Страница 76 от 283 ПърваПърва ... 2666747576777886126 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,126 до 1,140 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1126

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Странно,как ще трябва (''си иска овлажняваяне'') като точно зимно време като има оросяване по стените ти трябва влагоуповител(изсушаване!).Обикновенно влагата в недобре изолирани помещения е висока,понякога надминава 70% и трябва да се намалява.Пускам влагоуловителя като съм го настроил на 50%.Това овлажняване ли е.
    Но няма да споря повече по въпроса.Кой как си го разбира.
    SPSt, oska и ruuni9 харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #1127

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от gerinn Виж публикацията
    Здравейте, отново. При оглед на място ми препоръчаха Fuji 14 lmca. Аз гледах 14 luca и 12 ltca. Кой от трите е най-надеждния климатик? Кой от трите ще запазва най-висока мощност за отопление при отрицателни температури? Знам, че и трите са различни класове машини, дали да избера високия клас ltca или и някой от другите 2 ще свършат работа? Помогнете ми в избора, с добри аргументи, плюсове и минуси на различните машини. Или ще препоръчате друга по-добра машина със сходни параметри.
    12ЛТЦ е по-добрия климатик. По-масивни тела, по-добър софтуер, по-тиха работа, по-голям максимум, по-ефективен. Щом са ти казали, че 14ЛМЦ ще свърши работа и 12ЛТЦ ще се справи, но ще си по-щастлив с покупката си.
    rosswen и gerinn харесват това.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1128

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Странно,как ще трябва (''си иска овлажняваяне'') като точно зимно време като има оросяване по стените ти трябва влагоуповител(изсушаване!).Обикновенно влагата в недобре изолирани помещения е висока,понякога надминава 70% и трябва да се намалява.Пускам влагоуловителя като съм го настроил на 50%.Това овлажняване ли е.
    Но няма да споря повече по въпроса.Кой как си го разбира.
    И аз съм на това мнение с една малка поправка-влагата в добре изолирани помещения и с добре уплътнена дограма е висока и затова иска по-често проветряване. Влажността се увеличава от издишания от хората топъл влажен въздух и от евентуално сушене на дрехи. При мен със старата, отзяваща отвсякъде дограма, проблемът с влагата не беше толкова голям, поради постоянното естествено проветряване.
    pulsedriverbg и DDM87 харесват това.

  5. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1129

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Не е поправка ,а допълнение.И при мен след смяна на дограмата е висока,освен това сме в малко блокче само с външни стени и само с проветрение не става.Та по неволя се ръснах още малко.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #1130

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Един мъж издиша един литър вода във въздуха за денонощие. Това покачва относителната влажност с 12% в 70 кубика при температура 24 градуса.
    dddilian одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    11
    #1131

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от С.Мезинов Виж публикацията
    12ЛТЦ е по-добрия климатик. По-масивни тела, по-добър софтуер, по-тиха работа, по-голям максимум, по-ефективен. Щом са ти казали, че 14ЛМЦ ще свърши работа и 12ЛТЦ ще се справи, но ще си по-щастлив с покупката си.
    Да разбирам ли, че 12 ltc е най-добрия вариант до 2000лв.-2100лв. ?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #1132

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от gerinn Виж публикацията
    Да разбирам ли, че 12 ltc е най-добрия вариант до 2000лв.-2100лв. ?
    Коментирано е много пъти, че това е едно от най-добрите предложения в този ценови диапазон. Не се занимавам с това, нито имам огромен опит или самочувствие да генерализирам изказванията си, но няма да сбъркате с тази машина.
    Има и по-добри варианти в бюджета, с много екстри, но дистанционните им са с "къщички" и са употребявани. Казано по друг начин, Японски климатици, втора употреба, но не искам да ви разколебавам. Не всеки има афинитет към тази техника.
    oska, ruuni9, rosswen и 1 други харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    11
    #1133

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте!

    Моля за съвет относно избор на климатик за жилищно помещение в нова сграда със следните характеристики:

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: Хол с трапезария и кухня + антре (свързани са без врата)
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете? Предимно за охлаждане (+ отопление до включване на парно)
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 35 кв.м, 91 куб.м
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa; алуминиева
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 8 кв.м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo; югоизток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa? 3 от 4
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo; вceĸиднeвнa
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт? Апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? зима - 22/23, лято - 25/26
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Не съм сигурен, но всички стени са вътрешни
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? печка, аспиратор, хладилник, миялна, ТВ

    Прилагам и схема на помещението - отбелязаното място за климатика е избрано и подготвено от строителя (изведени са необходимите кабели и тръби за монтаж).
    Понеже не съм сигурен какъв климатик ще ми свърши работа, нямам и точно определен бюджет. Надявам се да успея да се вместя в диапазона 2000 - 2500 с монтаж.

    Поздрави!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    3
    #1134

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,

    Предстои ми цялостна климатизатиция на къща на два етажа ново строителство и се нуждая от съвет какви климатици да избера . Първоначално ще се оборудва само първият етаж

    Ето и информация за сградата:
    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора – жилищно, сградата е построена 2018 г., тухла .
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? - приоритет е отоплението, но ще се ползва и за охлаждане в големите жеги
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението; - всекидневна с кухненска част (бокс) 45 кв.м.,., спалнята е 15 кв.м., ,2,50 до гипсокартона
    б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); - ПВЦ троен стъклопакет на Трокал 76мм стъкло 44мм
    в) квадратура на прозорците; - 20м2 всекидневна:
    г) изложението на помещението; - всекидневната е с прозорци изток-юг-запад , а спалнята е западна
    д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? - първи жилищен етаж
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; - всекидневна с кухненски част (бокс) и спални
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? – къща с обща площ 200 кв.м.
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? – Варна
    5. Каква е желаната температура за поддържане лято/зима? - зима: 22-23 градуса, лято: 25-27 градуса
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? - стените ще се изолират външно с 10 см стиропор
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? –за в момента не
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. - цената не е от решаващо значение, гоня комфорт и надеждност
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? - предвид предходната зима до -10 градуса
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от bubolino; 23-02-18 в 07:04. Причина: добавяне на снимка

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #1135

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от bubolino Виж публикацията
    Здравейте,

    Предстои ми цялостна климатизатиция на къща на два етажа ново строителство и се нуждая от съвет какви климатици да избера . Първоначално ще се оборудва само първият етаж
    Сигурен съм, че ще получите нужните напътствия. На мен не ми стана ясно, как ще закарате тръбите до посоченото място за външните тела? Стените на тухла ли са, защото ще падне яко къртене? Това са грубо 4м тръби за спалнята и около 6м за всекидневната, който ще са вкопани или с външен канал?
    При този монтаж, мога да ви кажа само да си намерите добра фирма за тази дейност, защото при толкова завой и стени е задължително да знаят какво правят.
    rosswen одобрява това.

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    3
    #1136

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Стените са тухлени , но има бетонни шайби и трегери , не може ли над окаченият таван да минат трабите?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1137

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Тръбите могат да минат всякак. Маркуча с летният конденз е по специфичен.....

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #1138

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от bubolino Виж публикацията
    Стените са тухлени , но има бетонни шайби и трегери , не може ли над окаченият таван да минат трабите?
    Може така ще се пробият само стените, но пак фирмата изпълнител трябва да е сериозна и да знаят какво правят и конденза както каза @milanov ще е интересен. Колегите покрай морето да препоръчат някой надежден човек или фирма за оглед.

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    3
    #1139

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Добавям снимка с предполагаемо място за оттичане на конденза във всекидневната в канализацията
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от bubolino; 23-02-18 в 09:51.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #1140

    Отговор: Избор на климатик '2018

    За Варна ,бих препоръчал Climamarket и Gugomanov .Последния ми монтираха ,триъгълния Samsung без да е купен от тях,и останах много доволен от качеството и цената на монтажа им.
    Genadi80 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе