Страница 36 от 233 ПърваПърва ... 2634353637384686 ... ПоследноПоследно
Резултати от 526 до 540 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #526

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Сега видях ,че вносителя на MHI няма дистрибутор в Стара Загора„ В какви нещастни градчета има, а в такъв голям град няма.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    115
    #527

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Официален дистрибутор няма в Стара Загора,но има фирми ,които предлагат въпросните клими. Скоро минах по този път . Пратил съм ЛС на joro_tt

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    6
    #528

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте, можете ли да дадете мнение за Daikin FTX35K

    Ще се използва за следното:
    - стая в която се живее 22-25 кв.м. / 60 м3
    - главно за отопление през зимата (София) и охлаждане през много горещите летни дни
    - изложението е северно
    - искана температура 20 градуса (зимата) и 25 (лятото)
    - сградата е ново строителство с външна топлоизолация и PVC дограма

    Съжалявам, че съм лаик но искам да попитам този климатик има ли възможност за поддържане на определена влажност в помещението?

    Идеята ми е да си го командвам през телефона, тъй като в по-голямата част от деня съм на работа и примерно ми трябва да се включи 10-15 минути преди да се прибера.
    P.S. в момента съм с долнопробна духалка от 2kW, но се отоплявам на 1-ва степен т.е. 1kW и поддържам тази температура

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #529

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Hristo Patronov Виж публикацията
    Идеята ми е да си го командвам през телефона, тъй като в по-голямата част от деня съм на работа и примерно ми трябва да се включи 10-15 минути преди да се прибера.
    Това с телефона е много добра идея, при положение че комфорта не ти е някакъв приоритет. За сметка на това е технологично. Не го бързай тоя Дайкин, попрочети малко из форума като начало.

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    6
    #530

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Това с телефона е много добра идея, при положение че комфорта не ти е някакъв приоритет. За сметка на това е технологично. Не го бързай тоя Дайкин, попрочети малко из форума като начало.
    Изобщо не го бързам, просто събирам мнения. Ако имах време да чета всички коментари и мнения, нямаше да напиша предишния си пост
    Това за комфорта не го разбрах - явно съм от скоро във форума...

  7. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #531

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Г-н Патронов,

    Този климатик определено ще се справя по-добре от духалката. Обаче не е най-доброто за парите си според мен. Интернет управлението е супер опция и всички марки климатици трябва да го въведат без допълнително заплащане, защото е удобно понякога. Някои съфорумци от лудницата ще ви убеждават, че не си заслужава, обаче аз съм твърдо за. Обаче това не трябва да е единственото, което гледате. Нямам този модел и не говоря от опит, но на хартия изглежда орязан. Имам предвид, че може да останете на студено в студените зимни дни и нощи. Може и да не. Това ще го каже някой, който притежава този модел. Обаче аз не бих поел риска. Погледнете модели от други марки, които имат по-голям капацитет (максимум) на отопление. Този конкретен модел има максимум 4,80 kw, което може да не стигне. Освен, че ще гори много ток, ако работи на максимум. Аз бих се насочил към Тошиба Сузими + 13, която е с 5,30kw максимум на топлоотдаване, Фуджитсу Дженерал 12LUCA, което е с 5,60kw максимално топлоотдаване. Изобщо нещо с над 5kw максимално топлоотдаване. За съжаление тези 2 модела, които препоръчвам нямат интернет управление, но да седите на топло е предполагам по-голям приоритет.
    Баба ми има Дайкин с интернет управление, което използваме от време на време. Например сега тя е извън апартамента си за 1 седмица. Аз изключих климатика дистанционно и ще го включа в деня преди да се прибере, за да е стоплено помещението. Обаче това е изключение, а не всекидневие. Като излизате зимата намаляте температурата като излизате и нагласяте таймера да я вдигне преди да се приберете. Обаче не изключвайте климатика нацяло. Инверторните климатици са най-икономични като поддържат температурата, а не да се мъчат да вдигат от 16 до 20 за един час.
    Всички климатици изсушават въздуха през лятото. За зимата не разчитайте климатика да ви променя влажността без промяна на температурата. Предполагам, че сте в нов апартамент и ви е влажно сега. Най-добрия ви приятел би било проветрението и по-висока температура.
    Този пост е редактиран от avenger; 14-03-16 в 09:00.
    VeleV.Klima одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #532

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Накои съфорумци от лудницата ще ви обеждават, че не си заслужава, обаче аз съм твърдо за.
    Всеки луд - с номера си. Голяма екстра, само дето не топли.
    На мен лично ми е необходима, колкото на змия - тиранти.
    Aleksandars, DUNDURMA, justify и 3 други харесват това.

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    6
    #533

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Благодаря Ви за мнението @kokovox,

    на мен ми е достатъчно отдадена мощност от максимум 2 kW за да се грея през най-студените месеци. Просто бих желал хората с такъв климатик (ако има такива) да споделят техните впечатления от него. Не се ограничавам само до него, и не ме блазни само тази WiFi функция, просто бих искал да попитам как са като поддръжка и надеждност и впечатления.

    Не ми е влажно сега да уточня, просто бих желал да си настроя % на влажност на въздуха в стаята.



    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Всеки луд - с номера си. Голяма екстра, само дето не топли.
    На мен лично ми е необходима, колкото на змия - тиранти.
    Добре, какво би ме посъветвал да си взема?

    Бюджет 2000 лв.

    Не ми трябва повече от 2kW отдадена мощност при отопление - щото е безмислено! Същото е и при охлаждане! Имам ТЕЦ ако опре ножа до кокъла.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #534

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Hristo Patronov Виж публикацията
    Добре, какво би ме посъветвал да си взема?

    Бюджет 2000 лв.

    Не ми трябва повече от 2kW отдадена мощност при отопление - щото е безмислено! Същото е и при охлаждане! Имам ТЕЦ ако опре ножа до кокъла.
    Каквото и да си вземеш в днешно време, все ще сбъркаш. Ако съм на тебе, бих загледал фуджик-LT или Mitsubishi Heavy ZMX-S.
    Aleksandars и mirandi харесват това.

  12. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #535

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Изчакай още малко, излизат новите модели на Дайкин и цените на миналогодишните модели ще паднат. Спрямо изискванията ти, ще ти свърши работа. 20 градуса и една Мидея ще поддържа, пък и щом имаш ТЕЦ... Все пак ако wi-fi то не е определящо, можеш да боднеш една 12ка Лука на Фуджитсу, 13ка Сузуми + или Хеви 35 ZM-S

  13. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #536

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Влажността на стаята не можете да я настройвате с климатик. За това ще ви трябва влагоуловител или humidifier. Само температурата ще може да контролирате с климатик. Дори и с най-скъпия Дайкин, Уруру-Сарара, може само да имате повече влажност през зимата и по-малко през лятото. Иначе ви трябва друго устройство за контрол на влажността. Ако имате ТЕЦ да помага на Дайкина, който харесвате ще сте ОК.

    За интернет управлението на Дайкин аз лично имам много оплаквания. Първо Дайкин използва една и съща апликация за всичко модели на марката. От тези които струват 1000лв. до тези които струват 4000+ лева. Това е проблем, защото този климатик, който струва 4000+ лв има 10 пъти повече функции, а не могат да се използват, заради орязаната апликация. Това е вина на европейския им офис, който не е направил апликация, която да отговаря на възможностите на най-скъпите им модели, които се правят в Япония. Дори да си купите Дайкин за 4000+ лева, апликацията за телефон няма да ви даде възможността да използвате опциите, които климатика предлага.
    Това, което може да контролирате от апликацията за момента е: Включване и изключване, промяна на режима (топло-студено), достъп до таймера, достъп до промяна на температурата и силата на вентилатора, както и някои функции (не всички) за ъгъла на жалузите. Новата апликация има и опция разкод на електроенергия в kwh. Проблема е, че трябва да си вкъщи, за да обновиш апликацията и фърмуера на адаптора. Ако не си вкъщи няма да работи изобщо. Няма опция за промяна на влажността, дори твоя климатик да я поддържа. Аз писах имейл до офисите в Белгия и Япония, за да подобрят тази тъпотия и получих отговор, че ще видят какво ще направят.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Всеки луд - с номера си. Голяма екстра, само дето не топли.
    На мен лично ми е необходима, колкото на змия - тиранти.
    Топли точно, когато ти трябва. Супер си е опцията.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    6
    #537

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Тоя Дайкин е под 1500 лева с безплатен монтаж, та не говорим за 4000+ лева за екстрите дето уж им предлагал софтуера.

  16. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #538

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Екстрите се предлагат от хардуера, а софтуера на апликацията за телефон не ги поддържа. Вие питахте за WIFI функцията и аз много подробно ви обясних предимствата и недостатъците. От там нататък вие си знаете.
    mkukas одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #539

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    И аз бих ви препоръчал General12LUC вече има и приставка за wi-fi така че ще може да го командвате по мрежата. Разликата между дженерала и даикина е че даикина за да затопли ще му трябва много повече от 15-20минути докакто дженерала би се справил по бързо.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #540

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Седмичният таймер при съвременните машини напълно елиминира необходимостта от WiFI контрол. Що се отнася до двата киловата топлина, необходими да се отдадат при много големи студове, те една ли са по силите на масовите модели. Освен ако не става въпрос за 18-ка в 20-тина квадрата или аналогична глупост.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 36 от 233 ПърваПърва ... 2634353637384686 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе