Страница 30 от 233 ПърваПърва ... 2028293031324080 ... ПоследноПоследно
Резултати от 436 до 450 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #436

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от powerful Виж публикацията
    Ако се спреш на Тошиба , там сам решаваш дали да си активираш рестарта, по дефолт е изключен.
    Как я променяш тази функция? В упътването на Сузуми, (което е 2 странички) не намерих нищо по въпроса.
    Този пост е редактиран от avenger; 08-03-16 в 20:18.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #437

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Как е променяш тази функция? В опътването на Сузуми (което е 2 странички) не намерих нищо по въпроса.
    Има го описано в упътването много ясно.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    bobovo и kokovox харесват това.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2016
    Живее в
    гр.Варна
    Мнения
    6
    #438

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здpaвeйтe ĸoлeги, иcĸaм дa пoпитaм ĸaĸъв ĸлимaтиĸ щe мe пocъвeтвaтe дa взeмa зa oпиcaнoтo пo-дoлy пoмeщeниe, ĸaтo yлoвĸaтa e, чe тpябвa дa e oт Texнoпoлиc, пoнeжe имaмe дa пoзлвaмe вayчepи нa cтoйнocт oĸoлo 600лв, a бюджeтa зa ĸлимaтиĸa e oĸoлo 1100-1300лв.

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - жилищно.
    2. За отопление.
    3. 22-23 ĸвaдpaтa, двoйнa дъpвeнa дoгpaмa c тepacи c ΠBЦ и двoeн cтъĸлoпaĸeт, пpoзopци - двa oĸoлo 3.5 ĸвaдpaтa, излoжeниeтo e ceвepoизтoчнo, eтaжът e 1-ви нaд гapaжи c изoлaция нa пoдa, cтeнитe и тaвaнa, пoмeцeниeтo e ĸyxня cъc вceĸиднeвнa.
    4. Aпapтaмeнтa ce нaмиpa в гp.Cливeн.
    5. Желаната температура нa oтoплeниe e 22-24 гpaдyca.
    6. Има изoлaция нa пoдa, cтeнитe и тaвaнa.
    7. Има електрически уреди - xлaдилниĸ, пeчĸa, пepaлня.
    8. Oт 1100 дo 1300лв, мoжe eвeнтyaлнo и мaлĸo пoвeчe aĸo cи зacлyжaвa.
    9. Bъншна температура дo ĸъм -10, -15 гpaдyca.
    10. B пoмeщeниeтo e ĸyxнятa и тpaпeзнa мaca cъc cтoлoвe и дивaн. Hямa мнoгo мeбeли.

    Блaгoдapя мнoгo зa oтдeлeнoтo вpeмe и oтгoвopитe!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #439

    Re: Избор на климатик 2016 г.

    http://www.technopolis.bg/bg/Invert%...E-XZE/p/651927
    Но зависи колко е студена стаята при продължителни температури под -10 може и да трябва да му се помага с друг уред, но за тези пари е добра машина.
    За повече пари това http://www.technopolis.bg/bg/Invert%...V2-E1/p/652254

  6. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #440

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Ето ти една духалка http://www.technopolis.bg/bg/Invertе...KV-E7/p/652256

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2016
    Живее в
    гр.Варна
    Мнения
    6
    #441

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    А за тази машина какво ще кажете? http://www.technopolis.bg/bg/Invert%...B-UA3/p/651219

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #442

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Този го дават ,че е до 10гр. отопление.

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #443

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Не знам как са новите Е6, Е7 на Тошиба. Има хора които са компетентни и могат да се изкажат по въпроса. До 1200 ми хареса триъгълния Самсунг с включен монтаж. Има мнения за най високия им клас предлаган в България - яко топли, за базовия обаче няма много информация. Моя съвет е да изчакаш малко с цел събирането на повече финанси и да си вземеш нещо хубаво! Струва си да дадеш повече пари, но да не мислиш и да не се кръстиш като паднат температурите. Та в този ред на мисли, ти препоръчвам Тошиба Сузуми + 13ка на цена 1550 с включен монтаж. Или LG на същата цена 12ка. http://www.technopolis.bg/bg/Invert%...M-UL2/p/651227
    Успех!

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2016
    Живее в
    гр.Варна
    Мнения
    6
    #444

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Това LG беше на промоция с около 200-300лв надолу цена. Ако знаех, че е хубав модел можеше да го взема. Ще им следя промоциите и ако излезе пак го взимам.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    26
    #445

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от floros Виж публикацията
    Здравейте, да попитам и аз за климатик.
    Става въпрос за хол на апартамент в София, сграда от 2007-2008г. 35м2 и тавани на 2.60м. По принцип има парно, но искам да съм подсигурен и смятам да взема такъв климатик, който да може и да отоплява това помещение, ако се наложи. 3 стени външни: на юг (без прозорци), изток (по цялата дължина на стената 5м прозорци, не френски) и север (две крила прозорец и врата към тераска). Има изолация на всички стени, външна. ПВЦ дограма обикновена (мисля, че се води двоен стъклопакет). Среден етаж. По принцип всеки път като влезна в апартамента ми се струва доста топъл, а и майсторите така изкоментираха, че не са пускали парно докато работеха в края на януари, когато беше по-хладно времето.
    Не съм много в час с климатиците, мисля че ми трябва 18-ка (или съответната цифра от другите марки ,моделите на някои марки се ориентирам кое 18-ка, но други марки имат едни цифри 40, 50...). Бюджет...иска ми се да се впиша в 2000лв, но ако е хубава марка май няма да успея Митсубиши са доста скъпи, мислех си за панасоник или дайкин.

    благодаря предварително за предложенията
    Здравейте отново,

    Наближава покупката на климатика вече и искам да помоля за мнения относно конкретни модели вече.
    При питането ми по-горе от колеги тук бяха предложени митсубиши Heavy SRK50ZM-S/SRC50ZM-S и дайкин FTX 50GV.
    От друга страна имам оферта за Панасоник CS-E18QKEW / CU-E18QKE
    и Самсунг AR18FSSEDWUNEU / AC060FCADEH
    Моля, за вашите коментари относно моделите по-горе, че трябва да монтирам вече някакъв.

    Благодаря предварително

    Забравих да кажа, че не ме интересува много кой има по-добър дизайн или ненужни екстри като някакви сензори за движение или нещо подобно. Най-важното за мен е: да е надежден (от към проблеми имам предвид), да топли и охлажда когато/ако се наложи и да е икономичен (подредил съм ги по важност).
    Този пост е редактиран от floros; 10-03-16 в 11:13.

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #446

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Този самсунг е от професионалната серия, страшно корав климатик, без ненужни дефрости, бълва яка жега и при -20. В Русе, София и Плевен тази зима беше голям студ и отзивите са добри.
    floros одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #447

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Самито е звяр с това огромно външно тяло. Пък и щом принадлежи към професионалната серия, няма какво да говорим. Стига и цената да те устройва, грабвай го!
    floros одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #448

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от floros Виж публикацията
    Забравих да кажа, че не ме интересува много кой има по-добър дизайн или ненужни екстри като някакви сензори за движение или нещо подобно. Най-важното за мен е: да е надежден (от към проблеми имам предвид), да топли и охлажда когато/ако се наложи и да е икономичен (подредил съм ги по важност).

    E18QKE превъзхожда Мицубишито по тегло, минимална и максимална отдавана мощност(8 киловата макс.).
    Освен това е по-ефективен и има много хубава система за пречистване и освежаване на въздуха - премахва всякакви миризми, прахоляци и цигарен дим. Може би като минус - (евентуални) чести дефрости под -5. Но може осемнайската да не размразява толкова често както 12-ките.
    Мицубишито е по-леко, с по-висок минимум, по-нисък максимум, харчи малко повече и няма йонизация за пречистване на въздуха. Но пък топли доказано и под -10.
    floros одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #449

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Този самсунг е от професионалната серия, страшно корав климатик, без ненужни дефрости, бълва яка жега и при -20. В Русе, София и Плевен тази зима беше голям студ и отзивите са добри.
    Какво наричаш професионална и аматьорска серия? На страницата на Samsung България,сред така наречените от тях професионални климатици няма нито един стенен модел.
    mkukas одобрява това.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #450

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    На всеки е ясно какво е професионална серия - същото като "Орбит Профешънал".
    Разтегаме си дъвки и локуми...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 30 от 233 ПърваПърва ... 2028293031324080 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе