Страница 149 от 283 ПърваПърва ... 99139147148149150151159199 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,221 до 2,235 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    76
    #2221

    Отговор: Избор на климатик '2018

    [QUOTE=dodo23;876021]
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Нито един от двата...Погледнете 20ZS-S...

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk[/QUOT

    Благодаря, а между 07 LUC и 20ZS-S, кое бихте предпочели за тия 30- 35 куб. м.
    Мога да говоря за Митсубишито презимувало вече.Доволен съм ,комфортно и тихо.Справя се с квадратура 14 кв. Ползвах го и към коридор без проблем още 8 кв. отоплява ,но и зимата не е от най=студените ,заради това и он -оф имаше много .
    Този пост е редактиран от asa77; 12-06-18 в 12:06.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    2
    #2222

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте ! Обръщам се молба за помощ към компетентните съфорумци за избор на климатик.
    Стаята, в която ще се монтира климатикът е вътрешна и доста топла, при - 5, -10 външна темература в стаята температурата сутрин е около 16-17 градуса, досега сме се отоплявали с конвектор Адакс 2 киловата. Проблемът е, че лятото е много топло, особено след обяд когато слънцето започва да огрява стаята. Целта е да се преживее лятото ( имаме и бебе отскоро) и да се отопляваме и зимата, адакс-а ще се премести в друга стая. Поогледах се да видя какво се предлага към момента за моя бюджет към 1350 лв и ще сложа тук 5 модела от няколко марки, които ми привлякоха вниманието ( ако приемем че ще се справят за охлаждане и отопление до 22 кв метра и 60 кубични) , молбата ми е колегите тук да споделят дали стават и да посочат най-удачните според тях, а ако не са читави да предложат модел и марка, която да се вмести в бюджета. Искам да благодаря предварително за помощта, защото посочваните параметри по сайтове са едно а реалната действителност явно се оказва друга.
    1. Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA, 12000 BTU
    2. Mitsubishi Heavy SRK35ZMP-S/SRC35ZMP-S STANDARD 12000 BTU
    3. Hitachi RAK35RPC/RAC35WPC PERFORMANCE, 12 000 BTU
    4. Fuji Electric RSG12LMCA/ROG12LMC, 12000 BTU
    5. Daikin - SENSIRA FTXF35A/RXF35A 12000 BTU

    Тишината и икономичността са за предпочитане
    Според няма друга опция за монтаж освен над диван и ще духа срещу отсрещната стена - напряко - на отстояние 3,30 метра. ще се опитам да кача снимка, за да кажат колегите дали съм прав.


    За да получите компетентни съвети и правилна информация, е необходимо да отговорете на въпросите:
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно; апартамент ЕПК
    2. За охлаждане и за отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 22 кв. метра и 60 м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - ΠBЦ 5 камерна, двoeн стъклопакет 24 мм/, KA стъкло и обикновено бяло;
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe приблизително 2,88 кв. метра прозорец + балконска врата 1.54 квадратни метра
    · изложение нa пoмeщeниeтo - почти 100 % запад;
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa - 6 от 8
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- вceĸиднeвнa с кухненски бокс
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата) - София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зима - лято 22-24, зима 22-25
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa - само външна изолация поне 5 см ( беше вече сложена при закупуването на жилището)
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви - готварска печка, хладилник, микровълнова и телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж) - бюджет 1350 лв. с монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe - до -15 за отопление и до към 33-5 за охлаждане
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли),- нямам подробен чертеж на помещението, и ще кача само една снимка за да се види възможен ли е монтажа и дали ще е удачно да духа напреко, а не по дължина на стаята, като срещу климатика ще има и холна секция, диванът се намира под гоблена, който се вижда на снимката.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stoykov77; 12-06-18 в 17:29.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    81
    #2223

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,
    Както повечето имам нужда от помощ. Става въпрос за охлаждане/отопление през преходния период на 30кв.м. хол.
    За сега съм харесал
    ME - AP35, ME SF35, Fuji 12LUCA, Fuji 12KGTA. Разликата в парите не ме притеснява. Кой според Вас е по-добър. Благодаря

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2224

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Kiki777 Виж публикацията
    Здравейте,
    Както повечето имам нужда от помощ. Става въпрос за охлаждане/отопление през преходния период на 30кв.м. хол.
    За сега съм харесал
    ME - AP35, ME SF35, Fuji 12LUCA, Fuji 12KGTA. Разликата в парите не ме притеснява. Кой според Вас е по-добър. Благодаря
    Първия и последния.
    rosswen одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    81
    #2225

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Извинявам се, а между първия и последния? Или нещо друго около тези пари (до 1900) без монтаж.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    26
    #2226

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, вече съм се видяла в чудо и бих се радвала да получа компетентно мнение за избор на климатик. Затова първо ще дам кратка информация – апартаментът е в Пловдив на последен етаж 4/4 етаж, без тавански помещения от четириетажна тухлена кооперация, без никаква изолация, ще се ползва целогодишно за oxлaждaнe и отопление. Климатика ще се монтира в хола (15,7 кв.м; 42,84 куб.м), който е с една външна стена, където са прозорците, дограмата е от старите дървени двойни с ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe 3,64 кв.м.
    Това, което е важно да отбележа е, както е видно от приложената лаишка скица, че хола е преходен със спалнята (13,11 кв.м; 36 куб.м), посредством голяма портална врата.
    Както казах, климатика ще се монтира в хола, който основно ще отоплявам. Смятам да отварям вратата към спалнята когато ползвам климатика в режим на охлаждане.
    Температурите, които гоня са около 25-26 градуса в режим на отопление и толкова при охлаждане.
    Ето и въпросите ми:
    1. Какъв климатик за посочените квадратури е удачен – 9000 BTU или 12000 BTU?
    2. Тъй като всеки „специалист“ от магазините за климатици ми казва да взема 12-ка, има ли опасност хола да й идва малък в режим на отопление и често да минава в on/off режим, т.е. да не мога да се възползвам от инверторната работа, а да се ползва като обикновена сплит система?
    3. Ако взема 9-ка няма ли да е малка, заради загубите от дограмата и липсата на изолация и да дава голям разход на ток?
    Климатика ще се монтира на стената, с тръбен път около 2 м, като няма да е долу на терасата, а ще е високо и ще гледа навън. Четох, че оптималния тръбен път трябва ва е 4-5 м.
    Бюджета ми е около 2 хил. лв. Държа на дуракоустойчива машина, екстрите не ме вълнуват, важното е да е здрав, да не прави чести дефрости и най-вече икономичен модел.
    Колебая се между MHI SRK35ZS-S и Fujitsu General ASHG09LTCA/AOHG09LTC, като повече клоня към Фуджицуту.
    Много ми нахвалиха и Cooper and Hunter Arctic Inverter CH-S12FTXLA WiFi, който изглежда много добре на хартия, но нямам никакви други отзиви. Приемам и други предложения, като съм скептична към Панасоник и Дайкин.
    Благодаря, че изчетохте дългия ми пост
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от xiona; 14-06-18 в 03:28.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #2227

    Отговор: Избор на климатик '2018

    xiona, от това което сте написала, става ясно къде сте гледали за евентуален заместник на панасоника...Както и да е. Предвид това което прочетох, Ви съветвам да обърнете внимание на следните модели:
    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-S~SRC35ZS-S Premium - в определени условия, ще работи on~off. Вместо него, бих погледнал Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZSX-S~SRC20ZSX-S Diamond
    General Fujitsu ASHG09KGTA
    Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE~MUZ-FH25VEH
    Panasonic KIT‑Z25‑TKE Etherea
    Toshiba RAS-10G2KVP-E Super DaiSeiKai 8
    Имате условия, които не са за пренебрегване, но явно тези които Ви предлагат модели, не се съобразяват с тях. Не е логично за 42 m² да предлагат машина с отоплителна мощност 4.2 kW (0.88 ~ 7.2)??? WTF??? Двете помещения могат да се охлаждат с ~ 2.5 kW.
    Доверете се на фирма, която да направи оглед и на място да Ви предложи модели, съобразени с Вашите изисквания и условия като се абстрахира от това от кой модел ще изкара най много печалба....
    rosswen одобрява това.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #2228

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Kiki777, аз ще "нахвърлям" още няколко модела:
    Hitachi RAK-35RXD/RAC-35WXD Akebono
    Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai
    Samsung AR12KSPDBWKNEU
    Panasonic KIT‑Z35‑TKE Etherea

  11. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #2229

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Един глас за последния.
    Цитат Първоначално публикувано от Kiki777 Виж публикацията
    Извинявам се, а между първия и последния? Или нещо друго около тези пари (до 1900) без монтаж.
    rosswen одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    26
    #2230

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Aleksandars, благодаря за отговора, но защо отхвърляте Fujitsu General ASHG09LTCA/AOHG09LTC? Не е ли подходящ за моите условия. Ще ви бъда и благодарна да ми препоръчате фирма, на която мога се доверя за оглед и препоръка, може и на ЛС
    Този пост е редактиран от xiona; 14-06-18 в 11:25.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    81
    #2231
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Kiki777, аз ще "нахвърлям" още няколко модела:
    Hitachi RAK-35RXD/RAC-35WXD Akebono
    Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai
    Samsung AR12KSPDBWKNEU
    Panasonic KIT‑Z35‑TKE Etherea
    Благодаря за другите предложения, но тотално се обърках. То е ясно, че избора е мой, но ако се избира само между ME AP35 и Fuji 12kgta кой да е? Благодаря Ви.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2232

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Kiki777 Виж публикацията
    Благодаря за другите предложения, но тотално се обърках. То е ясно, че избора е мой, но ако се избира само между ME AP35 и Fuji 12kgta кой да е? Благодаря Ви.
    Всеки модел има своите плюсове и минуси. Въпрос на лични прдпочитания е. Отделно, че тези 2-та все още не са презимували. Нови модели са и още няма много отзиви за тях.

  16. Junior Member Аватара на batbojko
    Тук е от
    Feb 2018
    Живее в
    Банкя
    Мнения
    76
    #2233

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Kiki777 Виж публикацията
    Благодаря за другите предложения, но тотално се обърках. То е ясно, че избора е мой, но ако се избира само между ME AP35 и Fuji 12kgta кой да е? Благодаря Ви.
    на такива въпроси можеш да си отговориш и сам,просто се научи да си четеш спецификациите на климатиците които те интересуват,а именно:
    ме ап 35-максимал--4,6 коментара ми е 1650 лева(то 07 кгта му мачка канчето с 5,2 максимал)
    12 кгта максимал--6,1 коментара ми е:нерде Ямбол,нерде Стамбул 1750 лева
    п.с--първия път показвам,втория път наказвам

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2234

    Отговор: Избор на климатик '2018

    @xiona


    "Температурите, които гоня са около 25-26 градуса в режим на отопление и толкова при охлаждане." - нужно ли е да е толкова топло зимата?


    "Държа на дуракоустойчива машина, екстрите не ме вълнуват, важното е да е здрав, да не прави чести дефрости и най-вече икономичен модел." - ако не се грижи човек за каквото и да е...няма как да издържи дълго. Чести дефрости в бюджета който гледаш не са често срещано явление така че не бих се притеснявал много за тях. Но без изолация и с тази дървена дограма как очакваш икономия?


    @Aleksandars относно @xiona аз ги виждам хол - 15,7 кв.м; 42,84 куб.м (отопление/охлаждане) и спалня - 13,11 кв.м; 36 куб.м (охлаждане).

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2235

    Избор на климатик '2018

    batbojko, личи си, че ти много добре си се "научил" да четеш спецификациите. По-добре остави специалистите да препоръчват машини, че от такива бат Бойковци като теб, може някой сериозно да се оплете.

    П.п. Никнеймаът ти много ти подхожда!
    pulsedriverbg, SPSt, JOKVN и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе