Страница 101 от 283 ПърваПърва ... 519199100101102103111151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,501 до 1,515 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1501

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Снайперът "изучи" народа при ТВ-тата, сега е на път да оправи "просветата" и при климатиците. Така се действа - бързо и с размах. Вчера питаш, днес преподаваш. Смирен поклон пред такива хора, възрожденци по душа и призвание.
    По принцип ми е в графата "игнорирани" и неговите постове не ми излизат в темите, но се изкуших да не изпусна някой важен урок от материала и пуснах поста да се вижда.
    Mega, pulsedriverbg, SPSt и 4 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1502

    Отговор: Избор на климатик '2018

    “мен пък това ми харесва колко е поучително.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    musster одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #1503

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Снайпер,и по ниски цени съм виждал от посочените по горе от мен,но нарочно не ги постнах.Заставам зад всяко едно число написано от мен.Имам 4 климатика и всичките съм ги купил на цени доста под средните за пазара,и то без да съм някакъв привилегирован при това.Просто винаги съм се възползвал от силни промоции на разни фирми.Използвал съм момента ! Всичките фирми предлагаха безплатна доставка.
    Даже факта ,че от родното си градче не купих нито един климатик от местните дерибеи ми донесе доста негативизъм и злобни подхвърляния от техните монтажници.За което разбира се ми пука колкото за ланшния сняг.До 200 лева съм имал разлика в цената с даден модел.Така че хора,търсете ,ровичкайте,следете промоциите и се възползвайте.Лично аз винаги съм купувал когато е имало изгодно предложение а не когато ми е трябвало точно на момента.Лично мнение.Всеки да си харчи както иска парите,аз мойте ги ценя,понеже нямам много.
    Genadi80 и Rafailiev харесват това.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1504

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от дилема Виж публикацията
    Конкретно- Hitachi RPC и Fudjitsu LMCA 9ки или 12ки трябва да са за такова помещение?
    За такова малко помещение, понякога и девятката идва "голяма", ако е нисък клас. Аз бих заложил на хубава девятка. Едно време хитачитата бяха хубави, сега не знам. Девятката на LUCA със сигурност ще гарантира приличен комфорт. Ако ще се ползва по време на сън и парите са кът, MHI 20ZS-S може и да е по-добре. Не знам.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    chany и rosswen харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    67
    #1505

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Имам Fujitsu ASYG12LUCA / AOYG12LUC и така силно препоръчвания MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRK / SRC 25 ZS-S нищо не разбирам от климатици и черпя информация от форума за което съм Много благодарен. Искам да споделя мнение, че Fujitsu ASYG12LUCA за мен като потребител е много по-хубава машина с по-компактно вътрешно тяло, шума на двата климатика за мен е един и същ. Зимата MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRK / SRC 25 ZS-S целия се обледяваше и правеше по-чести дефрости, докато Fujitsu въобще не се обледи. Вътрешното тяло е доста масивно и тихата му работа за мен е силно преувеличена. Единствения недостатък при мен на Fujitsu ASYG12LUCA е това, че се чува движението на фреона което беше и причината да взема машина от друга марка, но може би това се дължи на монтажа. Климатиците са избрани съгласно размерите на помещенията,и двата климатика си вършат работата и топлят без да създават проблеми. При мен основен фактор за избор на SRK / SRC 25 ZS-S бе това, че е нов модел, но сега мисля, че може би съм допуснал грешка и е трябвало да взема някой утвърден модел. Пиша поста за да помогна на някой като мен който е привърженик на новите модели и да споделя, че това не винаги е най добрия избор при климатиците.
    ponyasd, Genadi80, Rafailiev и 1 други харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1506

    Избор на климатик '2018

    По-скоро, сте допуснали грешка, че сте сменили марка, от която сте доволен. Винаги ще сравнявате начина им на работа, за това и специалистите тук, препоръчват машините да са от една и съща марка. А относно дефростите, щом обледенявани и прави чести такива, значи има нужда и най-вероятно машината е по-натоварена. Например, в горе-долу еднакви условия една и съща машина, в едно и също помещение, само че вече с 8см външна изолация, заскрежава много, ама много по-малко и прави дефрости много по-рядко, при това на по-нисък вент и по-високо задание. Така че сравнението е субективно.
    SPSt и Genadi80 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1507

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Е то такова лъчение на мицубиши хеви има(ше) във форума, че нищо чудно да има облъчени.
    oska, ponyasd и Genadi80 харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #1508

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Иван Вълков Виж публикацията
    Здравейте колеги,
    Налага се да се разпиша отново в темата за избор на климатик. Аз за себе си знам какво да си купя и от кой, но ситуацията е малко обща (ортажка).
    Та:
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    · цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - 15 m2 / 39 м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); - PVC, двоен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - 4 m2
    · изложение нa пoмeщeниeтo; - Юг
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - 2-ри
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; - Хол/Спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - Апартамент/Панел
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - Бургас
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - зима 21/22, лято 26/27
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?- Вътрешен апартамент с остъклена тераса
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - Телевизор, Лаптоп
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - 1000/1100 без монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -15/35
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.- Хол от гарсонера- СОЦ панелка. Подменена дограма на стаята + остъклена тераса- ютонг и PCV прозорец.

    Знам, че бюджета е малък за добър климатик, но както писах по-рано работата е обща ииииии става много сложно да работиш с хора още повече рода, отделно има квартиранти. За апартамента е топъл и по - серионо ще е положеието с охлаждането. Настоява се, климатика да бъде нов и да е относително тих т.к. се спи в помещението. На мен ми се върти в главата 09LM серията но трито но ми се ще да чуя и вашето мнение. Цената е крайна.


    Сагата с този климатик приключи. Благодаря на всички, който се включиха. Избора е още едно Fujitsu .

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    67
    #1509

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Аз имам и локално парно така, че само си правих експерименти и споделям, че според мен ZS S не е нещо уникално. Сега ще купя и една сплит система Тошиба. Обичам разнообразието. Пишете, че били добри.
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1510

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Разбира се, че не е. Всяка машина има своите плюсове и минуси. Лошо няма, аз също обичам да пробвам различни работи, нищо че по климите ми това не личи.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1511

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Спрял ли си се на нещо конкретно? Дайсейкай8?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    316
    #1512

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Погледнах тук-там и не видях обикновени/конв/ климатици.От доста време не се интересувам, но ще ми трябва скоро.Та имат ли големите марки конвенционални климатици и кой предлага?

  16. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #1513

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от iihtiandar Виж публикацията
    Погледнах тук-там и не видях обикновени/конв/ климатици.От доста време не се интересувам, но ще ми трябва скоро.Та имат ли големите марки конвенционални климатици и кой предлага?
    До колкото знам НЕ.Всичко вече е инвертор.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1514

    Отговор: Избор на климатик '2018


  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    67
    #1515

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ако въпросът е към мен не съм избрал система. Има тема във форума за Тошиба и за сега следя нея, задачата не е спешна. Приемам предложения.
    Genadi80 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе