по скъп.

  13. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #686

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Не рискувай с 12ката. Сложи на детето 9ка от по ниския клас LG , който все пак продължава да има йонизатор и е с вдигащ се преден панел.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    9
    #687

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Мислим да си купум нов климатик, но идея си нямам какъв да вземем. Изискванията ми към климатика са вътрешното тяло да не е много шумно и вентилатора да не прави ураган в стаята. Преди седем години си взехме един Samsung 9 инвертор (модела не помня), с който нямаме проблеми. Не робувам на марки, така че очаквам предложения за нов.

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? Жилищно 2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? Отопление и охлаждане 3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението; 20 м2/ 54 м3 б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); ПВЦ, троен стъклопакет, външно 4 сезона,вътрешно бяло в) квадратура на прозорците; между 3 и 4 м2. г) изложението на помещението; юг(тераса и прозорци, 4м.) - запад (външна стена, 5м.) д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? 2 жилищен, трети от терен е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; Хол ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? Апартамент 4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? В. Търново 5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? 23 - 25 градуса целогодишно 6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? Изолация на всички външни (юг и запад) стени с фибран (графитения) 3 см. 7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? Не 8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. 1 000 лв. (мах. 1 200) 9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? -15/+40 10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.

  16. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #688

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Fujitsu 12 LMCA. Ще ви топли и охлажда безпроблемно.
    doooon одобрява това.

  17. Novice
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    9
    #689

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Fujitsu 12 LMCA. Ще ви топли и охлажда безпроблемно.
    Благодаря, но не знам дали ще го намеря в Търново. На първо четене се предлага само от Булклима. С монтажа обаче ще надхвърля бюджета. Какво е мнението ви за LG за климатик http://www.technopolis.bg/bg/Invert%...-UA3/p/651213?

  18. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #690

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Е тоя ще ти свърши прекрасна работа:Fujitsu ASYG 12LMCA/AOG12LMCA

    Само трябва да намериш фирма, която го предлага с безплатен монтаж.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 46 от 233 ПърваПърва ... 3644454647485696 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе