Страница 226 от 283 ПърваПърва ... 176216224225226227228236276 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,376 до 3,390 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ccd
    ccd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    29
    #3376

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте отново, един конкретен въпрос - останах да се чудя между Fuji Electric RSG12KGTA и Fujitsu General ASHG12LTCA/ . Вторият е по-скъп с 280лв. (1850 срещу 2130) Заслужава ли си разликата? Стаята е 26м2 София, с добра изолация и дограма, по-назад бях писал.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3377

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Заслужава си всеки лев разликата.
    ccd, ruuni9, rosswen и 1 други харесват това.

  4. ccd
    ccd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    29
    #3378

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Благодаря, доверявам се без да се интересувам повече. Само ще се опитам да потърся по-добра цена. Ако някой има предложения ще съм му благодарен

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    99
    #3379

    Отговор: Избор на климатик '2018

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. Предимно за отопление и понякога за охлаждане?
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 28 м2 и 75 м3.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - дървена двойна дограма.
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - 6,5 м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo; - север-запад-юг
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти - първи етаж над приземен
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - вceĸиднeвнa
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? Къща
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Ямбол
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? лято - 24-25, зима - 23-24
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Каменна вата под гипсокартон са стените, а на тавата няма нищо.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Всички видове домакински уреди.
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? Вие кажете кой си заслужава най-много.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Ще се разчита изцяло на него при всяка температура.
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. Правоъгълна стая 4 м на 7 м. Едната дълга и едната къса стени са с прозорци.


    Спряли сме се на марка Мицубиши. Предлагат ни най-различни модели, но честно казано не разбирам каква е реалната разлика.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #3380

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от ccd Виж публикацията
    Благодаря, доверявам се без да се интересувам повече. Само ще се опитам да потърся по-добра цена. Ако някой има предложения ще съм му благодарен
    Ако имаш възможност отиди в магазин където са налични и ги виж на живо.
    Вътрешното тяло на 12LT е малко по-различно от масовите тела - капака му се плъзга отваряйки се нагоре и има особеност при отваряне за почистване. За някой хора това е проблем.
    Genadi80 одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #3381

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от xeac Виж публикацията
    Някой би ли ме насочил тук?
    Благодаря
    За голямата стая gree u crown 18, за спалнята MHI 20 zs-s, като най-добре коментирайте нещата след оглед.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #3382

    Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    Ако имаш възможност отиди в магазин където са налични и ги виж на живо.
    Вътрешното тяло на 12LT е малко по-различно от масовите тела - капака му се плъзга отваряйки се нагоре и има особеност при отваряне за почистване. За някой хора това е проблем.
    Какво е специфичното? На моя ZSX се плъзга и отваря по същия начин. Когато го изключиш и капакът се прибере, се отваря като повечето клими.
    Този пост е редактиран от rosswen; 04-10-18 в 16:14.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    25
    #3383

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте. Набързо един глупав въпрос. Въпреки ,че в параметрите е описано кой климатик за каква квадратура /кубатура/ е.... чудя се два броя MH srk 35 zs-s , биха ли се справили с 4 стаи и коридор , вътрешен апартамент , без изолация. Надминаваме квадратите , но все си мисля ,че няма да им е проблем. Някой компетентен ще помогне ли

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3384

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Аз не съм компетентен, но въпросът наистина е глупав! Тези 4 стаи и коридор, по колко квадрата/кубика са? 10, 20....100? И къде са - на Хаваите в тухлена сграда или в панелка в Патагония? Тези квадратури по сайтовете по-добре не ги гледайте!
    Aleksandars, rosswen и Genadi80 харесват това.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3385

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Идеално ще се справят, но.... лятото.
    Искрен Кръстев одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    25
    #3386

    Отговор: Избор на климатик '2018

    В София, панелка, общо са 60 квадрата. имам вече един такъв в друго жилище и е бетон. ще ми се да мина с две 12-ки

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    34
    #3387

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Huskarl2006 Виж публикацията
    Здравейте на всичко. Имам следното запитване за избор на два климатика:

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: апартамент в новопостроена кооперация
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    - Ще се ползва за цяло сезонно ползване. Отопление и охлаждане
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - Дневна 40.3кв.м. (110кв.м3) и спалня 14кв.м (37кв.м3)
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); - Дограмата е ПВЦ, 6 камарна и с троен стъклопъкет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - Виж схемата
    · изложение нa пoмeщeниeтo; Дневна (северо-източно) и спалня (северо-западно)
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? 5 етаж, непоследен, но реално над част от холът има тераса. Виж схемата.
    · 4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? В град Пловдив
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? Лятото: 25-26, Зимата: 23-24
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Изолоцията е 10см, но не съм сигурен каква точно е.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    В дневната ще има ТВ/компютър и пълен набор от кухненски уреди (хладилник, печка, фурна, микровълнова)
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 5000лв
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Лятото до 40, зимата до -15
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. – Виж схемата

    Имам следните оферти и утре трябва да избера:

    Вариант 1: 3бр. Fuji 9ка KGTA. Два за голямата стая и един за спалнята. 4500 лв с монтажа.
    Вариант 2: 3бр Panasonic Z25TKE. Два за хола и един за спалнята 4700 лв с монтажа.
    Вариант 3: 2бр МХИ 35ZS-S за хола и един МХИ 25ZS-S за спалнята. 4750 лв с монтажа.
    Вариант 4: 1бр МХИ 50ZSX-W за хола и един МХИ 25ZS-S за спалнята. 4850 лв с монтажа.

    Вие кое ми препоръчвате?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    72
    #3388

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Аз не съм компетентен, но въпросът наистина е глупав! Тези 4 стаи и коридор, по колко квадрата/кубика са? 10, 20....100? И къде са - на Хаваите в тухлена сграда или в панелка в Патагония? Тези квадратури по сайтовете по-добре не ги гледайте!
    Между другото как наистина се разбира за колко квадрата/кубика е предназначен един климатик?Влязох в сайта на мицубиши хеви и там никъде в описанието на моделите не пише нито квадратура,нито кубатура,или поне аз не намерих!

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3389

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Изчисляват се топлозагуби на помещението и се търси машина с номинална мощност, която да ги покрива. Нали се сещаш, че освен квадратурата има още доста неща от които зависи изборът на машина за дадено помещение.
    pulsedriverbg, pi6ligara, oska и 2 други харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #3390

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Очевидно е, че не се "сеща", че има други фактори освен квадратурата щом пита за това.
    SPSt, oska, rosswen и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе