Страница 43 от 233 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследноПоследно
Резултати от 631 до 645 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #631

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Не зная за коя Toshiba PDR говориш, но тази от 2009г. има плазма по цялата ширина на топлообменника на вътрешното тяло и не е с нишки, а с рейка наподобяваща гребен. Работи много добре и озона се усеща осезаемо.
    Rumb@ta одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #632

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    И по стария PDR има плазма касета.

    Sent from my D6603 using Tapatalk

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    3
    #633

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Sharp AY-XP09GHR/AE-X09GHR

    A Иначе климатикът е тошиба супер дайсекай- те са с истински плазма филтър.За съжаление по-евтин няма.
    Много благодаря! При нас ситуацията се влоши доста - тригодишната ми дъщеря тези дни направи поредния пристъп на алергична кашлица. Изхвърлихме килима, обмисляме как да затворим библиотеката с книги, чудим се вече какво да направим. Та колкото и нагорно да ни дойде, ще дадем колкото трябва, само и само наистина да върши работа и да спре да се мъчи детето. Значи Тошиба супер дайсекай. Сега ще ги гледаме

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,533
    #634

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Не влизай в заблуждение с новите европейски модели на дайсейкай (осма серия), защото при тях плазмата работи само през лятото и то, далеч не винаги. Най-ефективен и добре работещ йонизатор имат етериите на Панасоник, но иска по-често почистване. Многото електроди при старите модели на дайсейкай позволяват многомесечна работа на йонизатора, без да е необходимо почистване. Работещ в определен момент от време е винаги един единствен електрод - този с най-голяма проводимост. Целта на плазма филтрите не е да събират прах! Това им е недостатъка (за справка - старите електронно лъчеви телевизори - черния прах около каскадите и ТХО). Целта им е да йонизират въздуха, създавайки озон, който трепе гадинки при разпадането си на атомен кислород. Направи си справка на по-подходящо място, тук не е много добре.
    Успех!
    P.s: Много вероятно е кашлицата на дъщеря ти да не е алергична, а поствирусна. Вчера за пореден път правиха справка по този проблем. Не се вкарвай във филми, алергични тестове правете след петата година и не хранете детето с химикали и боклуци (предимно това се продава по магазините у нас).
    Успех!
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 11-04-16 в 22:49.
    ivan74, milanov и Делфин харесват това.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #635

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Не влизай в заблуждение с новите европейски модели на дайсейкай (осма серия), защото при тях плазмата работи само през лятото и то, далеч не винаги.
    Да, само по новолуние. Но трябва и Марс да е ретрограден!
    Mega одобрява това.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #636

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Делфин Виж публикацията
    Много благодаря! При нас ситуацията се влоши доста - тригодишната ми дъщеря тези дни направи поредния пристъп на алергична кашлица. Изхвърлихме килима, обмисляме как да затворим библиотеката с книги, чудим се вече какво да направим. Та колкото и нагорно да ни дойде, ще дадем колкото трябва, само и само наистина да върши работа и да спре да се мъчи детето. Значи Тошиба супер дайсекай. Сега ще ги гледаме
    Темата е сериозна.Мисля че освен климатик с плазма филтър, трябва да проветрявате поне два пъти на денонощие, ако навън въздухът е чист.При мен лично зимата не е много чист и вечер не проветрявам, освен когато вали-тогава дъжда "хваща" димовете и мръсотията и го сваля на земята.При мъгла и много слаб ръмеж също не проветрявам -въздухът е тежък и мръсен.

    Най-вече трябва да помислите лятото, пролетта и есента да извеждате детето поне 3 дни за няколко часа на чист въздух сред природата.Зимата когато можете + плазма уреда или климатик с плазма.Не очаквайте чудеса от тях, но трябва да има облекчение, което е по-добре от пиенето на химии от малък...

    Мисля че ако запишете детето да спортува подходящ спорт също би му се отразило добре.
    Kasap, Mega и kokovox харесват това.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #637

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    justify ,
    Аз имам алергичен, към полени и разни цъфтежи, син. Да го изведеш, по това време, на разходка или да му отвориш прозореца за 2-3ч сутрин и вечер за проветрение, за него е най голямото наказание. Всъщност, най добре се чувства на затворено и когато климатика е включен. Лошото е, че точно в този сезон въобще не е за климатик....
    mcea одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #638

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Делфин Виж публикацията
    Много благодаря! При нас ситуацията се влоши доста - тригодишната ми дъщеря тези дни направи поредния пристъп на алергична кашлица. Изхвърлихме килима, обмисляме как да затворим библиотеката с книги, чудим се вече какво да направим. Та колкото и нагорно да ни дойде, ще дадем колкото трябва, само и само наистина да върши работа и да спре да се мъчи детето. Значи Тошиба супер дайсекай. Сега ще ги гледаме
    Ако желаете да не влошавате положението когато проветрявате може да погледнете това:http://climacom.com/files/documents/LOSSNAY.pdf
    Входящият въздух минава през НЕРА филтър и се пречиства.Неудобството е ,че трябва да имате свободна външна стена за монтаж.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #639

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    ....и другото неудобство - 800лв.

    За да е спокоен vlado1976 съм редактирал емотиконката от "wink" на "smiley"
    Този пост е редактиран от milanov; 12-04-16 в 13:30. Причина: Редактиране на емотиконка

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #640

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    ....и другото неудобство - 800лв.
    Ако го имаш проблема на главата си няма да ти е никак смешно.

    - - - - - - - - - -
    Kasap одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #641

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Делфин Виж публикацията
    Много благодаря! При нас ситуацията се влоши доста - тригодишната ми дъщеря тези дни направи поредния пристъп на алергична кашлица. Изхвърлихме килима, обмисляме как да затворим библиотеката с книги, чудим се вече какво да направим. Та колкото и нагорно да ни дойде, ще дадем колкото трябва, само и само наистина да върши работа и да спре да се мъчи детето. Значи Тошиба супер дайсекай. Сега ще ги гледаме
    Защо не се насочите към японски климатик втора употреба? Някоя Тошиба с плазма и йон ще ви свърши чудесна работа.
    Много са икономични и работят комфортно. Имат и сензор за чистота на въздуха и автоматично регулират силата на йонизация.
    Могат да работят в режим вентилатор с плазма, без да отопляват/охлаждат за преходните сезони. Има модели и с аспирация.
    SPSt одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #642

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Може и нова японска Тошиба, но там бюджета трябва да е х2; 2 и нещо.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #643

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от vlado1976 Виж публикацията
    Ако го имаш проблема на главата си няма да ти е никак смешно.

    - - - - - - - - - -
    Е не се ли усещате, че климатик здравословни проблеми не може да реши. По-скоро може да ги задълбочи. Всякакви там "планински бриз" и "антибактериален филтър" и т.н. срещани по рекламните брошури звучат много добре, но като си монтира климатика дали ще каже "дишам от планината" И неусетно след няколко месеца вътрешното тяло ще се е набухало с прах и какво ли още......
    dodo_pv и Bivola харесват това.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #644

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Е, то се мият едни филтри на всеки две седмици, а този конкретен случай може и всяка седмица ...

    И аз имам подобен проблем, но все още не съм стигнал до инхалатор и едва ли ще стигна.

    При мен проблемът е зимата когато всичко живо почва да пали печки и във въздухът започват да плуват лайна от комините ...

    Тези сажди и димни частици ме правят да кашлям сутрин и вечер когато сън навън в продължение на 1-2 минути без да спирам и то "на серии" като често се случва по 15 минути да не мога да си кажа думата ...

    Например излизам от нас, офисът е на 300-400 метра, но докато стигна дотам ...

    Вечер(особено около и след 18'00 часа) е още по-голям ад- тогава всичко живо "пали печките" и настъпва пушечно-димно-мъглив апокалипсис за мен ... Навън ли съм започвам да изплювам храчки от кашлянето ...Да не говорим, че вечер обичам да си отворя прозореца за 10-15 минути да се охлади въздуха и да мога да спя спокойно на хладно, ама ... само като отворя вратата без още да съм вдигнал ролетните щори и ме удря един "фитил" на пушек и затварям веднага вратата ...Още повече, че зад мен беше останал една къщурка е един дядо и една баба които имам чувство че си палеха вечер старите гащи в печката и миришеше страшно ... а съм на центъра ...

    Поне следващата зима няма да палят стари гащи, защото си дадоха къщурката която беше останала сама сред 4-5 етажни кооперации да застрояват парцела им и ще получат някой апартамент в който надявам се ще отопляват с климатик или парно и няма да дишам мизериите им ... И прането се вмирисваше на ...скункс ...


    Та не мен двете фуджицу дженерал и фуджи илектрик ми помагат и то много с палзма филтрите си- чувстват се осезаемо озонът от тях и дишам леко само 40 минути след като плазма филтъра е включен, а сутрин дори да съм спал с отворена уста гърлото не ме боли...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #645

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Е не се ли усещате, че климатик здравословни проблеми не може да реши. По-скоро може да ги задълбочи. Всякакви там "планински бриз" и "антибактериален филтър" и т.н. срещани по рекламните брошури звучат много добре, но като си монтира климатика дали ще каже "дишам от планината" И неусетно след няколко месеца вътрешното тяло ще се е набухало с прах и какво ли още......
    Не съм казал,че така се решават здравословни проблеми.Въпроса е как да се постигне максимален комфорт в стаята която обитава детето.Като се вентилира помещението с рекуператор освен,че топлозагубите са много по-малки,а и не вкарваш прах и всякакви други дразнители които са във въздуха.Като няма "прах и какво ли още" не в помещението и вътрешното тяло няма как да се "набуха".

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 43 от 233 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе