Страница 173 от 283 ПърваПърва ... 123163171172173174175183223 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,581 до 2,595 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #2581

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Климатикът му върши същата работа, каквато и телевизор в стендбай. И при мен се появява този проблем с машината.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #2582

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Климатикът му върши същата работа, каквато и телевизор в стендбай. И при мен се появява този проблем с машината.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    На мен ми върши работата за която съм го взел, а проблемите на твоята машина/цепеница, както обичаш да се изразяваш, са ми непознати.
    С риск да се повторя, но помолих да не спамите, вземайки за повод моят пост. Подминете го великодушно.
    Благодаря ви за разбирането!
    Този пост е редактиран от tony34al; 13-07-18 в 18:41.
    Aleksandars, SPSt и oska харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2583
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Климатикът му върши същата работа, каквато и телевизор в стендбай. И при мен се появява този проблем с машината.
    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Поне някоя екстра не може ли да се вмести в тея 50w. я плазма я прахосмукачка да пусне.

    Инак при мен на 33 външна държи 26.5 вътре , ватметъра е на 2-3w. а дори не съм пуснал щорите
    Genadi80 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2584

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Говорите ми за машини които не може човек да реши ей сега да отдели от заплатата си , да отиде да си купи от най-близкия магазин и да си ги разпечата. Освен това японците имат едно DR и едно EX дето ги могат някои "гимнастики" другото е пунта мара "хиперинвертор".
    Ама ако да тръгна да купувам К2У ще е като да купувам москвич през комунизма-през познати с връзки с чакане и накрая да ми дойде с друго достанционно на което тепърва да почеам да му търся превода щото Александърс не ми бил приятел пък аз на него симпатичен в постовете си ... а после да го зубря това дистанционно като изпит по теория на висшата математика 5-та част ,ами по-добре да дам 15лв. на година повече на ЕВН ползвайки ОБИКНОВЕН инвертор вместо подобен сървайвър Дайте да гледаме реално на нещата , няколко човека са попаднали на хубави запазени машини нека ги ползват със здраве дълги години !!! НО , те не могат да бъдат реална алтернатива на пазара.
    Общо взето не си прав. Не зная как е в другите градове, но за Пловдив изобщо не си прав. Да трудно се намира, да иска доста обикаляне, телефонни разговори, ровене в нет-а, но накрая си заслужава. Ти дори не си опитал, но вече си сигурен, че не става. Колкото до парите-мерак се гаси с пари, не с шикалки.Превод на дистанционното ти дава този от който си го купил. Инструкцията също е необходима, но средно интелигентен човек може да се справи с гугъл-преводача. Колкото до оригиналното ДУ-кьорав карти не играе. Питаш за номера или ти го виждаш, проверяваш дали е оригиналното. Ако да-отнасяш машината, ако не е -не я пипаш. Друг вариант е да си го поръчаш от Япония-ново или употребявано /по-трудния вариант/ или да намериш човек да ти го поръча, но това са си допълнителни разходи.
    PS: В 70 W се вместват машина с плазма и аспирация и траф. Може би и в по-малко, но да не изнервяме аудиторията.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2585

    Отговор: Избор на климатик '2018

    50W... Аз климатик под 400W не признавам.
    bobivg, tolostoi, SPSt и 4 други харесват това.

  7. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #2586

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Бих ти препоръчал високия клас на Тошиба 6-та серия и MHI. [emoji41]
    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    50W... Аз климатик под 400W не признавам.
    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
    Kasap, SPSt и milanov харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2587

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Бих ти препоръчал високия клас на Тошиба 6-та серия и MHI. [emoji41]

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
    Нали няма от тези да му подариш?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2588

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Бих ти препоръчал високия клас на Тошиба 6-та серия и MHI. [emoji41]

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
    Само такива си купувам.
    Ventsislav Negentsov одобрява това.

  11. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #2589

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Общо взето не си прав. Не зная как е в другите градове, но за Пловдив изобщо не си прав. Да трудно се намира, да иска доста обикаляне, телефонни разговори, ровене в нет-а, но накрая си заслужава. Ти дори не си опитал, но вече си сигурен, че не става. Колкото до парите-мерак се гаси с пари, не с шикалки.Превод на дистанционното ти дава този от който си го купил. Инструкцията също е необходима, но средно интелигентен човек може да се справи с гугъл-преводача. Колкото до оригиналното ДУ-кьорав карти не играе. Питаш за номера или ти го виждаш, проверяваш дали е оригиналното. Ако да-отнасяш машината, ако не е -не я пипаш. Друг вариант е да си го поръчаш от Япония-ново или употребявано /по-трудния вариант/ или да намериш човек да ти го поръча, но това са си допълнителни разходи.
    PS: В 70 W се вместват машина с плазма и аспирация и траф. Може би и в по-малко, но да не изнервяме аудиторията.
    В София машините втора употреба изглеждат все едно са претърпяли риентри (re-entry) в атмосферата.
    В Габрово има едни момчета, които внасят читави машини ME и Дайкин. За Пловдив е друго!
    За 70-те вата - на моите Мидеи, Ауксове и Грита само ON лампичката харчи толкова :D

    https://en.wikipedia.org/wiki/Atmospheric_entry
    Kasap, SPSt, Genadi80 и 1 други харесват това.

  12. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #2590

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Колега , cable не искам да споря но (относно вдигането на прахоляк) сложи шепа пясък в чаша пълна с вода и виж кога ще се размъти повече ... когато чешмата тече постоянно с равномерна струя или когато я пускаш и спираш на интервали... Същото е и със шума ... и т.н.
    Освен това климатика топли чрез размесване на въздуха , ако на отопление при офф ти спре турбината точно за няколко минути топлия въздух ще се е качил на тавана ... "комфортна" тишина.

    Да топли климатика иска "духане" , а за да изравни топлозагубите (в определени граници) на съвременните ни добре изолирани жилища иска нисък минимум за да е топленето непрекъснато и да не се превръща в ДОзатопляне.
    Колега ,много ти благодаря за така изчерпателните описания на опитите които трябва да направя.Но...ако беше прочел внимателно предния ми пост щеше да разбереш,че нито ще правя опити,нито ще ги изпращам на Daikin и Mitsubishi за да ги науча на нещо.Аз знам малко,но поне знам колко много не знам(затова казах ...''пази боже сляпо да прогледа'').Но,като гледам тука колко експерти се опитват да обясняват(и одобряват такива ......) кви ли не опити може да се извършат и да се помогне на клетите незнаещи.После,ако всичко е успешно може да продължим с тв-те на LOEWE,куатрото на AUDI и.т.н..сигурно и там има купища грешки които аз не виждам.
    Пожелавам Ви успех и се извинявам за тона ,който наистина е непогходящ,но колко пъти да казвам,че не искам повече да говоря по темата,защото за мен не е интересна,И преди това бях предложил съвсем конструктивно да се пусне една тема ''on/off'' и там да се развиват теории,като всеки който има желание да чете,в което няма нищо лошо.
    А пък ние тъпите ще продължим да си купуваме on/off,...па що не и allays off ,ако държи 23гр.
    p.s.Гледах да не вземам отношение и по приказките с филтрите по моя си причина.Но ще помоля като свършите с анализите за фини прахови частици да не казвате точно как сте ги ивършили,а само как взехте пробите,че да светна едни бивши колежки от една лаборатория,че и те да науччат нещо.
    Този пост е редактиран от cable; 13-07-18 в 21:41.
    Aleksandars одобрява това.

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    9
    #2591

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте. Потърсих мнение при специалисти, но всеки си предлага стоката. Искам да закупа климатик, който ще ползва за отопление и охлаждане, но също така желая да бъде икономичен. Стаята е югозападна 23 кв. с 5 камерна дограма, без изолация. Две компании ми предложиха различни марки, като ми казаха че това е най-доборто за мен. Вариант 1) Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-S и 2) PANASONIC CS-XZ35TKEW/CU-Z35TKE. Въпорса ми е кое е по-доброто? Ако вие бихте избирали между тези два климатика кой бихте предпочели? По характеристики Панасоника е по-добър, но до колко може да се има доверие... Благодаря Ви предварително

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2592
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    П.п и 07kgta му дават 31дб на 2-ра степен, къде си го гледал 29?

    Иначе дебитът на 1-ва не е нисък, в много добре изолирана стая до 14-тина м2, може и да е достатъчен и при по-ниски температури.
    На охлаждане е 29дб. Но като цяло тия сервизни са драсканици , мисля че вече се убедихме.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #2593

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Само да допълня, че Daikin FTXS25 в спалнята, не спира турбината на охлаждане при оф, а си я върти с 11W консумация, на вентилатор..

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,970
    #2594

    Избор на климатик '2018

    На охлаждане, дори и тези с местещите се клапи не мърдат, понеже са в крайно горно положение, така че местене - няма. Николов, те на повечето клими турбините са така, в т.нар. "Режим следене".
    Според мен, писаниците по сервизните може да бъдат много полезни, като ориентир. До сега не са ме заблуждавали или лъгали. Не говоря за обещани минимуми, знаете, че мен меренето не ме влече.

  18. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    6
    #2595

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте !
    Имам нужда от съвет или мнения за покупката на климатик за спалня.
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. Цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление .
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo-15м2 ;39м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - двoeн cтъĸлoпaĸeт PVC
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - 4,5м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo - северно.
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)- 5-ти етаж.
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н - спалня.
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe-апартамент.
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)-Пловдив
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa-23/22
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa-5см стереопор
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви-не
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)-1000лв.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe- -15/+40.
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. Благодаря преварително.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 911
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе